دانلود تحقیق درباره مختصات و قابلیت دستگاه سانترال (مرکز تلفن ) Panasonic

دانلود تحقیق درباره مختصات و قابلیت دستگاه سانترال (مرکز تلفن ) Panasonic
دانلود تحقیق درباره مختصات و قابلیت دستگاه سانترال (مرکز تلفن ) Panasonic|958748|zt

تعداد صفحات:61

نوع فایل: word (قابل ویرایش)

لینک دانلود پایین صفحه

مختصات و قابلیت دستگاه سانترال (مرکز تلفن ) Panasonic :

واژه سانترال در واقع همان کلمه central به معنای مرکز یا مرکزی است که در فارسی به غلط اینگونه تلفظ می شود. همان گونه که از نام اینگونه دستگاهها پیداست . این دستگاهها نوعی مرکزیت به خطوط پراکنده تلفن که در یک سازمان موجود است را می دهد . همچنین راهبری تمامی خطوط را به عهده می گیرد ؛ تا تمامی تماس ها به طور منظم انجام شود.

این دستگاهها پله پله راه ترقی را طی نموده ته به چنین وضعیتی رسیده اند و انواع مختلف را دارند. این دستگاهها بنا به نوع گستردگی از سه شماره به چهار شماره هستند.

قابلیت دستگاه :

1- قابلیت توسعه

2- قابلیت گویا کردن

3- قابلیت چاپ ریز شماره ها و رویت آنها

4- قابلیت لینک کردن

1- این دستگاه از قابلیت توسعه برخوردار است یعنی اینکه هرگاه سازمان دارای دوایر و اتاق های بیشتری شده و نیاز به خط تلفن داشت ؛ می توان ان را توسعه داد . که چننچه تعداد کارت های موجود در یک کنسول افزایش یافت میتوان حتی یک کنسول به ان اضافه کرد که حداکثرِ کنسول برای توسعه یک مرکز تلفن ، سه کنسول است .

نمونه یک دستگاه دو کنسول

2- با اضافه کردن یک کارت دیزا به این دستگاه می توان کلیه خطوط را به صورت گویا در آورد ؛ یعنی اینکه به محض تماس از بیرون ، یک اپراتور به طور خودکار متقاضیان (دانشجویان ) را راهنمایی می کند تا با واحد مربوطه تماس حاصل نمایند .

نمونه یک کارت دیزا

3- با نصب کردن نرم افزار بلینک بر روی این دستگاه می توان تمامی تماس های بین خطوط درون سازمان و همچنین به خارج از سازمان را مشاهده نمود و همچنین در صورت لزوم ذخیره و یا به صورت ریز سیاهه آن را چاپ کرد. این نرم افزار بیشتر جهت کنترل تماس ها مورد استفاده قرار می گیرد تا حجم تماسها اندازه گیری شده و به طور مثال به واحد پر کار، خط دیگری واگذار شود.

4- این قابلیت که بهترین و مهمترین قابلیت این دستگاه نیز می باشد به شرح زیر می باشد :

یک لینک E1 PRI از مخابرات خریداری خواهد شد و به دستگاه وصل خواهد شد. پس از ان یک کارت PRI بر روی دستگاه نصب خواهد شد . این کارت یک خطِ PRI راکه از مخابرات آمده را به ده برابر افزایش خواهد داد . بدین ترتیب اگر 30 خط به یک سازمان واگذار شود با کمک این کارت و دستگاه به 300 خط افزایش خواهد یافت که این در نوع کم نظیر است ؛ واگذاری 300 خط مستقیم به دوایر در حالی که ظرفیت واقعی 30 خط است بسیاری از مشکلات یک ارگان را حل خواهد کرد. البته شایان ذکر است که این کار هزینه بسیار بالایی خواهد داشت ولی این موضوع را هم باید در نظر داشت که هیچگاه شرکت مخابرات به یک سازمان دولتی 300 خط را واگذار نخواهد کرد.

نمونه یک کارت PRI

معایب و محاسن پروژه

مراکز تلفن به گونه ای هستند که درون خود سیستم های پیچیده ای جای داده اند در واقع تقسیم کردن خطوط خود نشان از تکنولوژی اینگونه دستگاههااست . همین تکنولوژی پیچیده و سیستم بالای این دستگاه نشان از اشغال کردن جای بسیار زیاد برای اینگونه دستگاهها هستند . نوع ایرانی این دستگاه ها همین گونه است یک جعبه فلزی با طول و عرض 2 در 1 متر و وزن بسیار زیاد و ایجاد صداهای خسته کننده و همچنین یک منبع تغذیه مشابه و وزن در حدود 200 کیلو که مکان بسیار زیادی را اشغال می کنند . اما در نوع خارجی و از مارک پاناسونیک این حجم از دستگاه به یک جعبه پلاستیکی حداکثر 10 کیلویی که طول و عرض آن 40 در 30 سانتیمتر است ، تبدیل می شود و همچنین منیع تغذیه آن یک باطری کوچک خودرو یا یک UPS کوچک خواهد بود .

دستگــاه پیشرفته پاناسونیک

نمونه یک UPS

لذا خواهیم دید که فضای اشغال شده توسط این دو نوع دستگاه قابل مقایسه نیست . در نوع ایرانی و قدیمی این دستگاه حتما باید یک اتاق مختص این مراکز تلفن قرار داده می شد ولی اکنون و با این تکنولوژی جدید د رهر اداره ای و یا اتاقی می توان آن را جا داد . چرا که فضایی را اشغال نمی کند . این دستگاه جدید را می توان در اتاق منشی و یا هر کارمند دیگر و یا حتی رئیس اداره و در کنا ر میز ان تعبیه نمود .

در ضمن در نوع قدیمی سیستم ها ی داخلی اغلب دو شماره اند و یا حداکثر سه شماره اند . که این حداکثر ظرفیت یک سیستم را نشان می دهد . یعنی در دو شماره ای هی حداکثر 99 داخلی را می توانیم داشته باشیم و در سه شماره ای ها حد اکثر 999 داخلی را می توانیم داشته باشیم . اما در انواع جدید و خارجی داخلی های 4شماره ای قابل نصب بود .مطالب دیگر:
معماری عامیانه و جایگاه آن در تاریخ معماری ایرانمعماری فضای سه بعدیمونوگرافی ایل بختیار (بررسی ساختار فرهنگی- اجتماعی)مونوگرافی روستای اخترآبادمونوگرافی روستای حصاربن(گزارش كارآموزی) صنایع چوبتحقیق با موضوع اسیلوسکوپ هاتحقیق قالب ورد با نام ابنیه سنتی ایرانابنیه و آثار تاریخی ایران بعد از اسلاماتصال خورجینی و ضرورت تغییر در نگرش‌هااتصال قالبهای فلزیاتصالات کف ستون ، محاسبه و روشهای اجرای آنتحقیق اثرات نور در طبیعتتحقیق ریسک و بازدهتحقیق اجرا، تیرها و شمع هابررسی اجرای آسفالت گرممقاله اجزاء ساختمان (پی نواری)مقاله احداث باغ در اراضی شیبدارتحقیق در مورد ازمكانیك خاك وآزاندازه گذاری و تلرانس گذاری هندسیتحقیق آب بند هاتحقیق آبهای زیرزمینیتحقیق با موضوع پول شوییتحقیق آثار تاریخی قزوینمقاله آثار معمار ژاپنی کنزو