دانلود کتاب صوتی سال بلوا

دانلود کتاب صوتی سال بلوا
دانلود کتاب صوتی سال بلوا|50661407|zt

عنوان کتاب: سال بلوا


نویسنده: عباس معروفی


گوینده: مریم نورایی


فرمت فایل ها: mp3


تعداد فایل ها: 18


حجم کل فایل ها: 117 مگابایت


مدت زمان پخش: 9 ساعت و 33 دقیقه


زبان: فارسی


توضیحات:کتاب صوتی سال بلوا اثر عباس معروفی روایتی از هفت شب است که شما را سال‌ها عقب برده و تداعی‌گر کل تاریخ ایران و زندگی غم‌انگیز نوشافرین است. نوشافرینی که خود نمادی از مظلومیت تمامی زنان و دختران رنج کشیده است.


کتاب سال بلوا (Sal-e- Balva) به سبک سیال ذهن نگاشته شده است. خانواده‌ای که با امید و آرزو نقل مکان می‌کنند اما بلوایی از جانب مردم، نقشه‌هایشان را نقش بر آب می‌کند. داستانی که به صورت اول شخص اتفاق می‌افتد و نویسنده از پرداخت به حاشیه پرهیز می‌کند و مخاطب را مستقیم وارد داستان می‌کند. ما با زنی روبه‌رو هستیم که در زمان حال به سر می‌برد و بعد از روبه‌رو شدن با واقعیت، دوباره به خاطرات خود باز می‌گردد. اوست که بخش‌هایی از کتاب را روایت می‌کند و بخش‌های دیگر کتاب توسط دانای کل روایت می‌شود.


این کتاب حاوی خاطراتی است که در ذهن نوشافرین مرور می‌شود. نوشا دختر سرهنگ نیلوفری است. سرهنگی که برای پیمودن پله‌های ترقی به سنگسر (مکانی که داستان کتاب در آن اتفاق می‌افتد) آمده است، تصمیم دارد آینده‌ای باشکوه برای دخترش رقم بزند و در آرزوی‌ صعود از پله‌های‌ ترقی‌ مدام‌ سقوط‌ می‌کند. اما نوشا عاشق کوزه‌گری غریب می‌شود و تمام وجودش را تقدیم او می‌کند، با این حال تقدیر، تصمیم دیگری برای نوشا گرفته است... در دل کتاب سال بلوا افسانه زرگر و دختر پادشاه هم وجود دارد که گاه مخاطب را به کلی از کتاب دور می‌کند و دنیایی متفاوت برای او ترسیم می‌کند. افسانه‌ای که با داستان کتاب در هم آمیخته شده و این هنر نویسنده را نشان می‌دهد.


در کتاب سال بلوا شخصیت‌های اصلی دیگری هم وجود دارند. شخصیت‌هایی که هر کدام براساس دلایل خود فعالیت‌های خاصی انجام می‌دهد.


قبل از هر چیزی این رمان در مورد مظلومیت زن ایرانی است. زنی که از زورگویی‌های مردانه، از سختی‌های زمانه و از نگاه‌های هیز مردان در امان نیست و مدام باید مراقب خود باشد که مبادا کاری کند که مردی را تحریک کند. قربانی شدن زن عامل تاثیرگذاری برای پرمخاطب شدن اثر است.


کتاب سال بلوا به موضوعات مختلفی اشاره می‌کند. به عشق ممنوعه می‌پردازد و قدرت طلبی را به خوبی نشان می‌دهد. زن ستیزی را بررسی می‌کند و نشان می‌دهد که تا چه حد زن‌ها محدود هستند. عباس معروفی همه این موارد را به شیوه‌ای زیبا نوشته است. به گونه‌ای هر کدام از این موضوعات تکه‌ای از داستان را شکل می‌دهد و مخاطب باید این تکه‌ها را همانند پازل کنار هم بچیند و در آخر به مفهوم اصلی داستان برسد. همین داستان را به شدت جذاب کرده است و از خستگی خواننده می‌کاهد.


عباس معروفی نویسنده پرآوازه ایرانی در تهران چشم به جهان گشوده است. وی شاعر، رمان‌نویس‌، نمایش‌نامه‌نویس، ناشر و روزنامه نگار مقیم کشور آلمان است. آغاز فعالیت ادبی عباس معروفی زیر نظر هوشنگ گلشیری و محمدعلی سپانلو بود. وی در دهه‌ی 60، کتاب معروف خود سمفونی مردگان را به چاپ رسانید و در عرصه ادبیان ایران به شهرت رسید. از رمان‌های معروفی می‌توان به سمفونی مردگان، پیکر فرهاد، فریدون سه پسر داشت و سال بلوا اشاره کرد.


