طرح توجیهی پودر سنگ و ریگ موزائیک

طرح توجیهی پودر سنگ و ریگ موزائیک
طرح توجیهی پودر سنگ و ریگ موزائیک|40274757|zt

نوع فایل: ورد word (قابل ویرایش)

قسمتی از محتوای فایل :

تعداد صفحات : 18 صفحه

طرح تولید
(1) پودر سنگ و ریگ موزائیك
(2) سنگ‌ساب
مقدمه
مجموعه اهداف و سیاستهای اتخاذ شده برای صنعتی كردن كشور ما در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بر چنان پایه‌ای استوار شده بود كه توسعه صنعتی كشور بدون داشتن ارتباط و تناسب منطقی با كل اقتصاد كشور و امكانات داخلی از یك طرف و انتخاب تكنولوژی مناسب و ارتباط منطقی در جهت تكمیل زنجیرهای داخلی از طرف دیگر به حركت خودش ادامه دهد و بیشترین سرمایه‌گذاری‌ها در این بخش در جهت ایجاد صنایع وابسته و مونتاژ هدایت و برنامه‌ریزی می‌شد.
حال كه بخواست خداوند دهه اول انقلاب را پشت سرگذاشته‌ایم وابستگی عمیق اغلب رشته‌های تولید به تكنولوژی پیشرفته و كارشناسان خارجی از بین رفته است. یك ارتباط منطقی بین سیاستها و امكانات كشور باعث گردیده است تا مسائل و مشكلات متعدد كمتر گردند و همچنین تحولات صنعتی ایران با یك ارتباط منطقی و معقول با توسعه اقتصادی ـ اجتماعی كشور در جهت قطع وابستگی از نفت به جلو هدایت شود و با گسترش صنایع مورد نیاز كشور واردات كالاهای واسطه‌ای و مواد اولیه رو به كاهش گذاشته و وابستگی تكنولوژیكی صنایع بسیار كم شده است. خصوصاً صنایع معدنی در ایران از لحاظ تكنولوژی ساخت ماشین‌آلات و تاسیسات و دانش فنی بی‌نیاز شده و می‌رود تا خود انتقال تكنولوژی بدهد.
فصل اول
خلاصه نتایج بررسیهای طرح:
1ـ نام محصول: پودر سنگ و ریگ موزائیك
2ـ تولید سالیانه (ظرفیت): 15000 تن
3ـ مشخصه چگونگی عملكرد: سیصد روز كار در سال ـ یك شیفت 8 ساعت روزانه
4ـ تعداد كاركنان: 14
5ـ فرآیند تولید:
1ـ فیدر
2ـ فك
3ـ سنگ شكن
4ـ سرند
5ـ آسیاب
6ـ بسته‌بندی
6ـ سطح زیربنا: 742 مترمربع
7ـ مساحت زمین: 4000 مترمربع
8ـ سرمایه‌گذاری ثابت: 161384 هزار ریال
9ـ سرمایه كل: 201302 هزار ریال
10ـ درآمد و سود ویژه در ظرفیت نهایی:
الف: 240000 هزار ریال
ب: 50003 هزار ریال
11ـ شاخصهای اقتصادی (میلیون ریال)
ـ ارزش افزورده: 3/46%
ـ سرمایه‌گذاری سرانه: 5/11
نقطه سربسر: 44%
عمر مفید طرح: 7/3 سال

فصل دوم
مطالعات اقتصادی
1ـ2ـ هدف از اجرای طرح
هدف از اجرای طرح احداث واحد تولید پودر سنگ و سنگ موزائیك (لاشه) می‌باشد. اندازه ذرات مورد نظر مش 01 ، 02 ، 03 ، 04 و … 08 می‌باشد.
2ـ2ـ مصارف محصول
نقش و كاربرد پودر سنگ و موزائیك در ساخت موزائیك به عنوان پر كننده موزائیك‌های لاشه‌ای و قشر زیرین موزائیك و همچنین در صنایع ساختمانی مصرف می‌گردد. كه با توجه به رشد جمعیت و رشد سریع مسكن‌سازی در كشور نیاز به ماده فوق به وفور وجود خواهد داشت.
3ـ2ـ پیش‌بینی تقاضای محصول
مصرف كنندگان عمده پودر سنگ و سنگ لاشه در ساخت موزائیك برای ساختمانهای مسكونی شهری، ساختمانهای مسكونی روستائی، پروژه‌ةای عمرانی و تقاضا برای صادرات می‌باشد. با توجه به وجود آمار و اطلاعات مربوط به پروانه‌های ساختمانی صادر شده توسط شهرداریها مقدار تقاضای سالیانه این بخش از بازار به خوبی قابل تعیین می‌باشد. بر طبق اطلاعات مندرج در سالنامه‌های آماری مركز آمار ایران متراژ زیربنای پروانه‌های ساختمانی صادره طی سالهای گذشته به شرح جدول زیر بوده:
سال 1362 1363 1364 1365 1366
مقدار زیربنا 27294 30168 31438 29015 27378
(هزار متر مربع)
حال با توجه به رابطه زیر می‌توان میزان تقاضای سالیانه موزائیك جهت مصارف ساختمانهای ...


مطالب دیگر:
🔗بررسي و تعيين شاخصهاي مناسب به منظور رتبه بندي استانها از نظر فعاليتهاي آموزشي-ترويجي🔗گزارش کارآموزی رشته برق🔗شیپ فایل محدوده سیاسی استان اردبیل🔗شیپ فایل محدوده سیاسی استان آذربایجان شرقی🔗شیپ فایل محدوده سیاسی استان بوشهر🔗بررسي و شناخت راههاي مناسب ، ترغيب و تشويق دانش آموزان به مطالعه و تحقيق در دوره ابتدايي🔗شیپ فایل محدوده سیاسی استان آذربایجان غربی🔗بررسي و مقايسه سطح نيازهاي اساسي مازلو در بین دانشجویان🔗شیپ فایل محدوده سیاسی استان اصفهان🔗شیپ فایل محدوده سیاسی استان فارس🔗بررسي و مقايسه ميزان افسردگي در بين دانش آموزان دختر و پسر مقطع متوسطه🔗شیپ فایل محدوده سیاسی استان قزوین🔗شیپ فایل محدوده سیاسی استان قم🔗شیپ فایل محدوده سیاسی استان گیلان🔗شیپ فایل محدوده سیاسی استان گلستان🔗بررسي والدين و مسئولين مدارس در جهت كاهش مشكلات تربيتي و اخلاقي🔗شیپ فایل محدوده سیاسی استان همدان🔗شیپ فایل محدوده سیاسی استان هرمزگان🔗شیپ فایل محدوده سیاسی استان ایلام🔗شیپ فایل محدوده سیاسی استان کرمان🔗بررسی ویژگی های شخصیتی زنان سردمزاج و عادی با آزمون MMPI🔗برنامه نویسی و طراحی درگاه پرداخت الکترونیکی🔗تحقیق بررسی بزهكاري نوجوانان🔗شیپ فایل محدوده سیاسی استان کرمانشاه🔗شیپ فایل محدوده سیاسی استان خراسان جنوبی