دانلود تحقیق محتوای عنصر کم مقدار در جوجه های عفونی شده با Ascaridia ga

دانلود تحقیق محتوای عنصر کم مقدار در جوجه های عفونی شده با Ascaridia ga
دانلود تحقیق محتوای عنصر کم مقدار در جوجه های عفونی شده با Ascaridia ga|40108864|zt

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 12 صفحه

محتوای عنصر کم مقدار در جوجه های عفونی شده با Ascaridia galli تحت درمان نمک بازی سه گانه خلاصه : یک نمک بازی جدید سنتز شده در جوجه های عفونی شده Ascaridia galli به کاربرد شده .
محتوای عنصر کم مقدار کبد ، افزایش وزن بدن ، تحمل انگلی و محایت جوجه مورد بررسی قرار گرفتند .
مرگ و میر افزایش یافته ، وزن بدنی کاهش یافته و سطوح یافته محتوای عنصر کم مقدار تحت عفونت Ascaridia gallia مورد بررسی قرار گرفتند .
ارتقا حیات و وزن بدن و بازیابی محتوای عنصر کم مقدار کاهش یافته در جوجه های عفونی شده تحت درمان با نمک توسعه یافت .
تغییرات جزئی در بار انگلی در جوجه های عفونی شده و درمان شده وجود داشت .
نمک کم مقدار بازی سه گانه را می توان در طول ابتلا به Ascaridia برای رفع عدم توازن عنصر کم مقدار و ارتقاء عملکرد جوجه ها بدون علائم سمی به کار برد .
نمک به طور بالقوه قابل استفاده بعنوان یک مکمل رژیمی برای کنترل کرم شناسی در طیور می باشد .
مقدمه : مواد معئنی جایگاه مهمی را در آشفتگی های متابولیکی بیماری های ناشی از وجود کرم در بدن دارند .
Ascaridia galli باعث بروز یک عدم توازن برخی عناصر کم مقدار بیوژیک ( روی ، مس ، کبالت ، منگنز ) در جوجه ها ( 1987) می شود ابتدا به کرم Ascaridia باعث کاهش وزن بدن ، افزایش مرگ و میر و دیگر علائم پاتولوژیکی ثانویه مرتبط با آشفتگی های مواد مصرفی می شود .
در طیور ، مس ، روی و منگنز برای عملکرد بهینه الزامی می باشد .
رژیم عادی در طیور مرتباً با یک افزایش در میزان مس ، روی و منگنز در تلاشی برای تامین الزامات رژیم غذایی آنها تکمیل می شود .
تاکنون ، تنها نمک های خنثی ار این عناصر عمدتاً برای رفع کمبود های معدنی در حیوانات مزرعه ای بکار می روند و بندرت برای رفع یا بازگرداندن تعادل معدنی نرمال در میزبان های عفونی شده با انگل مورد استفاده قرار می گیرند.
در طول ده سال آخر ، نمک های بازی برخی عناصر بیوژیک برای رفع کمبود های عنصری در حیوانات عفونی شده بصورت تجربی یا آزمایشی به کار برده شد .
نمک های بازی خالص ، مس و روی قبلاً مورد بررسی قرار گرفته و نیز نمک های بازی دو گانه مس و روی و روی و کبالت افت های معدنی و عملکرد جوجه ها را تصحیح کرده اند .
آنها تاثیر سمی اندکس را روی ارگانیسم میزبان نشان داده اند .
هدف از تحقیق ما بررسی تاثیر یک نمک بازی سه گانه جدید سنتز شده روی عملکرد جوجه و محتوای عنصر کم مقدار در جوجه های تحت عفونت A.
gall می باشد .
مواد و روشها : یک نمک جدید بازی مخلوط شده حاوی به رژیم جوجه اضافه شد .
این نمک توشط رسو بگذاری مشترک پیوسته با استفاده از محلول روی ، کبالت ، منگنز رقیق شده سنتز شد .
ترکیب کریستال ها با تجزیه و تحلیل حرارتی و اشعه X و نیز تجزیه و تحلیل شیمیایی تعیین شد .
جوجه های نر هشتاد و یک روزه متعلق به تخم Hisex به چهار گروه به ترتبی زیر تقسیم شدند : گروه 1- گروه کنترل ( جوجه های سالم ) گروه 2- درمان شده با گروه 3- حیوانات عفونی شده با A.
golli گروه 4- جوجه های عفونی شده با A.
golli و درمان شده با جوجه های کنترل و آزمایشی در یک ویورایوم پرورشی داده شدند


