تحقیق درباره پروتئین های مثوک حرارتی

تحقیق درباره پروتئین های مثوک حرارتی
تحقیق درباره پروتئین های مثوک حرارتی|40276964|zt

دسته بندی : ورد
نوع فایل : word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 81 صفحه

قسمتی از متن word (..doc) :

پروتئین های مثوك حرارتی

همانطور كه می دانید یك دسته از عواملی كه در رشد و فعالیت میكروارگانیسمها موثر هستند عوامل محیطی می باشند كه به 2 دسته فیزیكی و شیمیایی تقسیم می شوند. یكی از مهمترین این عوامل كه به عنوان یك عامل فیزیكی مطرح می گردد گرما ( حرارت) می باشد. حرارت بر كلیه فعل و انفعالات سلولی اثر دارد و متابولیسم سلول را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر حرارت تاحد معینی افزایش یابد واكنش ها را تسریع می كند ولی اگر از حد معین تجاز كند فعالیت های متابولیكی را متوقف می كند زیرا باعث می گردد كه پروتئین ها ماهیت خود را از دست بدهند، دناتوره گردند، آنزیم های مهم و اساسی سلولی از كار افتاده روی غشا و فشار اسمزی اثر كرده در نتیجه نقل و انتقال مواد را تحت تاثیر قرارداده و روی مواد غذایی كاهش می یابد و نفوذ مواد سمی و زاید افزایش پیدا كرده و خروج آنها كند می گردد. در نتیجه فعالیتهای سلولی مختل می گردد. همچنین دما روی فعالیت هایی مثل تولید اسپور، تولید پیگمان، عمل تخمیر و تنفس هم اثر می گذارد.

حرارت اپتیمم: مناسبترین درجه حرارت برای رشد یك باكتری را گویند.

حرارت لتال: حرارت كشنده باكتری ها كه سبب می گردد تمام میكروارگانیسمهای یك گونه درعر 10 دقیقه كشته شوند.

ترموتولورانس : تحمل گرمایی

چاپرون ها : مولكول هایی پروتئینی هستند كه برای فولدینگ و تثبیت پروتئین ها اختصاص پیدا كرده اند و به پروتئین های جدید در حال ترجمه متصل می گردند.

Folding : تا شدگی پروتئین ها

Unfolding :باز شدن تای پروتئین

Refolding : تاخوردگی مجدد پروتیئن

باكتری ها از نظر نیازهای حرارتی به 3 دسته تقسیم می شوند:

ترموفیل ها یا گرما دوست ها با دمای opt بالای 45 درجه كه در مناطق گرم، خاك و كود و ... زندگی می كنند و از نظر صنعتی نیز مهم هستند.

باكتریها هایپرترموفیل نیز گروهی از باكتری ها هستند كه در حرارت بسیار بالا مثل مناطق آتشفشانی زندگی می كنند و قادر به رشدهستند و opt بالای 80دارند. مثل Bacillus steavo thermophilus

گروه دوم مزوفیل ها هستند مثل E coli كه در حرارت های میانی رشد می كنند گروه سوم نیز ساكروفیل ها هستند مثل polaromonas كه در حرارت های زیر 20 و حتی زیر صفر صفر رشد می كنند.

به طور كلی 2 پاسخی كه سیستم های بیولوژیكی به حرارت می دهند شامل موارد زیر است:

1- fiuidity of the lipid bllayer

2- activity of enzyme systems

مورد اول و افزایش روانی غشای 2 لایه لیپیدی می تواند نهایتاً باعث تراوش یك سری از یون ها به خارج گردد كه آركیاها این مسئله را با داشتن یك سری اتصالات اتدی حل كرده و مقاوم شده اند.

و...

فهرست برخی از مطالب :


مطالب دیگر:
📌پاورپوینت مدیریت انگیزه و اهمیت خلاقیت و نوآوری در سازمان📌پاورپوینت اصول مدیریت کیفیت جامع (TQM)📌پاورپوینت انواع چرخ دنده ها و شکل هندسی و روابط چرخ دنده ها 📌دانلود پاورپوینت گزارش بازدید از موزه المپیک لوزان📌دانلود پاورپوینت موزه داری📌دانلود پاورپوینت عایق بندی حرارتی و صوتی با پوشش های کناف📌دانلود پاورپوینت مدرسه هوشمند📌پاورپوینت عوامل مهم و تاثیر گذار در تولید گندم📌دانلود پاورپوینت مدارس هوشمند و تجهیزات موردنیاز📌دانلود پاورپوینت مساجد امریکا📌دانلود پاورپوینت جایگاه فناوری‏های نوین در آموزش📌دانلود پاورپوینت استانداردهای اماکن ورزشی در محیط های آموزشی📌پاورپوینت ساماندهی کیفیت📌پاورپوینت خانه های پیش ساخته و تصاویر و پلان های سازه📌پاورپوینت سمينار آموزشی برنامه ریزی منابع سازمانی E.R.P 📌پاورپوینت سقف کرمیت و مزایای آن📌پاورپوینت معرفی و آشنایی با انواع سقف های کامپوزیت📌پاورپوینت تصاویر اجرایی متال دک📌پاورپوینت سقف عرشه فولادی و ویژگی های آن📌پاورپوینت متال دک و مزیتهای سقف های عرشه فولادی📌پاورپوینت سقف های مرکب باعرشه فولادی📌دانلود پاورپوینت کنترل بهداشتی استخر های شنا📌پاورپوینت کتاب و درس مدیریت مالی 1 دانشگاه پیام نور📌پاورپوینت ارم باغ گیاه شناسی ایران📌پاورپوینت استراتژی توسعه