کتاب دختری که رهایش کردی جوجو مویز

کتاب دختری که رهایش کردی جوجو مویز
کتاب دختری که رهایش کردی جوجو مویز|50681437|zt

جوجو مویز در کتاب دختری که رهایش کردی به گونه‌ای زیبا و نوآورانه داستان خود را که به صورت موازی در دو زمان متفاوت با بازه زمانی ۱۰۰ ساله روایت می‌کند.


کلمه جنگ همواره با واژه‌ غارتگری در کنار هم بکار گرفته می‌شوند، چنان که می‌توان غارتگری را یکی از پیامدهای گریز ناپذیر جنگ به حساب آورد. و این موضوع در تمام تاریخ به دفعات تکرار شده است. لیکن می‌توان گفت که جنگ جهانی دوم از نظر گستردگی و شدت در این مورد بی‌مانند بوده است. غارتگری علمی، مالی، هنری و… که با گذشته سال‌های متمادی همچنان پیامدهای آن گریبان‌گیر کشور آلمان به عنوان آغاز کننده جنگ می‌باشد.


جوجو مویز همانند آنتون دوئر (موضوع اصلی کتاب تمام نورهایی که قادر به دیدن آن نیستیم تلاش نازی‌ها برای بدست آوردن چند شیئ گرانبها از موزه بود) موضوع اصلی داستان خود را اشغال‌ فرانسه توسط نازی‌ها و غارت اشیاء هنری فرانسه توسط آنها قرار داده است.


کتاب دختری که رهایش کردی داستانی درباره دو زن با برخی ویژگی‌های مشابه می‌باشد که یکی از آنها به نام سوفی در زمان اشغال فرانسه مجبور است تا از خانواده‌اش در نبود شوهر در مقابل نازی‌ها محافظت نماید و دیگری به نام لیو که در لندن زندگی می‌کند می‌باشد. شوهر لیو قبل از فوت به وی یک تابلو نقاشی هدیه می‌دهد که نمایی از یک زن است و مربوط به یک قرن قبل می‌باشد و در جریان جنگ از فرانسه به انگلستان منتقل شده است.مطالب دیگر:
🔑مطالعات امکان سنجی مقدماتی تولید گاردریل کامپوزیتی حفاظ جاده ها و اتوبان ها🔑مطالعات امکان سنجی مقدماتی تولید ژیوگریدهای پلیمری🔑گزارش امکان سنجی مقدماتی طرح تولید پروفیل ها و گریتینگ پلیمري🔑مطالعات امكان سنجي مقدماتي طرح توليد خودكار شش گوش🔑مطالعات امکان سنجی مقدماتی تولید خوراک ابزیان با روش اکسترودر🔑پاورپوینت نقش پی ها و بادبندها در مهار زلزله در سازه🔑مطالعات امکان سنجی مقدماتی تولید لوله های پلی اتیلن کروگیت🔑مطالعات امکان سنجی مقدماتی تولید منگنز و آلیاژ منگنز🔑مطالعه امکان سنجی طرح تولید محصولات لبنی مغذی🔑مطالعات امکان سنجی مقدماتی تولید نانوفیلتر🔑مطالعات امکان سنجی مقدماتی تولید اسیدهای چرب🔑مطالعات امکان سنجی مقدماتی طرح تولید آرگون، اکسیژن و نیتروژن🔑مطالعات امكان سنجي مقدماتي طرح توليد پنجره كركره اي🔑مطالعات امكان سنجي مقدماتي طرح توليد پارافين صنعتی🔑مطالعات امکان سنجی مقدماتی تولید پارافین کلره🔑مطالعات امکان سنجی مقدماتی واحد رنگرزی، چاپ و تکمیل پارچه🔑مطالعات امکان سنجی مقدماتی طرح تولید خودکار معمولی🔑مطالعات امكان سنجي مقدماتي طرح توليد پستانك بچه🔑مطالعات امكان سنجي مقدماتي طرح خودتراش پلاستيكي🔑مطالعات امکان سنجی مقدماتی طرح تولید رزین های پلی استر غیراشباع🔑مطالعات امکان سنجی مقدماتی تولید پلی استر پلی ال🔑پاورپوینت مطالعات موزه🔑پاورپوینت معماری زنبورعسل🔑پاورپوینت درس انسان، طبیعت و معماری با موضوع نهنگ🔑پاورپوینت آشنایی با معماری اسلامی کاخ گلستان