محاسبه ارزش افزوده تولید تابلوهای برق در شرکت خزر برق براساس مدل زنجیره ارزش مایکل پورتر

محاسبه ارزش افزوده تولید تابلوهای برق در شرکت خزر برق براساس مدل زنجیره ارزش مایکل پورتر
محاسبه ارزش افزوده تولید تابلوهای برق در شرکت خزر برق براساس مدل زنجیره ارزش مایکل پورتر|50017879|zt

دانلود پژوهش محاسبه ارزش افزوده تولید تابلوهای برق در شرکت خزر برق بر اساس
مدل زنجیره ارزش مایکل پورتر
این فایل در قالب Word قابل ویرایش، آماده پرینت و ارائه به عنوان پروژه پایانی می باشد

قالب: Word


تعداد صفحات: 161
توضیحات:

چکیده
بنگاه ها به دنبال راهی هستند تا با ایجاد مزیت رقابتی و کاهش هزینه های تولید، در بازار های هدف نسبت به رقبا سهم بیشتری داشته باشند. مدل زنجیره ارزش مایکل پورتر، ابزار مناسبی بود که در سال 1985 برای ارزیابی و تعیین حوزه های کسب و کار معرفی شد. این مدل کمک می کند تا تحلیل دقیق تری از سازمان ها و شرکت هایی که توان ایجاد ارزش و مزیت رقابتی را دارند، داشت.
زنجیره ارزش مجموعه‌ای از عملیات هایی است که در یک صنعت به صورت زنجیرگونه انجام می پذیرد تا به خلق ارزش منجر شود. محصولات از میان حلقه های این زنجیره عبور می کنند و در هر حلقه ارزشی به محصول نهایی افزوده می گردد.
معمولاً، هر حوزه کسب و کاری می بایست یک زنجیره ارزش داشته باشد، به این معنی که شرکت های متنوع (از لحاظ نوع کسب و کار)، چندین زنجیره ارزش دارند که به طور افقی یا عمودی با هم ارتباط دارند یا اگر استراتژی تنوع، خطوط کسب و کاری مستقل از هم را ایجاد نماید. از این مدل می‌توان برای دسته‌بندی و شناسایی فعالیت ها و محاسبه میزان افزایش ارزش افزوده هر فعالیت استفاده کرد. اگر شرکتی بتواند در شناسایی و تحلیل فعالیت های ارزش زای تولیدی به درستی عمل کند و آن را مدیریت کند، در این صورت می تواند میزان تاثیر هر فعالیت در فازهای تولید را محاسبه و جهت حذف یا توسعه فعالیتی خاص با آگاهی کامل از وضعیت موجود و نتیجه آتی اقدام نمود..
در این تحقیق بر مبنای مدل پورتر فعالیت های ارزش زای شرکت خزر برق در دو بخش اصلی و فرعی شناسایی و هزینه های فعالیت ها در هر فاز و مجموع آن ها و همچنین میزان ارزش افزایی هر فعالیت و هر فاز و در نهایت در انواع محصولات این شرکت به طور جداگانه دقیق محاسبه می گردد. شرکت خزر برق می تواند از نتایج به دست آمده در اصلاح فرآیند تولید و تغییر در میزان تولید انواع محصولات و همچنین بازنگری در بخش های فروش و خدمات پس از آن، استفاده نماید.
کلمات کلیدی: زنجیره ارزش مایکل پورتر-هزینه یابی بر اساس فعالیت-استراتژی تنوع-حوزه های کسب و کار-ارزش افزودهمطالب دیگر:
🔍دانلود جزوه ی جامع و کامل رادیولوژی دکتر یزدانی دانشگاه صنعتی امیر کبیر pdf🔍آموزش کامپیوتر کودکان توسط مربی 9 ساله🔍آموزش برنامه نویسی کودکان(اسکراچ)🔍دانلود جزوه ی جامع و کامل هوش مصنوعی به همراه نمونه سوالات تشریحی و تستی با جواب pdf🔍دانلود جزوه بیو شیمی فیزیک مخصوص مقطع کارشناسی زیست شناسی سلولی و مولکولی🔍دانلود گزارشگار آزمایشگاه الکترونیک صنعتی pdf🔍فایل های مورد نیاز استخدامی بانک🔍دانلود جزوه ی اصول مهندسی برق همراه با نمونه سوال دانشگاه صنعتی شریف pdf🔍دانلود کتاب فارسی عمومی(کلیه رشته ها غیر از زبان و ادبیات فارسی) به همراه نکات فصول و نمونه سوالات ادوار گذشته(pdf)🔍کتاب شیوه گرگ نویسنده: جردن بلفورت🔍دانلود جزوه ی راهسازی و روسازی عمران مناسب برای آزمون ارشدpdf🔍پروژه بتن 3 طبقه روی همکف با زیرزمین🔍پاورپوینت سوره فاتحه🔍پاورپوینت سوره بقره🔍دانلود جزوه اقتصاد مهندسی مخصوص مقطع کارشناسی ارشد مهندسی بهداشت محیط🔍دانلود جزوه مدیریت فاضلاب های صنعتی مخصوص مقطع کارشناسی ارشد مهندسی بهداشت محیط🔍نرم افزار لایک زن خودکار پست کانال تلگرام🔍دانلود مقاله ابری که اینترنت موبایل را راه اندازی میکند:بررسی معیار خدمات ابر موبایل🔍دانلود رایگان کتاب صوتی شجاعت دبی فورد🔍ربات لایک و فالو و کامنت خودکار اینستاگرام🔍برنامه جدید ساخت هزاران اکانت اینستاگرام+آموزش تصویری🔍دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب 317 تابلو اعلانات مسجدنما، هفته چهارم فروردین 1399🔍دانلود جزوه ژنتیک 1 مخصوص مقطع کارشناسی زیست شناسی سلولی و مولکولی🔍نقش و تاثير توسعه كشاورزي بر پيشرفت صنعتي🔍دانلود کتاب مقدمات معادلات دیفرانسیل و مسائل مقدار مرزی(pdf)