دانلود پاورپوینت مارکسیسم و انواع آن

دانلود پاورپوینت مارکسیسم و انواع آن
دانلود پاورپوینت مارکسیسم و انواع آن|50291969|zt


فرمت فایل: pptx


تعداد اسلایدها: 38
بخشی از محتوا:


مارکسیسم، نقطه مقابل سرمایه‌داری است که در دایره‌المعارف این‌گونه تعریف می‌شود: «نظامی اقتصادی مبتنی بر مالکیت خصوصی نهاده‌های تولید و توزیع کالا که مشخصه آن وجود یک بازار آزاد رقابتی است که با انگیزه سود بیشتر هدایت می‌شود.


مثلاً اگر تعداد نفر/ساعت نیروی کار مورد نیاز برای تولید یک جفت کفش، دو برابر یک کیف است، در بازار و در درازمدت قیمت کفش دو برابر قیمت کیف خواهد بود و این قیمت‌گذاری هیچ ارتباطی به ماده اولیه به کار گرفته‌شده در کفش یا کیف تولیدی ندارد. مارکس در این نظریه ادعا می‌کند قیمت هر کالا در دراز‌مدت بازتاب مستقیمی است از تعداد واحد نیروی کاری که صرف تولید آن شده است.


مارکسیسم یک سیستم اقتصادی و اجتماعی است که بر پایه تئوری‌های اقتصادی و سیاسی کارل مارکس و فردریش انگلس بنا شده است. » در تقابل با این تعریف، ویژگی اصلی مارکسیسم، مالکیت عمومی نهاده‌های تولید، توزیع و مبادله کالاست. مهم‌ترین بخش نظریه اقتصادی مارکس، نظریه ارزش نیروی کار است.


فهرست مطالب:


عنوان


تعریف مارکسیسم


نظریه ارزش نیروی کار


انواع مارکسیسم


مارکسيسم ارتودکس


جمع بندی


مارکسیسم فلسفی


مکتب فرانکفورت


یورگن هابرماس


مارکسيسم ساختگرا


لوئی آلتوسر


نيکو لا س پولا نزاس


جنبش پرولتری زنان


جنبش بورژوایی زنان


نقض اصول مارکسیسم در اقدامات مائو و لنین


منابع


پایان


فروشگاه آنلاین محصولات دانلودی


پشتیبانی خرید: 09337266852مطالب دیگر:
🔗تحقيق عوامل خانوادگي موثر بر فرار دختران🔗تحقيق كيفيت زندگي و انقلاب ديجيتال🔗تحقيق يادگيري مبتني بر مغز🔗تحقيق نقش پدران در دوران حاملگی🔗تحقيق چگونه به مردم خدمت کنیم🔗تحقيق يادگيري مشارکتي🔗تحقيق چگونه مهارت هاي لازم براي صحبت در جمع را کسب کنيم🔗تحقيق چگونه حافظه خود را تقویت کنیم🔗تحقيق نظریه قرار اجتماعی🔗تحقيق نقش تاریخی زن در تمدن ایرانی – اسلامی🔗تحقيق نظام آموزشي كشورهاي جهان🔗تحقيق اضطراب انواع درمانگيرهاي رفتاري و خود نظم جويانه🔗تحقيق آشنایی با انجمن روانشناسی ایران🔗اوضاع سياسي، اجتماعي، فرهنگي، ادبي دوران سيد رضي و زندگي نامه سيد رضي🔗تحقيق بحران هويت در جواني🔗تحقيق بررسی اثرات مصرف کودهای حاوی آهن🔗تحقيق بررسي جامعه شناختي کارکردها و پيامدهاي مثبت جنگ تحميلي عراق عليه ايران🔗تحقيق بررسي روابط دختر و پسر در جامعه امروز🔗تحقيق بررسي رغبتهاي شغل دانش‌آموزان دختر ناشنوا و عادي بهمراه پرسشنامه🔗تحقيق بررسي روابط اجتماعي در ایران🔗تحقيق بررسي سازه ها و راههاي ارتقاي اثر بخشي نيروي كار🔗تحقيق بررسي شيوه‌ها و مباني نظري كاهش تصدي‌گري خدمات پشتيباني دانشگاه‌هاي علوم پزشكي🔗تحقيق بررسي علل اعتياد جوانان🔗تحقيق بررسي علل بزهكاري در كودكان و ، نوجوانان و جوانان🔗تحقيق بررسي علل تشكيل شهرهاي جديد در جهان