دانلود پاورپوینت فضای معماری و فضای شهری

دانلود پاورپوینت فضای معماری و فضای شهری
دانلود پاورپوینت فضای معماری و فضای شهری|42086466|zt


مشخصات فایل
تعداد صفحات21حجم276/205 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل
دانلود پاورپوینت فضای معماری و فضای شهری در قالب 21 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع با قابلیت ویرایش

-با اینكه بسیاری از معماران، فضا را ذات و ماهیت معماری می‌دانند و با وجود مطالب زیادی كه در باب اهمیت فضا در معماری عنوان شده و می شود، ‎در فرهنگ‌ها و دائره‌المعارف‌ها تعریفی از مفهوم فضا در معماری به چشم نمی‌خورد. فقدان واژه فضا در كتاب های مرجع معماری نیز كاملاً قابل توجه و ‎تعجب‌انگیز است.
– دلیل این امر شاید این باشد كه تلقی و كاربرد معماران از واژه فضا چنان واضح است كه نیازی به توضیح واژه‌ای كاملاً مشخص، احساس نمی‌كنند. اما این برهان ساده، آنجا كه درمی‌یابیم این واژه در متن تاریخ طولانی معماری نسبتاً جدید می‌باشد و در دهه‌های اخیر مفهومی بحث انگیز بوده است، اعتبار خود را از دست می‌دهد.

-در حوزه معماری و هنرهای دیداری در واژه‌نامه تخصصی معماری واژه فضا این گونه تعریف شده است که حاوی مفاهیم جدید و معاصر از فضاست:

– فضا: حوزه‌های گسترش یابنده و در عین حال فراگیرنده بوده و جایگاهی یا محیطی را در ابعاد جسمانی یا فیزیکی و روانشناختی تعریف می نماید. از کل روابط شکل، رنگ و حرکت شکل گرفته، گاه خالی یا منفی است و گاه فاصله میان عناصر را مشخص می نماید، خواه این فاصله در سطح باشد یا در عمق که توسط قواعد پرسپکتیو مجسم می شود. فضای دو بعدی فقط طول و عرض داشته، فضای تزئینی نیز به طول و عرض محدود می باشد.

فضای شهري با فضای معماری چه تفاوت عمده اي دارد؟
یا به عبارت ویژه تر زيبايي شناسي شهر و معماري چه مفترقات يا مشترکاتی دارند؟
یا ترجیحات زیبایی شناسانه فضای معماری و شهری چگونه شکل گرفته و چه رابطه ای با هم دارند؟
-وقتی نقطه نظرات جغرافیدانای مثل هاروی یا سوجا یا جامعه شناسانی چون کاستلز و .. را در مورد فضا می خوانیم و آنها را با تعربف طراحان شهری ; رفتار شناسان محیطی; معماران; معماران منظر ; معماران داخلی و .. مقایسه می کنیم پی می بریم که فضا در هر یک از این رشته ها تعریف ویژه ای دارد. به عنوان مثال فضای معماری که وجوه هنری وزیبایی شناسی آن به نظر پررنگ تر است با فضای جغرافیدانان به عنوان محصولی اجتماعی-تاریخی و ناملموس تر و نامحدود تر یکی نیست.

-مثلا فضاي شهري (شامل منظر شهری) فضايي است كه حوزه عمومي را مي سازد فضای معماری حوزه اي خصوصی تر محسوب مي شود. در معماری ما با کارفرما و طراح و استفاده كننده بنا سر وكار داریم. در طراحی شهري و منظر شهری اما فضا ماحصل تعامل پيچيده تري از عوامل مختلف است. کارفرما مي تواند دامنه اي فراتر از يك کارفرما را در بر گیرد اما باز هم ….

-فضای شهری به ترکیبی اطلاق می‌شود که از فعالیت‌ها، بناهای مختلف فرهنگی، اجتماعی، اداری، تجاری و مانند آن و عناصر و اجزاي شهری به‌صورتی آراسته، هماهنگ و واجد نظم و بالطبع با ارزش‌های بصری سازمان یافته است. فضای شهری جزئی جدایی‌ناپذیر از ساختار فضایی شهر در ادوار مختلف تاریخ شهر است و از این روی همچون ساخت کلی شهر تابع شرایط اجتماعی و اقتصادی متغیر بوده و در هر فرهنگی به‌صورت‌های گوناگون چون میدان، خیابان، تکیه، بازار، گذر و … جلوه كرده است

فهرست مطالب:
شهر
آشنایی با برخی مفاهیم و اصطلاحات رایج شهری
تعریف شهر
برنامه ریزی شهری
مدیریت شهری
سیما ومنظرشهر
طراحی شهری
طرح هادی شهری
طرح جامع شهری
طرح تفصیلی
محدوده شهر
سرانه های شهری
فضای معماری و فضای شهری
فضا
فضای شهری با فضای معماری چه تفاوت عمده ای دارد؟
فضای شهری
پویایی شهر


"

مطالب دیگر:
📚پکیج اطلاعات فنی یک دستگاه TBM📚نقشه اتوکد انبار مواد ناریه📚پکیج اسناد فنی یک مناقصه پروژه بین المللی راهسازی📚پکیج اسناد فنی یک مناقصه پروژه بین المللی احداث راه📚پاورپوینت آموزش بازرسی غیرمخرب چشمی در جوشکاری📚پاورپوینت روانشناسی مواجهه با مزاحمان جنسی📚پاورپوینت روابط عاطفی در اینترنت📚مقاله ترجمه شده فرآیند تصادفی طراحی زنجیره تأمین تحت شرایط عدم قطعیت📚مقاله ترجمه شده یک رویکرد برنامه‌ ریزی امکانی مکان‌ یابی و تخصیص چنددوره‌ ای برای مراکز اهدای عضو📚مقاله ترجمه شده یک مدل چنددوره ای مکان یابی و تخصیص برای زنجیره تأمین خون در شرایط اضطراری📚مقاله ترجمه شده مکان یابی و تخصیص برای شبکه بیمارستانی تحت شرایط عدم قطعیت📚مقاله ترجمه شده یک رویکرد یکپارچه رباست با جریان روبه جلو/ عقب در زنجیره تأمین محصولات📚مقاله ترجمه شده یک مدل تصادفی برای طراحی شبکه لجستیکی با جریان رو به جلو و بازگشت تحت ریسک📚پاورپینت انواع بتن و افزودنی های آن📚پاورپوینت بازرسی به روش ذرات مغناطیسی (Magnetic Particle Testing)📚پاورپوینت بازرسي به روش رادیوگرافی (RT)📚جزوه آموزش گرامر زبان انگلیسی همراه با توضیح فارسی📚جزوه اصول مهندسی ترافیک📚پکیج کامل نقشه های یک سالن فوتسال📚نقشه ازبیلت کافردم بالادست (فرازبند) سد📚پاورپوینت روان درمانی مبتنی بر شفقت (شفقت درماني)📚جزوه مهندسی ترابری و برنامه ریزی حمل و نقل📚تحقیق بارگذاری📚جزوه مبانی اقتصاد مهندسی📚تحقیق هیدرولیک کانال های باز