دانلود پاورپوینت اهرام مصر

دانلود پاورپوینت اهرام مصر
دانلود پاورپوینت اهرام مصر|42088664|zt


مشخصات فایل
تعداد صفحات61حجم27564/529 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل
دانلود پاورپوینت اهرام مصر جهت رشته باستان شناسی در 61 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش


هرم‌های مصری از مهمترین و باشکوه‌ترین سازه‌های بر جای مانده از تمدن مصر باستان هستند که نمادهای این تمدن نیز به‌شمار می‌روند. تعداد ۱۳۸ هرم شناخته شده تا سال ۲۰۰۸ در مصر موجود بودند که بیشتر آن‌ها آرامگاه فرعون‌ها و شهبانوهایشان در دوره‌های دودمانی کهن و میانه هستند.

نخستین هرم‌های ساخته شده در مصر در سقاره، شمال غربی ممفیس قرار دارند. قدیمی‌ترین این هرم‌ها، هرم جوزر است که مربوط به شاه جوزر از دودمان سوم می‌شود. هرم و مجموعه آرامگاه کنار آن توسط وزیر دانشمند جوزر، ایمهوتپ، طراحی و ساخته شدند و قدیمی‌ترین سازه‌های ساخته شده توسط بشر از سنگ‌تراش‌خورده به‌شمار می‌روند.

فهرست مطالب:
شکل گیری سرزمین مصر
نارمر يا منس
سير تحول تاريخی سرزمين مصر
خط هیروگلیف
خدایان (اصلی ترین آنها آمون ورع)
اعتقاد به دنیای بعد از مرگ
هرم ها
دوران پادشاهی
دروازه بزرگ ورودی معبد آمون
دروازه بزرگ ورودی معبد لوکسور
ورودی شمالی
نحوه ساخت اهرام
قایق فرعون
مراسم مومیایی کردن
تابوت فرعون
نئو مصری


"

مطالب دیگر:
🔑دانلود تحقیق بررسی شهرستان یزد🔑دانلود تحقیق بررسی مجموعه های مسکونی در مشهد🔑دانلود تحقیق تحلیل مردم شناسی اماكن مذهبی تاریخی شهر صائین قلعه🔑دانلود تحقیق جامعه شناسی روستای امامزاه در ارومیه🔑دانلود تحقیق جایگاه صنعت گردشگری در استان قزوین🔑دانلود طرح جامع شهر یزد به همراه نقشه های اتوکد شهر یزد🔑دانلود تحقیق دهستان زریبار🔑دانلود تحقیق شهر ماسوله🔑دانلود تحقیق صنعت توریسم در اصفهان🔑دانلود تحقیق قنات های ایران🔑دانلود تحقیق معرفی نحوه جمع آوری فاضلاب در بخشهای مختلف منطقه، نارسایی و پیامدهای نامطلوب آن🔑دانلود تحقیق مفهوم كلی فضا و مكان🔑دانلود تحقیق نقش پل در رابطه با شهر اصفهان🔑دانلود تحقیق وضعیت اشتغال در استان آذربایجان غربی🔑پاورپوینت ساختمان های صنعتی در 46 اسلاید کاملا قابل ویرایش همراه با شکل و تصاویر🔑پاورپوینت تصمیم گیری در مدیریت و فرایند تحلیل سلسله مراتبی (AHP)🔑دانلود تحقیق معنای واقعی هنر و هنرمند🔑تحقیق معنای هنر با روشهای گوناگون و از نظر نظامهای فكری و جهان بینی های مختلف🔑دانلود تحقیق فنون تصویربرداری🔑دانلود تحقیق اصول نقاشی ایرانی🔑دانلود تحقیق عناصر بصری در گرافیک🔑دانلود تحقیق تعریف موسیقی🔑دانلود تحقیق هنر بازیگری🔑دانلود تحقیق جایگاه موسیقی سنتی در ایران🔑دانلود تحقیق رنگ