دانلود کتاب شیعه در اسلام

دانلود کتاب شیعه در اسلام
دانلود کتاب شیعه در اسلام|50019743|zt

سید محمدحسین طباطبایی معروف به علامه طباطبایی نویسنده تفسیر المیزان، فقیه، فیلسوف و مفسر قرآن، شیعه و ایرانی است.

اهمیت وی به جهت زنده کردن حکمت و فلسفه و تفسیر در حوزه‌های تشیع بعد از دوره صفویه بوده‌است. به ویژه اینکه وی به بازگویی و شرح حکمت صدرایی بسنده نکرده، به تأسیس معرفت‌شناسی در این مکتب می‌پردازد. همچنین با انتشار کتب فراوان و تربیت شاگردان برجسته در دوران مواجهه با اندیشه‌های غربی نظیر مارکسیسم به اندیشه دینی حیاتی دوباره بخشیده، حتی در نشر آن در مغرب زمین نیز می‌کوشد.

این کتاب که به نام شیعه در اسلام نامیده می شود، هویت واقعی مذهب تشیع را که یکی از دو مذهب بزرگ اسلامی (تشیع و تسنن) است بیان می کند.


کتابى که اکنون از نظر خواننده مى گذرد، جزئى از طرحى است که جهت معرفى "تشیع" در مغرب زمین تحقق پذیرفته است. گرچه در طى قرن گذشته، دانشمندان مغرب زمین، مطالعات زیادى در باره جوانب مختلف اسلام و تمدن اسلامى انجام داده اند، اما اکثر این آثار با نهایت تعصب و غرض انجام گرفته و در آنها کوشش در تحریف اسلام دیده مى شود. وانگهى تقریبا تمام منابع اروپائیان در تحقیقاتى که در باره اسلام انجام مى گیرد، از منابع اهل تسنن است و هرگاه از قرآن، حدیث، سیره نبوى، فقه و کلام سخن به میان مى آید، معمولاً مقصود همان نظر اهل سنت و جماعت است و حتى این نظر نیز اغلب تحریف یافته و مغرضانه بیان شده است. در آثار موجود به زبانهاى اروپایى، تشیع به صورت یکفرقه فرعى معرفى شده و تمام دید و علت وجودى آن به یک نزاع صرفا سیاسى و اجتماعى تقلیل یافته و کمتر به علل دینى که باعث پیدایش "شیعه" گردید، توجه شده است، حتى در تحقیقات در باره "شیعه" به طور کلى باز سهم اساسى از آن "اسماعیلیه" است! و "شیعه دوازده امامى" حتى به اندازه مکتب اسماعیلى مورد نظر قرار نگرفته است!! شاید سوابق تاریخى مغرب زمین، علت اصلى این محدودیت باشد. غرب تا کنون دو بار با اسلام تماس مستقیم داشته است، با اعراب در اندلس و صقلیه (سیسیل) و با اتراک در شرق اروپا و در هر دو مورد تماس با اسلام به صورت سنى آن بود و رابطه با "تشیّع" محدود به روابط نسبتا سرّى و محدود با برخى گردید.


نام نویسنده: علامه محمد حسین طباطبایی
فرمت کتاب: PDF
تعداد صفحات: 110
زبان: فارسی
حجم فایل: 0.52 مگابایتمطالب دیگر:
🔑فعالیت های انتخابی (کاشت و برداشت) برای بهبود کیفیت و عمر ماندگاری قارچ های آگاریکوس🔑بررسی معماری ایرانی و ژاپنی و بررسی نقش و جایگاه آب در معماری🔑بررسی نقش و جایگاه فناوری نانو در صنایع غذایی🔑بررسی معماری و بنای گنبد قابوس🔑بررسی نقش تنظيم کننده های رشد در تعيين جنسيت گياهان🔑بررسی تاریخچه نفت تاريخچه پيدايش نفت🔑تاریخچه سکه و بررسی نقوش و خطوط روی سکه های دوره ساسانی🔑بررسی سیگنال دهی سلول در طی فشارهای ناشی از سرما و خشکی و شوری🔑بررسی اهمیت غذایی دانه سویا و کاشت و پرورش سویا🔑گزارش كار آزمايشگاه مكانيك خاك دانه بندي مكانيكي خاك🔑مديريت انگيزش در سازمانها و اهميت آن در جهت ارتقاي بهره وري🔑بررسي تاثير اختلالات زبان بر ميزان افسردگي كودكان🔑بررسی معماری و بنای مسجد جامع یزد🔑بررسي كاربرد جي‌آي‌اس در ساماندهي مدارك علوم زمين🔑بررسی تأثير هوش هيجاني بر پيشرفت تحصيلي دانش آموزان🔑بررسي تجهیزات كارگاه باس داكت و بهبود روند كيفي و كمي توليد باس داکت و کاربرد جوشكاري به روش M🔑بررسی نظام ارزيابي عملکرد نيروي انساني در سازمان🔑تحقیق انسان و طبیعت و معماری – بررسی ارتباط میان سینما و معماری🔑بررسی انواع سبكهاي معماري🔑بررسی علل و عوامل و پیشگیری و علائم و انواع بیماری سل🔑بررسی و آموزش انواع مختلف شنا شنای کرال سینه قورباغه🔑بررسي و تحليل دلايل عدم گرايش افراد به بيمه‌هاي آتش سوزي🔑دانلود گزارش كارآموزي در خصوص رنگ و رزين كارخانه رنگ پودي سمند آرا🔑بررسي محاسبات ابري وتحمل پذيري خطا و تحمل پذيري اشكال در رايانش ابري🔑بررسي و مقایسه ميزان كمرويي در فرزند ارشد و فرزند دوم خانواده با استفاده از آزمون كمرويي استنف