دانلود تحقیق وضوح تصویر در عکاسی

دانلود تحقیق وضوح تصویر در عکاسی
دانلود تحقیق وضوح تصویر در عکاسی|40273405|zt

وضوح تصویر، یعنی تنظیم عدسی دوربین؛ به منظور ارائه شفاف ترین تصویر ممكن از موضوع مورد نظر.

غیرممكن است بتوان از جسمی كه نقطه های مختلف آن دارای فواصل متفاوتی در عمق است تصویری صددرصد واضح بدست آورد. معمولاً وقتی تنظیم فاصله برای نقطة خاصی صورت می گیرد، تنها تصویر همان نقطه كاملاً واضح خواهد بود. تصاویر مربوط به نقاط جلو و عقب نقطه اصلی واضح نیستند. هرچه فاصله نقاط مذكور از نقطه اصلی بیشتر باشد ناواضحی آنها بیشتر خواهد بود. اما برای چشم انسان، تحت شرایط خاصی تا حدودی ناواضحی تصاویر نقاط جلو و عقب قابل تشخیص نیست و آنها را نیز واضح خواهد دید.

تصویر، زمانی در كانون عدسی تشكیل می شود كه جسم در بی نهایت باشد. در فواصل نزدیك تر، تصویر رفته رفته از سطح كانونی یا به عبارتی از سطح ماده حساس فیلم – در دوربین های ویدئویی از سطح ماده حساس فیلم – در دوربین های ویدوئی از سطح لامپ تصویر دوربین – دور می شود. جهت انطباق مجدد تصویر بر فیلم (یا لامپ دوربین) باید فاصله عدسی تا سطح فیلم – لامپ – را افزایش دهیم این عمل در اصطلاح به «فوكوس» كردن یا فوكوس كشیدن متداول است.

تغییر فاصلة عدسی؛ جهت كانونی یا وضوح كردن تصویر، حركت مكانیكی كمابیش ساده ای است كه به روشهای گوناگون صورت می گیرد. در دسته ای از دوربین ها، این كار به كمك حلقه، واضح سازی روی عدسی انجام می شود.

در گروهی دیگر، عدسی برروی ریل و یا وسیله ای نظیر آن جلو و عقب می رود و در گونه ای مشخص از دوربین های عكاسی، كانونی كردن تصویر یا ثابت ماندن عدسی و تغییر مكان فیلم صورت می گرد. این شیوه در اكثر دوربین های تلوزیونی نیز اعمال می شود منتها در این دوربینها به جای فیلم، لامپ تصویر جابجا می شود. در عدسی فاصله كانونی ثابت، تنظیم وضوح تصویر مستلزم تغییر فاصله عدسی و لامپ دوربین است، در حالیكه در عدسی زوم، تنظیم وضوح با جابجایی و تنظیم عناصر داخل عدسی انجام می شود.

در سالهای اخیر، پاره ای از شركتهای تولید كنندة عدسی و دوربین ها موفق به عرضه عدسیهای خودكانونی كننده شده اند. در این عدسیها می توان تصویر را به صورت خودكار واضح كرد.


مطالب دیگر:
🔍بررسی بوش سيلندر و تغيير كميت در اندازه و نوع جوانه زاها و جوانه زايي در پوشان قالب و تاُثير آن بر🔍بررسی انواع قالبها و تحليل فرآيندهاي قالبسازي🔍بررسی روان‎شناسي صنعتي و تاریخچه و فلسفه و مبانی آن🔍تجزیه و تحلیل فقر و سیاستهای کاهش آن🔍بررسی رفتار اجتماعی و الگوهاي پيوند گراي استدلال اجتماعي🔍بررسی كودك آزاري و انواع و عوامل و اثرات آن🔍بررسی رباتيك و ربات و دسته بندی آنها🔍بررسی طبقه بندي اختلالهاي رواني بر اساس DSMIV🔍بررسی مسائل اساسي در روان شناسي رشد و نوجواني مانند اضطراب و پرخاشگری و افسردگی و اختلالات عاطف🔍بررسی دستگاه فرز و متعلقات و انواع آن🔍بررسي علل عقب ماندگي دانش آموزان ناشنوا🔍بررسی كودكان استثنايي و مشکلات آنها🔍بررسی بانک ملت شعبه شیروان و بخشهای مختلف و فعالیتهای آن🔍بررسي نقش پياده سازي مدل EFQM در گروه خودرو سازي بهمن🔍معرفی شرکت آی تی مکث فردا و محصولات آن و بررسی برنامه نويسي با نرم افزار MXKIOSK🔍بررسی مرکز آمار و امور شبکه‌ها و خدمات رايانه‌اي آن🔍بررسی صنعت حمل و نقل ريلي و معرفي ماشين آلات و تعمير و نگهداري خطوط ريلي🔍بررسی قالبها و ورقه های فلزی و بهبود عیوب ترک و خوردگی آنها🔍بررسی شرکت شرکت ايران – ترانسفو و روغن ترانسفورماتور و رنگ و لاستیک و سیم مسی و بررسی کنترل کي🔍بررسی چوب و انواع آن و گارگاه چوب بری🔍بررسی طراحي و برنامه نويسي كامپيوتري و معرفي UseCase🔍بررسی عملیات و مراحلاحداث ساختمان مسكوني🔍بررسی حسابداری و شرکت ايزوگام سامان گستر دليجان(سهامي خاص) و حسابداری و امور مالی آن🔍بررسی شرکت افزار کیمیای فارس (FAKC) و دستگاههای فرز و کنترل کیفیت🔍بررسی بیمه و انواع بیمه و خدمات آن و معرفی نمایندگی بیمه سامان