دانلود مقاله معرفی نژادهای گاوهای بومی ایران

دانلود مقاله معرفی نژادهای گاوهای بومی ایران
دانلود مقاله معرفی نژادهای گاوهای بومی ایران|40150606|zt

سرابی (Saraby)

به‌‌نظر مى‌رسد که این نژاد از اختلاط و آمیزش گاوهاى بومى ایران با گاوهائى که از کشور شوروى سابق وارد منطقه سراب شده بودند به‌وجود آمده و بعداً به نام سرابى معروف گشته است رنگ آن زرد طلائى و قهوه‌اى سوخته است کوچک و خوش اندام است. اخیراً از گاوهاى سرابى به‌صورت گله‌هاى نیمه صنعتى پرورش داده مى‌شوند.

یک نژاد شیری محسوب میشود که موطن آن شهرستان سراب در آذربایجان شرقی است. این گاوها به رنگ زرد آهویی تا قهوه ای تیره دیده شده اند وشاخهایی کوتاه و سیاه رنگ دارند.

گاوهای سرابی با توجه به زادگاه اصلی خود نژادی کوهستانی محسوب میشوند.

میانگین تولید شیر در هر دوره 700- 1900 لیتر

میانگین تولید شیر در هر روز 1/6 – 4/9

میانگین درصد چربی 3/4 – 9/4

اکثر گاوهای این نژاد در هر دوره شیر دهی حدود 130 تا 260 روز شیر داده اند.

گلپایگانی ( Golpaygany)


مطالب دیگر:
📌بررسی رفع عیوب موتور خودرو📌بررسی کاربرد ذخیره سازی سرما جهت پیک سایی📌بررسی کاربرد پلاستیک درصنعت خودرو📌تحقیق: تاسیسات فاضلاب📌بررسی موتور با حجم متغیر📌مجازات و تقسیم بندی آن در قانون مجازات اسلامی📌بررسی شناخت سیاست خارجی📌بررسی آغاز خداشناسی و خودشناسی📌بررسی ماهیت دین📌بررسی اعجاز علمی قرآن📌بررسی توحید در قرآن📌بررسی اصل معاد و جایگاه آن در معارف اسلامی📌بررسی عوامل موثر در رعایت حجاب دانش آموزان دختر📌بررسی سوره های قرآن📌پیدایش تصور ناسازگاری علم و دین📌بررسی بهره و ربا در اسلام📌بررسی چرا باید روزه بگیریم؟📌زهد دراسلام یعنی چه؟📌جنگ در قرآن چگونه آماده است📌اساس زكات در حكومت اسلامی📌بررسی سیماى نماز📌تحقیق قرآن كتاب آسمانى ما و معجزه جاوید پیامبر📌بررسی احادیث پیامبر📌بررسی فرم در معماری📌نقشه كشی ساختمان