جملات برگزیده کتاب صوتی سال بلوا:


- عمرباخته‌ها، عاشق عمر دیگران می‌شوند.
- مردها همیشه تا آخر عمر بچه‌اند، این یادت باشد.
- کارم از تکیه گذشته. دلم میخواهد توی بغلت بمیرم.
- تقدیر، اسب رم کرده‌ای است که نمی‌شود بهش دهنه زد.
- کاش تولد من هم می‌ماند برای بعد، به کجای دنیا بر می‌خورد؟
- زن‌ها را باید روی صفر نگه داشت، یکی بدهی، دومی را هم می‌‌خواهند.
- وقتی آدم دورخیز کند که بلند بپرد، اما نتواند و در همان پشت و پسله بماند، دیگر چی واسه آدم می‌ماند؟
- من چه‌قدر او را می‌شناختم؟ شاید هزار سال. و چرا برای داشتن او باید به زمین و زمان التماس می‌کردم؟
- پدر می‌گفت: همه جا تاریک است، می‌فهمی؟ گریه می‌کردم و جوری که بغضم بروز نکند می‌گفتم آره. گفت: هرگز نمی‌فهمی.
- وقتی خدا می‌خواست تو را بسازد، چه حال خوشی داشت، چه حوصله‌ای! این موها، این چشم‌ها…. خودت می‌فهمی؟ من همه این‌ها را دوست دارم.
- سال‌ها بعد فهمیدم که مردها همه‌‌شان بچه‌‌اند، اما بعضی‌ها ادای آدم بزرگ‌ها را درمی‌‌آورند و نمی‌‌شود بهشان اعتماد کرد، به خودشان هم دروغ می‌‌گویند.

فروشگاه آنلاین محصولات فایلی


پشتیبانی خرید:


09332126947


nradownload@yahoo.comمطالب دیگر:
📜دانلود تحقیق در موردتوانمند سازی جوانان از طریق فن‌آوری انقلابی ارتباطاتی و اطلاعاتی📜دانلود تحقیق در موردتوانمندسازي و تفویض اختیار به کارکنان📜دانلود تحقیق در موردتوانمندسازی و اشتغال‌زایی جوانان از طریق فن‌آوری انقلابی ارتباطاتی و اطلاعاتی📜دانلود تحقیق در موردتوبکتومی📜دانلود تحقیق در موردتوسعه صنعتی ایران بعد از انقلاب📜دانلود تحقیق در موردتوسعه فعاليت‌هاي چتری در متدولوژي‌هاي چابک📜دانلود تحقیق در موردتوسعه كارآفريني در صنعت نفت📜دانلود تحقیق در موردتوسعه پایدار حمل ونقل شهری📜دانلود تحقیق در موردتولید خودرو در جهان📜دانلود تحقیق در موردتولید محصولات سالم غذایی📜دانلود تحقیق در موردتولید ملی وحمایت از کار وسرمایه ایرانی📜دانلود تحقیق در موردتولید گل رز با استفاده از روش بیوتکنولوژی📜دانلود تحقیق در موردتولیدی فرش دستباف📜دانلود تحقیق در موردتک یاخته های روده ای و گوارشی📜دانلود تحقیق در موردتکنالوژی میتر خوانی ساکن توسط بی ام ویاس📜دانلود تحقیق در موردتکنولوژی میتر خوانی ساکن📜دانلود تحقیق در موردتکنیک های داده کاوی در بازاریابی فروش و مدیریت ارتباط با مشتری📜دانلود تحقیق در موردتکنیکهای بهینه یابی📜دانلود تحقیق در موردتیغ اره آهن بر📜دانلود تحقیق در موردثبت احوال📜دانلود تحقیق در موردجابر ابن حیان📜دانلود تحقیق در موردجاذبه و دافعه حضرت علی (ع)📜دانلود تحقیق در موردجامعه شناسي سازمانها📜دانلود تحقیق در موردجایگاه استراتژی در سازمان و مدل تلفیقی جهت پیاده سازی آن📜دانلود تحقیق در موردجبر رابطه‌اي