دانلود پاورپوینت معماری رم کولهاس Rem Koolhaas

دانلود پاورپوینت معماری رم کولهاس Rem Koolhaas
دانلود پاورپوینت معماری رم کولهاس Rem Koolhaas|40262220|zt

بیوگرافی

رم کولهاس متولد سال ۱۹۴۴رتردام هلند است. بین سالهای ۱۹۵۲ تا ۱۹۵۶ در اندونزی مقیم بود و سپس به عنوان خبرنگار و فیلم نامه نویس در آمستردام ساکن شد. پس از آن به لندن AAرفت و به تحصیل معماری درمدرسه پرداخت. در سال ۱۹۷۲ با کسب بورس تحصیلی عازم ایالات متحده شد و در آنجا اقامت گزید.

رم کولهاس و چاپ کتاب هذیان نیویورک

جاذبه شهر نیویورک وی را بر آن می دارد که درباره معماری این کلان شهر در تحقیقاتی را انجام دهد که در سال 1978 در کتابی با عنوان «هذیان نیویورک» به چاپ رساند و به زودی مشهور شد.او در این کتاب به جنبه های جذاب شهر نیویورک که تقریبا فاقد طراحی شهری و معماری با کیفیت است می پردازد و با این کتاب دلزدگی خود را از شهرهای به شدت طراحی شده و انعطاف ناپذیر هلند و خصوصا رتردام اعلام می کند.
OMAکولهاس بعدا به لندن برمی گرد جایی که او دفتر معماری خود را تحت عنوان بنا نهاد.
دفتری که با پشت کار او و همکارانش به عنوان مکانی مطرح گردید که فرهنگ معاصر و معماری معاصررا بسط می داد.او در خلال کار دفتر خود در سال 1995 کتاب کوچک،متوسط،بزرگ و کلان را نیز منتشر کرد و در سال 2000 شرکتی را نیز تحت عنوان خواهر زاده شرکت خود تاسیس کرد.که به عنوان مشاور با شرکت اصلی رابطه بین جامعه و ساخت محیط را بررسی کرد.

تعریف معماری از نظر رم کولهاس

معماری ترکیبی مخاطره آمیزی از توانایی و ناتوانی است که ظاهرا گرفتار«شکل دادن» به دنیا است.ذهن معماران برای فعال شدن،بستگی به تحریک دیگران-مشتریان،اشخاص یا موسسات-دارد.بنابراین،تصادف زیر بنای نهفته ی زندگی همه ی معماران است.آنها با سلسله ای از خواسته ها مواجه می شوند،با پارامترهایی که آن ها ایجاد نکرده اند در کشوهایی که آن ها به سختی با آن آشنا هستند و درباره ی موضوعاتی که معماران فقط به طور مبهم با آن آشنا هستند و منتظر روبرو شدن با مشکلاتی هستند که در مغز آن ها تثبیت نشده است و این برای معماران بسیار تعجب آور است.معماری در تعریف،یک سرگذشت پر هرج و مرج است.

تعریف معماری از نظر رم کولهاس

و همچنین می گوید: امروزه معماری تابع بازار و وابسته به آن است.بازار ایدئولوژی ها را عوض کرده و حتی ریشه کن می کند. معماری هویت خود را از دست داده و تبدیل به یک تندیس شده،محدود گشته و اهمیتی نسبت به سایر چیزها ندارد و تنها شاید بتواند به یک نماد شهری شود.

ویژگی آثار رم کولهاس

-شفافیت بصیری، استفاده از سطوح شیشه ای بزرگ، به کار گیری فرم های خالص که از ویژگی های کارهای اولیه وی می باشد.

ویژگی آثار رم کولهاس

-تضاد و عدم پیوستگی در آثار او که تنها بعد شکلی دارد ،در بعد تئوریک انسجام کاملی بین آثار او وجود دارد.(مثلا،طبقات را در یک ساختمان به صورت پدیده ای مستقل وتفاوت روی یکدیگر قرار داده است وپله به عنصری فرعی تبدیل شده است.)

ویژگی آثار رم کولهاس

-عامل حرکتی،که از مشخصه های اصلی کار اوست و در اکثر کارهای وی بخشی از ایده های اصلی پروژه را به خود اختصاص می دهد.او به دنبال ناتمام،حرکت،درک جزیی و ناپیوسته و زیبایی شناسی نابهنگام است.
مثل:درپروژه شهر لیل فضای سکون شهری مانند میدان وجود ندارد.یا در کتابخانه دانشگاه ژوسیو شیبرابهایی طبقات را بهم وصل می کند.

ویژگی آثار رم کولهاس در یک نگاه

با توجه به ویژگی هایی که گفته شد رم کولهاس در کل به دنبال طراحی لایه ای است که ضمن مستقل دانست هر لایه(قسمت یا طبقه) در ظاهر،در اجرا و واقعیت طرح،ارتباط

و پیوستگی وجود دارد اما وسیله های ارتباطی به عنوان عناصر فرعی ولی با خاصیت حرکت در نظر گرفته شده است.

فایل پاورپوینت 39 اسلاید


مطالب دیگر:
🔑پاورپوینت بررسی معماری ترمینال کروز چینگدائو🔑پاورپوینت پرورش گیاهان دارویی🔑پاورپوینت تحلیل ساختمان اداری SWISS ایرلند🔑پاورپوینت بررسی معماری حمام گنجعلی خان کرمان🔑پاورپوینت انواع ماشین آلات راهسازی🔑پاورپوینت مکانیک آماری سیستم های برهمکنشی روش بسط های خوشه ای🔑پاورپوینت مديريت توسعه تکنولوژی با تاکید بر مدل های انتقال تکنولوژی🔑پاورپوینت خلاصه کتاب مدیریت منابع انسانی تالیف رضا رسولی🔑پاورپوینت روان شناسي كودك🔑پاورپوینت پرورش بوقلمون🔑پاورپوینت آموزش درس هشتم مطالعات اجتماعی پایه چهارم ابتدایی🔑پاورپوینت سوت زنی (پدیده مهجور در سازمان های امروزی)🔑تحلیل محتوای فارسی سوم به روش فلش🔑طرح درس روزانه علوم سوم درس اندازه گیری مواد🔑پاورپوینت بررسی معماری کتابخانه دانشگاه آزاد برلین🔑پاورپوینت مديريت و برنامه ريزي آموزش باز و از راه دور (دوره دکترا)🔑پاورپوینت بررسی معماری کتابخانه آلمان🔑پرسشنامه اضطراب هستی (گود و گود، 1974)🔑پرسشنامه مشکلات بین فردی (بارخام و همکاران، 1996)🔑پرسشنامه اضطراب ریاضی (بالوگلو و زل هارت، 2007)🔑تحقیق پروتکل مداخله رفتار درمانی دیالکتیکی براي اختلال شخصیت مرزي🔑تحقیق برنامه فرزندپروری مثبت🔑تحقیق مدیریت خشم (راهنمای تسهیل گری)🔑پاورپوینت اخلاق مديريت و بررسي عوامل تاثير گذار بر رفتار كاركنان در سازمان🔑پاورپوینت پرورش کبک