دانلود مقاله ی دفاع مقدس

دانلود مقاله ی دفاع مقدس
دانلود مقاله ی دفاع مقدس|50298013|zt

مشخصات فایل
نوع فایل: word


تعدادصفحات: 25

مقاله ای زیبا در رابطه با دفاع مقدس:


این جنگ در حالی شروع شد که مردم ایران دوران نقاهت پس از انقلاب را می‌گذراندند و طبعاً به بازسازی کشور و آرامش و سازندگی می‌اندیشیدند. نیروهای مسلح نیز به دلیل آن که انتظار جنگ را نداشتند، از آمادگی چندانی برای رویارویی در یک نبرد بزرگ برخوردار نبودند. به همین دلایل، نظامیان عراق در ماههای اول پس از شروع حمله، موفق شدند چند شهر مرزی را در غرب و جنوب ایران تصرف کنند. علل آغاز جنگ گرچه صدام حسین در ساعات میانی 31 شهریور و پیش از صدور فرمان حمله به ایران، موضوع اختلافات مرزی را دلیل وقوع جنگ عنوان کرد، اما حتی خود او نیز می‌دانست این جنگ مرحله اجرایی نقشه برنامه‌ریزی شده، هدفمند و فرامنطقه‌ای است و دولت بغداد به دلیل اختلافات زمینی و دریایی خود با ایران، تنها داوطلب اجرای این نقشه شده است.


واقعیت این است که انقلاب اسلامی تنها سبب از بین بردن «جزیره ثبات غرب» در منطقه نشده بود، بلکه تمامی الگوها و هنجارهای مورد نظر غرب در خاورمیانه و خلیج فارس را بر هم زده بود. انقلاب اسلامی در برابر نظامهای لائیکی مورد نظر غرب در منطقه، با صراحت، احیاء مذهب را صلا می‌داد. علاوه بر آن قدرتهای بزرگ از این نگران بودند که ثبات مورد نظر آنان در خاورمیانه و همچنین جریان آرام و مطلوب نفت از خلیج فارس، با تثبیت انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران به خطر افتد. به همین دلیل امریکا و اتحاد جماهیر شوروی ـ علیرغم اختلافات برخاسته از فضای جنگ سرد ـ در نارضایی از انقلاب اسلامی ایران موضع یکسانی داشتند.
فروشگاه فایل ایرانیان
مطالب دیگر:
🔍گزارش کار آموزی حسابداری در شرکت سودا شيمي🔍پروپوزال رشته مهندسی صنایع گرایش صنایع🔍تحقیق سيستم انبار و خريد در شركت تجهيزات ايمني راهها🔍تحقیق امور مالي ومعاملاتي دانشگاه هاي علوم پزشكي🔍طراحی و پیاده سازی وب سایت پویا هتل بزرگ نارنج🔍تحقیق طراحی نرم افزار حقوق و دستمزد🔍گزارش کارآموزی حسابداري در كارخانه عصاره ناب شيراز🔍تحقیق حسابداري صنعتي مفاهيم و كاربرد در هزينه ها🔍تحقیق جامع حسابداری🔍تحقیق مباني نظري و مفاهيم اساسي حسابداري و گزارشگري مالي🔍پروپوزال رشته شهر سازی🔍تحقیق نفت و اقتصاد🔍تحقیق حسابداری پیمان های بلند مدت🔍پروژه نرم افزار سيستم بانكي صندوق قرض الحسنه🔍پروژه حسابداری کلیات مشترک مربوط به سازه های زیرزمینی و روش های برخورد با طراحی ها و اجرا🔍پروژه حسابداری🔍بررسي عوامل موثر بر اثر بخشي اجراي طرح ماليات بر ارزش افزوده با رويكرد آموزي منابع انساني🔍پروژة مالي كارخانه برق شهري🔍تحليل ژئوپلتيكي از نقش اقتصادي و سياسي🔍ترجمه فصل هشتم حسابداری دولتی (GASB)🔍ترجمه فصل اول حسابداری دولتی (GASB)🔍نحوه گذر از روش تجارت سنتي به تجارت الكترونيكي در بازرگاني خارجي ايران🔍پروژه پيمانكاري حسابداري🔍پروژه مالي طراحي سيستم حسابداري شركت پيمانكاري آب و فاضلاب🔍تحقیق حسابداري صنعتي بهای تمام شده