مطالب دیگر:
📗پمپ حرارتی، بررسی تهویه مطبوع و آزمایشهای کمپرسور، برج خنک کننده، تست موتور دیزل📗بررسی دیوار نگاه های عمارت چهلستون، تاریخچه، نقشه ها، اسناد و ... آن و طبقه بندی دیوارنگاه📗برنامه ريزي احتياجات مواد (MRP)، تاریخچه، مفاهیم و مکانیزم آن و بررسی ارتباط MRP با MRPII و📗بررسی انواع گفتگوها از طریق چت و عوامل موثر بر کشش به دوست یابی های اینترنتی بین دانشجویان📗بررسی فقهی و حقوقی و مشروعیت معاملات مالکیت موقت و زمانبندی شده📗آشنایی با انواع و اجزای پستهای فشار قوی، ترانسفور ماتور و اصول کار آن، شینه بندی، مدار شکن و📗بررسي الگوي سني ازدواج در ايران عوامل موثر و برآورد وضعيت آن در سالهاي آينده📗بررسی میزان تأثیر مراکز مشاوره خانواده انجمن اولیا و مربیان در کاهش مشکلات دانش آموزان📗طراحي واحد ترموسيفون برج تقطير در خلاء واحد توليد فورفوران📗بررسی میزان کارآیی آموزش های ضمن خدمت کوتاه مدت فرهنگیان از دیدگاه معلمان ابتدائی و دبیران ر📗آشنایی با هدايت كننده های سیال، انواع (انواع لوله ها و شیلنگها)، ساختار و نصب آنها📗آلودگی هوا، انواع آلاینده ها و تاثیر فعالیتهای انسان بر جو و تاثیر آلاینده ها بر انسان و ط📗بررسی سلامت روان افراد دارای ازدواج سنتی ، نیمه سنتی و مدرن📗صنعت چینی، مواد اولیه و اصول و نحوه ساخت چینی📗طراحی و راه اندازی سایت گالری عکس و بخشهای مختلف آن📗آموزش الکترونيکي و کاربرد و پیاده سازی آن در مهندسي معدن و شناسايي فن آوريها و نيروي متخصص م📗انتقال الکتریکی و آشنایی با پستهای فشار قوی و انواع و تجهیزات آنها و اصول بهره برداري بهينه📗تكنيك تصويرسازي در گروه سني هاي متفاوت📗راهنمايي و رانندگي و قوانین آن و نحوه استقرار و استفاده از اتومبيل و نكات مهم مسافرت با كود📗بررسی مسئله تكرار پاية تحصيلي (مردودي) و علل آن و نقش والدین در مردودی دانش آموزان📗آشنايي و بررسي وضعيت كشورهاي مسلمان منطقه آسياي جنوب شرقي📗بررسي رابطه بين كشاورزي، صنعت و تاثير متقابل آنها و وضعيت كشاورزي فعلي ايران و جنبه اقتصاد📗معماری سامانی، چهارچوب و ابعاد آن و بررسي سبک هاي معماري فناوري اطلاعات سازمان و مزایای آنه📗آشنایی با بافت انواع صنایع شهرستان ابهر📗بررسي وضعيت فروش محصولات چرمي‌سبک (داخلي – خارجي) و موانع صادرات آنها