دانلود تحقیق درباره نخود فرنگي

دانلود تحقیق درباره نخود فرنگي
دانلود تحقیق درباره نخود فرنگي|956902|zt

تعداد صفحات:8

نوع فایل: word (قابل ویرایش)

لینک دانلود پایین صفحه

شرح گیاه

نخود فرنگی (Pisum satium) گیاهی است یکساله دارای ساقه نازک و رونده. برگ نخودفرنگی مرکب از سه برگچه است که برگچه انتهایی اغلب به یک پیچک منتهی می‌شود. علاوه بر این دمبرگ در این جنس اغلب نمو زیاد کرده و کاملا شبیه به یک برگچه می‌شود که دور ساقه می‌پیچید.

نخود فرنگی از قدیم توسط رومیان و یونانیان کشت می شده است و بعضی نویسندگان تاریخی بر این عقیده بوده اند که این گیاه متعلق به مصر است نخود سبز بنظر می رسد اولین بار در جنوب غربی آسیا کشت شده است و سپس از طریق دریای سیاه به روم منتقل شده است و از طریق تبت و هیمالیا هم به چین و هندوستان راه یافته است نخود فرنگی گیاهی است علفی، یکساله بالا رونده و به ارتفاع 30 تا 150 سانتی متر واریته های بلند قد آن با ساقه های نازک برای بالاخزیدن نیاز به قیم دارند. برگها دارای پری مرکب با یک تا سه جفت برگچه هستند. گلها معمولاً سفید صورتی و گاهی ارغوانی هستند غلافها فشرده و از نظر طول متفاوت بوده و دارای 4 تا 10 بذر هستند بذرهای آنها صاف یا چروکیده و به رنگ سبز، خاکستری یا متمایل به قهوه ای هستند. وزن یکصد دانه آنها 15 الی 25 گرم است.مطالب دیگر:
📎جامدادی سوارکار📎جا مدادی اسکی📎جا مدادی تنیس📎فیلترشکن پرسرعت📎آموزش شیمی عمومی 1و2 مرور و حل مسئله📎Pro .NET Framework with the Base Class Library: Understanding the Virtual Execution System and the Common Type System📎Molecular Biology of the SARS-Coronavirus📎Coronavirus Replication and Reverse Genetics (Current Topics in Microbiology and Immunology)📎Coronavirus Outbreak: All the Secrets Revealed About the Covid-19 Pandemic. A Complete Rational Guide of its Evolution Expansion Symptoms and First📎Coronavirus Prevention Handbook: 101 Science-Based Tips That Could Save Your Life📎Coronavirus: A Guide to Understanding the Virus and What is Known So Far📎Design of CMOS phase-locked loops: from circuit level to architecture level📎رمز ارز pi📎دانلود کتاب آرشیو تصاویر و عکس های ایران قدیم📎افزایش تضمینی قد از7الی18سانتی متر📎آموزش کامل و حرفه ای بورس📎پک مخصوص رابطه جنسی +18📎Cardiac Surgery: A Complete Guide📎SEO 2020: Actionable Hands-on SEO Including a Full Site Audit (Webmaster Series Book 1)📎Breath Odors: Origin Diagnosis and Management📎Musculoskeletal Infections: A Clinical Case Book📎Clinical Companion in Nephrology📎آموزش Publisher - طراحی کاتالوگ و کارت ویزیت📎هک مای ایرانسل📎ممبر زدن به صورت فیک برای کانال خود