دانلود تحقیق افسردگي در کودکان

دانلود تحقیق افسردگي در کودکان
دانلود تحقیق افسردگي در کودکان|50667684|zt

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


نام فایل :


تعداد صفحات : 5


فرمت : فایل ورد قابل ادیت docبرای نمونه میتوانید 2 صفحه از این فایل را در زیر مطالعه کنید. برای خرید فایل کامل به انتهای صفحه مراجعه نمایید
نيازهايش ارضانشود؛ خطر افسردگي براي او وجود دارد.


پيشگيري و درمان


خانوادهو فضاي رواني آن در پيشگيري از افسردگي و درمان اين اختلال تأثير بسيار دارد. البتهدر صورتي كه افسردگي ، حاصل عوامل دروني باشد ، درمان آن قدري متفاوت است و بايستيكودك نزد روانپزشك متخصص برده شود و سپس روان درماني صورت گيرد. اما براي درمانافسردگي هاي محيطي ( كه بيشترين نوع افسردگي كودكان را شامل مي شود ) ساختن فضاييدوستانه و صميمانه ، فضايي كه كودك در آن احساس كند همه دوستش دارند و نيازهايش رابه موقع و به جا برآورده مي كنند ، از مهمترين عوامل است.


پدر و مادر افراديهستند كه كودك به آنها علاقه بسيار دارد و وجودشان به ويژه در دوران كودكي لازماست. به علاوه ، ارتباطات منفي و عاري از عشق و پذيرش ، مي توانند افسرده ساز باشند؛ بنابراين وجود محيطي سرشار از عشق و محبت و روابطي سالم و صميمي براي كودكانضروري است و نبايستي آنان را از اين نعمت محروم كنيم. همچنين بايد بكوشيم روابط بچهها با دوستان و بستگان به طريقي مثبت و مؤثر پيوسته برقرار باشد. آرزوها ، خواستهها و تمايلات منطقي و طبيعي پاسخ داده شوند و سعي كنيم جلوي فقدان آنچه را كه ضروريو لازم است بگيريم.از ديگر عواملي كه به بروز افسردگي كمك مي كنند و برايپيشگيري ، بايد به آنها توجه كرد. عبارت اند از:
- جدا شدن از خانواده و منابعحمايت كننده عاطفي ؛
- تعويض مدرسه و از دست دادن دوستان ؛
- مهاجرت ؛
- عوض كردن منزل ؛
- تبعيض بين فرزندان و مقايسه كردن آنها با يكديگر؛
- به رخكشيدن نكات منفي كودك و ابراز نكردن صفات مثبت او؛
- از دست دادن عزيزان ، ( ازآن جا كه مرگ در اختيار بشر نيست. منظور از توجه در اين زمينه آن است كه خود وفرزندانمان در اين شرايط برخورد مناسبي داشته باشيم)
- شكايت والدين از ناراحتيهاي جسماني كه كودكان را نگران از دست دادن آنها مي كند؛
- مطرح كردن مسائل ومشكلات اقتصادي در حضور فرزندان ؛
- عنوان كردن حوادث و اتفاقات ناگوار اجتماعي؛
در درمان كودكان افسرده توجه به علت افسردگي اهميت فراوان دارد ؛ براي مثالچنانچه منبع حمايتي اي را كه كودك از دست داده بشناسيم ، مي توانيم جايگزين خوبيبراي او در نظر بگيريم.


مطالب دیگر:
پاورپوینت مبانی تئوری سازمان (اصول سرپرستی)پاورپوینت الگوریتم های تخصیص داده پویا در سیستم های پایگاه داده توزیعیپاورپوینت امنیت در شبکه های بی سیمپاورپوینت امنیت شبکه‌های کامپیوتریپاورپوینت امنیت شبکه (1)پاورپوینت پردازش تصویر و معرفی تکنیک های استفاده از آنپاورپوینت تخصیص به نزدیک ترین همسایه با حد آستانه نسبی (RTNNA)پاورپوینت تكنیك های ترمیم فجایع در سیستم های پایگاه دادهپاورپوینت تمرینات زبان c به همراه حل آنهاپاورپوینت روشهای طراحی CPUپاورپوینت زبان های ماشین و برنامه سازی سیستمپاورپوینت ساختمان داده و الگوریتمبررسی خلاقیت در كودكان بررسی نیازها و خصوصیات كودكان 4 تا 6 ساله و طراحی مبلمان كار هنری برای آنانپاورپوینت ساختمان داده ها و الگوریتم (1)مقاله بررسی خود شناسی (انسان شناسی)مقاله بررسی دادگاه جنایی بین المللیپاورپوینت سیستم های اطلاعات مدیریت (1)پاورپوینت سیستم های دودوییمقاله بررسی داستان قلب سرچشمه افكارمقاله بررسی دعاوی قولنامه ایمقاله بررسی دلایل ظهور سیستم های Application serverمقاله بررسی دلفین هامقاله بررسی راز موفقیت انسانمقاله بررسی راه و ترابری (راه زمینی)پاورپوینت شبکه های بی سیم (wi-fi)