دانلود پاورپوینت ترمومتر (دماسنج) ديجيتال

دانلود پاورپوینت ترمومتر (دماسنج) ديجيتال
دانلود پاورپوینت ترمومتر (دماسنج) ديجيتال|50310867|zt


قسمتی از متن......ساده ترين راه براي اندازه گيري دما در يك سيستم آنالوگ استفاده از تغييرات ولتاژ يك ديود در حالت باياس معكوس با دماست كه براي اندازه گيري دقيق آن به يك يا دو طبقه تقويت كننده با Op-Amp مورد نياز است. البته آي سي هاي گوناگوني به بازار عرضه شده است كه معروفترين آن LM35 مي باشد كه در بازار تهران هم به سهولت در دسترس است.


اما براي اندازه گيري دما در يك سيستم ديجيتال اگر چه مي توان ولتاژ خروجي يك سنسور آنالوگ را بوسيله مبدل A/D قرايت نمود اما اين راه علاوه بر بالا بردن قيمت تمام شده حجم مدار را بزرگ كرده به علاوه عيب يابي و تعمير آنرا را مشكل مي كند.
براي حل مشكلات فوق كمپاني هاي مختلف سنسورهاي دماي ديجيتال را به بازار عرضه كرده اند. اين آي سي در انواع مختلفي از نظر نوع خروجي به بازار عرضه شده اند. خروجي سريال، خروجي PWM و خروجي فركانس از جمله اين انواع است.


سنسوري كه در اينجا قصد معرفي آنرا داريم MAX6577 و خروجي آن از نوع فركانس مي باشد. به اين معني كه براي قرايت دماي اندازه گيري شده توسط آي سي كافي است فركانس توليد شده روي خروجي آنرا اندازه بگيريم. از آنجاييكه خروجي اين آي سي يك موج مربعي با دامنه 5 ولت است اندازه گيري فركانس آن توسط يك ميكروكنترلر كوچك مانند (AT89C2051) بسيار ساده ميباشد.تعداد اسلاید : 17 اسلاید
فرمت فایل:
پاورپوینت ppt و قابل ویرایش
آماده برای :
ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس


—مطالب دیگر:
اموزش زبان برنامه نویسی cکتاب فارسی پیش دانشگاهیاموزش فتوشاپ به صورت کاملپیشینه و مبانی نظری توانها و قابلیت های عناصر بافت قدیمی در توسعه صنعت گردشگریپیشینه و مبانی نظری توریسم درمانیپیشینه و مبانی نظری توزیع فضایی امکانات و خدمات شهریپیشینه و مبانی نظری توسعه پایدار مسکن در نواحی روستاییپیشینه و مبانی نظری توسعه ژئوتوریسمپیشینه و مبانی نظری توسعه گردشگری با دیدگاه راهبردیاموزش کسب وکار انلاین با 120 صفحهتحقیق با عنوان اقتصاد آموزشتحقیق با عنوان نیكى به پدر و مادرتحقیق ورزشی با عنوان احتیاجات اساسی در رژیم غذایی کاراته کارانتحقیق مدیریت تولید با عنوان احتیاجات روحی کارگرتحقیق حسابداری با عنوان اجاره اهرمیتحقیق با عنوان علل پیدایش آسیب های اجتماعی و راه های پیش گیری از آنتحقیق با عنوان تغذیه ورزشیتحقیق با عنوان علم ژنتیکتحقیق با عنوان انبساط غیرعادی آبتحقیق با عنوان انعطاف پذیریدانلود پاورپوینت اصول طراحی پرسشنامهدانلود پاورپوینت علفهای هرزدانلود پاورپوینت کار گروهی و مهارتهای رهبری گروهدانلود پاورپوینت تحلیل معماری مسجد جامع ساوهدانلود پاورپوینت اصول ایمنی ساختمان