دانلود تحقیق در موردتاثیر آموزش هنر بر خلاقیت کودکان 30 ص

دانلود تحقیق در موردتاثیر آموزش هنر بر خلاقیت کودکان 30 ص
دانلود تحقیق در موردتاثیر آموزش هنر بر خلاقیت کودکان 30 ص|50488852|zt

نام فایل : تاثیر آموزش هنر بر خلاقیت کودکان 30 ص


فرمت : .docx


تعداد صفحه/اسلاید : 27


حجم : 17 مگابایتتاثیر آموزش هنر بر خلاقیت

کودکان

براي گذر از عصراطلاعات و ورود به دنياي آينده مي بايستي كودكان را توانمند ، خلاق ،ارتباط گر و مسلط به فناوريهاي جديد روز تربيت كرد ،آن چنان كه داراي انگيزش بالا بوده و از شوق زندگي كردن برخوردارباشند تا بتوانند در دنياي پررقابت و پيچيده آينده تاب تحمل داشته و موفق شوند.
اگر كودكان ما براي آينده تربيت نشوند ، جوانان آينده ما در يك رقابت سخت دچار شكست شده وبا از دست دادن اعتماد به نفس خود به مشكلات رواني دچار خواهند شد و آنگاه ممكن است شاهد افتادن آنان در دام آسيب هاي اجتماعي باشيم و چه بسا در آينده با موجي از عارضه هاي رواني در سطح جامعه روبرو شويم .
براي لحظه اي در گوشه اي بنشينيم و چشمان خود را ببنديم و به دنيايي كه در آن زندگي مي كنيم بيانديشيم.
سرعت و شتاب زندگی و پديد آمدن تحولات شگفت انگيز از ويژگيهاي عصر حاضر است و هر لحظه اتفاقي جديد در حال وقوع است و اين اتفاقات همچون حلقه هاي زنجير به يكديگر متصل بوده و از دل زمان خارج مي شوند . توليد علم و دانش چنان سرعتي به خود گرفته است كه باراني از اطلاعات بر روي سر انسان ها فرو مي ريزد .
شبكه اينترنت كه ريشه هاي گسترده فناوري اطلاعات را تشكيل مي دهد با سرعتي شگفت انگيز به پيش مي رود و هر نقطه اي از كره زمين را تحت سيطره خود در مي آورد و هر لحظه مغز يك انسان را به هزاران انسان ديگر مرتبط مي كند و بدين وسيله او را در ميان سيلاب اطلاعات رها مي سازد . اگر تا دو دهه پيش به آدمي مي آموختند كه چگونه به كسب اطلاعات و گردآوري آن بپردازد .اكنون در پي آنند كه به انسان بياموزند که چگونه سدي بسازد تا از يورش سهمگين اطلاعات خود را ايمن سازد و تنها از آن ميزان اطلاعات كه نياز واقعی اوست بهره مند شود.
امروزه نوزادان متولد مي شوند تا بتوانند آينده را مديريت كنند و اين رسالت سنگين بر عهده ماست تا آنان را براي آن دوران آماده نماييم .
دوراني كه انسان بايد علاوه بر زندگي در محيط در حال تغيير ، بتواند خلاقانه بيانديشد و با ايجاد افكار نو به حل مشكلات بپردازد و با هنرمندي سكان كشتي زندگي خويش را در اين درياي متلاطم به پيش ببرد .
حال تصور كنيد فردي ساعت ها در حال نقاشي كردن است و به دور از هياهوي دنياي امروز ، در تخيل خود سير مي كند و گويي ذهن او در درياي آرام درون ، قلابي را رها ساخته و ساعت ها به دنبال یافتن چيزي تازه در دل اين درياست .در اين ميان ممكن است پرنده ذهن او به آسمان پرواز كند و در جستجوي خالق خويش به سير و سياحت بپردازد و يا در دل اعماق درياي وجود به جستجوي درون خود بپردازد و هر لحظه تجربه اي كسب كند و در اين ميان چه بسا اولين جرقه هاي خلاقيت پديدار شده و زمينه ساز افكار نو گردد. هنر قادر است شرايطي را فراهم كند كه آدمي بتواند به دور از هياهو در ميان زيباييها سير كند و بدين وسيله به آرامش برسد و در كنار آن عميق تر بيانديشد.
كودكان امروز، نيازمند هنرند تا در آينده با كمك آن بتوانند بهتر انديشه نمايند.
براي پي بردن به اهميت هنر در بروز خلاقيت بهتر است تعريفي از خلاقيت داشته و سپس به بيان ويژگيهاي فرد خلاق بپردازيم .

