سمینار درس ابزار دقیق

سمینار درس ابزار دقیق
سمینار درس ابزار دقیق|50682830|zt

حجم فایل : 937.8 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 62
بنام خدا 1 2 بیو سنسورهای نوری دردستگاه پالس اکسی متر 3 مقدمه
امروزه در زمينه هاي مختلفي از جمله پزشكي، صنايع شيميايي، صنايع غذايي، مانيتورينگ محيط زيست و توليد محصولات دارويي و بهداشتي از بيوسنسورها بهره مي گيرند.. ‏
در حقيقت زيست حسگرها ابزارهاي هستند كه مي توانند با بهره گيري از هوشمندي مواد بيولوژيكي، تركيب يا تركيباتي را شناسايي نموده و با آنها واكنش دهند. محصول اين واكنش مي تواند يك پيغام شيميايي، نوري و يا الكتريكي باشد. 4 بيشترين كاربرد زيست حسگرها در تشخيص هاي پزشكي و علوم آزمايشگاهي است. در حال حاضر بيوسنسورهاي گلوكز از موفق ترين بيوسنسورهاي موجود در بازار هستند كه به اندازه گيري غلظت گلوكز خون مي پردازند. اين ابزار به بيماران مبتلا به ديابت كمك مي كند تا در طول روز به سنجش سطح گلوكز خون خود پرداخته و در زمانهاي مورد نياز انسولين تزريق كنند.
5 بیو سنسور به طور کلی به احساس و اندازه گیری مواد شیمیایی خاصی که ممکن است فیزیولوژیکی نیز باشد،مربوط می شوند
به عبارت دیگر: یک بیوسنسور را می توان به عنوان ابزاری که از تلفیق یک حسگر بیولیوژیکی متصل به یک مبدل حاصل می شود،تعریف نمود.
تعریف بیوسنسور 6 Block Diagram of a Biosensor (a)بیوکاتالیست
(b)مبدل
(c) آمپلی فایر
(d)پردازنده
(e)نمایشگر 7 Block Diagram of a Biosensor Sample (Analyte or Substrate) BiorecognitionElement Transducer Signal Processing Device Olfactory Membrane Olfactory Nerve Cell Introduction to Biophotonics – Prasad - John Wiley & Sons © 2003 8 بررسی اجزای بیوسنسور به طور کلی هر بیوسنسور شامل اجزای زیر می باشد:
1-آنالیت
2-عناصر بیولوژیکی
3-مبدل
4-پردازشگر
5-نمایشگر 9 عناصر بیولوژیکی 10 چهار دسته ی اصلی مواد بیولوژیکی به شرح زیرند: 1-آنزیم ها
2-آنتی بادی ها
3-اسید های نوکلئیک
4-گیرنده ها
دسته های دیگر عبارتند از:
میکروارگانیسم ها،بافت،سلول،ارگان و...
11 آنزیم از عناصر بیولوژیکی هستند که بیشتر به کار برده میشوند و ممکن است در حالت خالص یا به صورت موجود در ریزاندامگان یا در قطعه ای از بافت مورد استفاده قرار گیرند.این مواد کاتالیزورهای بیولوژیکی برای واکنش های خاص بوده و می توانند خود را به سوبسترای خاصی متصل سازند.کارایی این مواد در ساخت بیوسنسور مربوط به عمل کاتالیزوری آنها می باشند.
آنزیم ها یک ماکرو مولکول پیچیده و درشت است که بخش اعظم آن پروتئینی است با یک گروه پروستیتک که غالبا حاوی یک یا چند اتم فلزی است.عملکرد بسیاری از آنزیم ها شامل فرآیند اکسید یا احیا است که با روشهای الکتروشیمیایی قابل آشکارسازی است. 12 مزایا و معایب آنزیم های خالص مزایا:
به جسم مورد سنجش متصل است.
از قدرت گزینش بالایی برخوردارند.
چون دار...مطالب دیگر:
📗تحقیق در مورد مناسبات معرفتى حاکم بر عرفان و محيط ‌زيست 📗تحقیق در مورد منطق و فلسفه 24 ص 📗تحقیق در مورد مهارت های زندگی 10 ص 📗تحقیق در مورد مواد اولیه پروتئین حیوانی در تغذیه طیور 📗تحقیق در مورد مهدويت دراديان الهی 📗تحقیق در مورد مواد شيميايى كه مى خوريم 📗تحقیق در مورد موانع سعادت در قرآن 📗تحقیق در مورد موتور درون سوز 📗تحقیق در مورد موتورهای شش زمانه 10ص 📗تحقیق در مورد موزه 📗تحقیق در مورد ناكثين (حزب پيمان شكن) 19 ص 📗تحقیق در مورد نانو تکنولوژی در زیست شناسی 📗تحقیق در مورد ناگفته‌های نهضت ملی شدن صنعت نفت 📗تحقیق در مورد نقش دین، دینداری و انتظار در کاهش ناهنجاریهای جامعه 15 ص 📗تحقیق در مورد نقش ترويج در توسعة كشاورزي ايران 1400 13 ص 📗تحقیق در مورد نقش خانواده در زندگی انسان 16 ص 📗تحقیق در مورد نقش دانشجویان در تحولات سیاسی اجتماعی از دیدگاه امام خمینی 19 ص 📗تحقیق در مورد نقش دين در كاهش جرايم 11 ص 📗تحقیق در مورد نقش فسفر در متابلیسم گیاه 📗تحقیق در مورد نقش ریاضی در مسئله یابی فرایند مدیریت روابط مشتری (CRM) 📗تحقیق در مورد نقش نماز در شخصیت نوجوان 📗تحقیق در مورد نماز 14 ص 📗تحقیق در مورد نماز زيباترين جلوه نيايش با پروردگار 23 ص 📗تحقیق در مورد نگاهي به رشد اقتصادي و اشتغال در فرانسه 📗تحقیق در مورد نيروگاههاي هسته اي در جهان 10 ص