دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق کارکرد خانواده

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق کارکرد خانواده
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق کارکرد خانواده|50262679|zt

در 52صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

توضیحات کوتاه از متن:

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)کارکردخانواده از نظر رویکرد ساختاری، نظریه­ای کاربردی است بنیانگذار اصلی این نهضت سالوادورمینوچین است. یکی از فرضیه­های مهم آن این است که هر خانواده یک ساختار دارد این ساختار زمانی که خانواده در شرایط واقعی قرار داشته باشد شناخته می­شود. ساختار عبارت است: از مجموعه­ی رفتار و نقش­هایی که اعضای خانواده از طریق آن به هم مرتبط­اند. در رویکرد ساختاری، خانواده به عنوان یک کل مطرح می­شود و تعاملات بین زیر مجموعه­ها مورد توجه قرار می­گیرد (مینوچین،1381).


جوامع انسانی، خانواده به گروهی از افراد گفته می‌شود که با یکدیگر از طریق هم‌خونی، تمایل سببی، و یا مکان زندگی مشترک وابستگی دارند. خانواده در بیشتر جوامع، نهاد اصلی جامعه‌پذیری کودکان است. انسان­شناسان به طور کلی نهاد خانواده را این طور طبقه­بندی می‌کنند: مادرتباری (مادر و فرزندان او)، زناشویی (زن و شوهر)، و فرزندان. که خانواده هسته‌ای نیز خوانده می‌شود، و خانواده گستردههم‌خونی که در آن پدر و مادر و فرزندان با دیگران مثلاً خویشاوندان در مکان مشترکی زندگی می‌کنند. همچنین در برخی جوامع مفاهیم دیگری از خانواده وجود دارد که روابط سنتی خانواده را کنار گذاشته‌اند. خانواده به عنوان یک واحد اجتماعیِ جامعه پذیری، در جامعه‌شناسی خانواده مورد بررسی قرار می‌گیرد ( اعزازی، 1385). کارکرد خانواده معمولاً در خانواده­هایی که شیوه فرزند پروری اقتدار منطقی را در پرورش فرزندان به کار می­گیرند نیرومند­تر است. خانواده­هایی که در شیوه فرزند­پروری خود از اصل همکاری و دموکراسی در روابط پیروی می­کنند، توانایی بیشتر برای انطباق با تغییرات دارند و شرایط مناسبی برای رشد کودکان فراهم می­کنند. در خانواده با الگوی سالم، اعضای خانواده مورد حمایت همدیگر هستند. انتظارات مربوط به نقش­های افراد روشن و دارای انعطاف است. مقررات خانواده واضح و انعطاف پذیر و نه بی مرز است (برک،1393).


راهبردهای خانواده


خانواده­ها معمولاً از الگوهای تعاملی ثابت، مشترک، هدفمند و مکرری را به نمایش می­گذارند که به آن راهبردهای خانواده می­گویند.(کانتور و لر[4]،1975). این راهبردها معمولاً مطرح نمی­شوند به گونه­­ای که هر یک از اعضا احساس می­کنند باید نقشی را بازی کند که قبلاً به خوبی جا افتاده است. انواع این راهبردها عبارتند از :1-آنهایی که به قصد تداوم خانواده سعی می­کنند رابطه بین اعضا را حفظ کنند.2-آنهایی که به طور موقت فشار روانی راتشدید می­کند تا به هدف مورد نظر برسند.3-خانواده­هایی که می­کوشند با شرایط بیرونی کنار بیایند و در برابر نیازهای دائم التغییر اعضا پاسخگو باشند (گلدنبرگ[5]،2013)


رویکرد چند نسلی


بوئن[7](1978) تمایز یافتگی را براساس نظریه نظام­های خانواده توصیف می­کند که شخص قادر است در روابطش بین کارکرد عقلانی، عاطفی با صمیمیت و خودمختاری تعادل برقرار کند. بر اساس این نظریه حداقل چار عامل، واکنش­پذیری عاطفی، گسلش عاطفی، آمیختگی با دیگران و توانایی بدست آوردن جایگاه من از پیش­بینی­کنندگان سطح تمایز یافتگی یک فرد هستند. خودتمایز یافتگی یا تفکیک خود که مهم­ترین مفهوم نظریه سیستمی بوئن است بعنوان توانایی برقراری تعادل بین خود مختاری هیجانی و عقلانی ،صمیمیت و پیوستگی در روابط توصیف می شود (مته یارد، اندرسون و مارکس[8]،2011).1. Familia


2. Gebeke


3. Akerman


1.Kantor And Leher


2.Goldenberg1.Neon


2.Boen


3.Meteyard,Anderson &Marks


4. Disengaged Family


1. Enmashed Family


2.Tseng &Mc Dermontt
مطالب دیگر:
ضمانت اجرای قرارداد اختیار معاملهبررسی روشهای خاتمه قرارداد اختیار معاملهآثار مالی انحلال نکاح از دیدگاه فقه و حقوقروابط مالی زوجین پس از انحلال نکاح از نگاه فقه و قوانین ایرانبررسی انحلال نکاح و موجبات آناثر انحلال نکاح در مهریه و مهر در انحلال نکاح منقطعبررسی مهریه به عنوان آثار مالی انحلال نکاحمهریه و چگونگی آن پس از انحلال نکاحنفقه و جهیزیه و چگونگی آن پس از انحلال نکاحبررسی نفقه و جهیزیه به عنوان آثار مالی انحلال نکاحتنصیف دارایی شوهر، اجرت المثل و نحله و چگونگی آنها پس از انحلال نکاحبررسی تنصیف دارایی شوهر، اجرت المثل و نحله به عنوان آثار مالی انحلال نکاحارث و چگونگی آن پس از انحلال نکاحبررسی ارث به عنوان آثار مالی انحلال نکاحجزوه درس اصول و مقررات پیمان - مدیریت ساختجزوه اصول روابط بین الملل دکتر خاوریپاورپوینت كار گروهي و مهارتهاي رهبري گروهبرنامه زمانبندی پروژه ها با اکسلشناسایی و بکارگیری عوامل مدیریتی مختلف موثر در بهره وری سازمانمبانی نظری شناسایی و بکارگیری عوامل مدیریتی مختلف موثر در بهره وری سازمانپروپوزال شناسایی و بکارگیری عوامل مدیریتی مختلف موثر در بهره وری سازمانپرسشنامه شناسایی و بکارگیری عوامل مدیریتی مختلف موثر در بهره وری سازمانبررسی فقهی حقوقی معامله اعضا بدن انسان و مقایسه آن با قوانین انگلستانبررسی رابطه معاملات با اشخاص وابسته با عملکرد شرکتهای پذیرفته شده در بورسمبانی نظری بررسی رابطه معاملات با اشخاص وابسته با عملکرد شرکتهای پذیرفته شده در بورس