-
عبدالرحمن جرجاني - مقاله " خلاقيت در آموزش و پرورش ( تهديدها و فرصت ها ، ارائه راه حل هاي پيشنهادي ) " -برگرفته از سايت پژوهشكده تعليم و تربيت سازمان آموزش و پرورش استان گلستان
تعريف خلاقيت
بيان تعريفي جامع از خلاقيت كار سختي است و صاحبنظران تعاريف مختلفي ارائه كرده اند شايد ساده ترين تعريفي كه بتوان از خلاقيت داشت عبارت است از : " خلاقيت عبارت است از اينكه فردي فكري نو و متفاوت ارائه دهد ."
"استيفن رابينز " خلاقيت را به معناي توانايي تركيب انديشه ها و نظرات در يك روش منحصر به فرد با ايجاد پيوستگي بين آنان بيان مي كند .
" گيلفورد " دانشمند آمريكايي خلاقيت را با تفكر واگرا ( دست يافتن به رهيافت هاي جديد براي مسائل ) در مقابل تفكر همگرا ( دست يافتن به پاسخ ) مترادف دانسته است. افرادي كه تفكر واگرا دارند در فكر و عمل خود با ديگران تفاوت دارند و از عرف و عادت دور شده و روش هاي خلاق و جديد را به كار مي برند . برعكس كساني كه از اين خصوصيت برخوردار نيستند تفكر همگرا دارند و در فكر و عمل خود از عرف و عادت پيروي مي كنند .
ويژگي هاي فرد خلاق
مهم ترين ويژگيهاي يك افراد خلاق به شرح زير است :
-انگيزه بالايي براي پيشرفت دارند
آنها كنجكاو و جستجوگرند
-در انجام كارها داراي پشتكار و انضباط هستند
-انگيزه فراواني براي كسب دانسته ها و تجربيات جديد دارند
-شوق فراوان براي زندگي كردن دارند
-زيباپسند بوده و علاقمند به آثار هنري هستند
-مي توانند بر روي ديگران بسيار تاثير گذار باشند
...مطالب دیگر:
📜دانلود تحقیق در موردتاريخچه وزارت راه و ترابري📜دانلود تحقیق در موردتاريخچه ي مختصري از مفهوم و پيدايش اعداد📜دانلود تحقیق در موردتاريخچه ياهو از ابتدا تا كنون 5 ص📜دانلود تحقیق در موردتاريخچه يهود 13 ص📜دانلود تحقیق در موردتاريخچه پارك 120 ص📜دانلود تحقیق در موردتاريخچه پايگاه داده📜دانلود تحقیق در موردتاريخچه پوستر 82 ص📜دانلود تحقیق در موردتاريخچه پيدايش اعداد📜دانلود تحقیق در موردتاريخچه پيدايش شهرداريها و ساختار مديريت📜دانلود تحقیق در موردتاريخچه پیل سوختی 12 ص📜دانلود تحقیق در موردتاريخچه چاروقدوزي 21 ص📜دانلود تحقیق در موردتاريخچه چاپ📜دانلود تحقیق در موردتاريخچه چنگلكاري در ايران 10 ص📜دانلود تحقیق در موردتاريخچه گاوداري در جهان📜دانلود تحقیق در موردتاريخچه گمرك مشهد 14 ص📜دانلود تحقیق در موردتاريخچه گندم 46 ص📜دانلود تحقیق در موردتاريخچه-GPS-23-ص📜دانلود تحقیق در موردتاريخچه-ابزارهاي-مغناطيسي-10-ص📜دانلود تحقیق در موردتاريخچه-بانكداري📜دانلود تحقیق در موردتاريخچه-برنج📜دانلود تحقیق در موردتاريخچه-تكامل-سيستم-عامل-ويندوز-30-ص📜دانلود تحقیق در موردتاريخچه-تنيس-27-ص📜دانلود تحقیق در موردتاريخچه-جامعهشناسى-روستائى-11ص📜دانلود تحقیق در موردتاريخچه-ديسك-بلو-ري-18-ص📜دانلود تحقیق در موردتاريخچه-راديو-و-تلويزيون