دانلود پاورپوینت انواع مبدل های حرارتی

دانلود پاورپوینت انواع مبدل های حرارتی
دانلود پاورپوینت انواع مبدل های حرارتی|42089023|zt


مشخصات فایل
تعداد صفحات34حجم7332/39 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل
دانلود پاورپوینت انواع مبدل های حرارتی جهت رشته فیزیک در 34 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش


مبدل گرمایی یا مبدل حرارتی (غلط مصطلح از مبادله‌کننده حرارتی)[۱] (به انگلیسی: Heat exchanger) دستگاهی است که برای انتقال حرارت مؤثر بین دو سیال (گاز یا مایع) به دیگری استفاده می‌شود. از رایج‌ترین مبدل‌های حرارتی رادیاتور خودرو و رادیاتور شوفاژ است.
مبدل‌های حرارتی در صنایع مختلف از جمله تهویه مطبوع، خودرو، نفت و گاز و بسیاری صنایع دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند.
عموماً تجهیزات حرارتی در سیستم‌های فرآیندی مثل پالایشگاه‌ها به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند.
کوره (Furnace)
مبدل حرارتی (Heat Exchanger)

فرق کوره و مبدل حرارتی در منبع گرمایشی است، یعنی اینکه منبع گرمایشی در کوره سوخت‌های مایع و گازی است. در حالیکه در مبدل حرارتی منبع گرمایشی سیال گرم است.
در کوره با توجه به نوع منبع گرمایشی مکانیزم انتقال حرارت به صورت جا به جایی (Convection) و تشعشعی (Radiation) توأم است، حال آنکه مکانیزم انتقال حرارت در مبدل حرارتی فقط جا به جایی (Convection) است.

فهرست مطالب:
انواع مبدل‌هاي حرارتي
مبدل صفحه‌اي
مقدمه
تاريخچه
چند شكل از مبدل صفحه‌اي گسكت‌دار
انواع مبدل‌هاي صفحه‌اي
مزايا و محدوديت ها
مزایای مبدل های حرارتی


"

مطالب دیگر:
📂پاورپوینت جریان‍های نوظهور معنویت‌گرا درایران📂پاورپوینت با موضوع آموزش سلامت📂پاورپوینت با موضوع درمان اختلالات شخصیت از دیدگاه کلونینجر📂پاورپوینت با موضوع درمان شناختي اختلالات اعتيادي📂پاورپوینت با موضوع روش ها و فنون تدریس📂پاورپوینت با موضوع نوروپسیکولوژی📂پاورپوینت با موضوع بررسی نقش هوش هیجانی در پرستاری📂پاورپوینت جعبه رنگ براي طراحي فضاي سبز📂پاورپوینت جغرافياي مرز با تأکید بر مرزهای ایران📂پاورپوینت جلسه بررسی روند تراز تجاری ایران و سوریه📂پاورپوینت جنگل استراتژي📂پاورپوینت جوجه کشی📂پاورپوینت جيوه📂پاورپوینت اسكان اضطراري وطراحي اردوگاه📂پاورپوینت چارچوب مفهومی مدیریت بیمارستان📂پاورپوینت چالش‌هاي توليد ملي📂پاورپوینت با موضوع اختلالات تجمعی ناشی از ترومای اندام فوقانی📂پاورپوینت با موضوع الگوی فعالیت جسمانی📂پاورپوینت با موضوع تست شخصيت MBTI مایرز- بریگز📂پاورپوینت با موضوع فرسودگی شغلی📂پاورپوینت قارچ شناسی پزشکی📂پاورپوینت با موضوع بررسی کاربرد کامپیوتر و MI در توانبخشی📂پاورپوینت چرخه کربس📂پاورپوینت چگونگی رشد هنر در تمدن اسلامی و تأثیر آن بر تمدن غربی📂پاورپوینت حافظه های الکتریکی