دانلود کارآفرینی کشت صیفی جات و سبزی جات 25 ص

دانلود کارآفرینی کشت صیفی جات و سبزی جات 25 ص
دانلود کارآفرینی کشت صیفی جات و سبزی جات 25 ص|40107741|zt

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 21 صفحه

بسم الله الرحمن الرحیم مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی صنعت آب و برق عنوان پروژه: کشت صیفی جات و سبزی جات نام و نام خانوادگی: جعفر شیبانی دهنوی استاد راهنما: جناب آقای بزرگی رشته: حسابداری برق بهار 87 مقدمه تقاضای مداوم برای سبزی های تازه و فراورده ها در بازارهای کشور نشان دهنده عظیم بودن نقش اقتصادی صنعت تولید سبزی وسهم آن در بر آورد کردن عمده رژیم های غذایی است متخصصین علم تغذیه معتقدندکه مصرف سبزی ومیوه به صورت تازه یافراورده ای ازبروزناراحتیهای ناشی ازفقرغذایی جلو گیری می کند.
خوشبختانه مصرف سبزی و میوه به صورت تازه در ایران بسیار رایج است.
و کمتر سفره ایمی توان یافت که خالی از آن باشدولی با این حال یاد آور می شویم که علی رغم قدمت وسابقه طولانی کشت تعداد قابل ملاحظه ای ازسبزیها درایران پیشرفت قابل توجهی دراین زمینه صورت نگرفته است.
ومادرزمینه تهیه بذر،تولید و انبار داری وبازاررسانی بعلت عدم توجه به اصول صحیح علمی وتکنیکی دچارنا بسامانی های عمده ای می باشیم که با کاربر آخرین روش های علمی کشور ما نیز به صورتیکی از مهمترین ممالک صادر کننده انواع سبزی به صورت خام و فرآورده ای باشد.
خصوصاً منطقه ی مغان به علت همسایه بودن با کشور آذربایجان در این زمینه نقش مهمی ایفا کندلذا اهمیت دادن به گلخانه ولی با مدیریت صحیح می تواند منطقه ما را به سوی کشاورزی مدرن سوق دهد.
اهمیت اقتصادی طرح : تولید سبزی به روش گلخانه ای بستری مناسب برای برگشت سریع و مطمئن سرمایه گذاری های کشاورزی است که باعث ثبات در منطقه برای سبزی کاری با خارج کردن این حرفه از حالت فصلی به دائمی می گردد .
حرفه ی سبزی کاری به میزان قابل توجهی به اقتصاد ملی کمک می کند و علاوه بر کشاورزان نفرات زیادی را نیز در زمینه های متعددی نظیر تهیه ی فرآورده های سبزیجات ، حمل ونقل و بازار یابی جذب می نماید که با توجه به نیروی انسانی فراوان و بازار عرضه ی مناسب داخلی وخارجی پرورش سبزی وطرح مدرن سبزی کاری از دور نمای روشنی در منطقه داراست وقابلیت جذب قسمت عمده ی سرمایه گذاری های بخش کشاورزی را دارد.
اهداف طرح : 1) اشتغال زایی: با توجه به جمع کثیر افراد جویای کار در منطقه این طرح می تواند در صورت کافی و مدیریت صحیح موفقیت قابل توجهی برای اشتغال زایی داشته باشد مخصوصا ً اشتغالی مطمئن و دائمی 2)خارج کردن کشت از حالت فصلی به دائمی: کشاورزی در منطقه با توجه به شرایط خاص فصلی برای مدت محدودی است.
لذا منطقه با توجه به پتانسیل های موجود دیگر نیاز مند سیستمی است تا با خارج از این مرحله کشاورزی وارد مرحله ای مطمئن و دائمی گردد.
احداث گلخانه با توجه به کنترل آن در شرایط مطلوب می تواند کشاورزی را در چهار فصل به صورت درآمد زا احیاء کند.
3)برگشت مطمئن و متمادی سرمایه: درکشاورزی شرایط به مطلوب و نامطلوب تقسیم می شوندکه علل برگشت نامطمئن سرمایه شرایط نامطلوب است.
عمده شرایط نامطلوب اقلیمی است که برای بهره برداری درمقیاس کوچک میتوان آن رادستکاری کرد آن مقیاس کوچک می تواندیک گلخانه مناسب باشدکه درآن حد اکثر شرایط قابل کنترل اند و برگشت مطمئن و متمادی سرمایه مهیاست.
4) نیاز منطقه به محصولات تازهو فراورده ای و قابلیت منطقه برای صادر


مطالب دیگر:
🔍اثربخشی آموزش تاب ­آوری برمیزان پرخاشگری و احساس تنهایی دانش آموزان🔍خلاصه کتاب روانشناسی بالینی فیرس🔍جزوه کودکان استثنایی🔍تحقیق درس دفاع مقدس:موضوع: نقش زنان در دفاع مقدس🔍ضوابط طراحی ساختمان🔍پاورپوینت نقش گیاه در ساختار فضا کیفیت فضایی🔍پاورپوینت تنظیم شرایط محیطی (تحلیل ویلای مسکونی با نرم افزار اکوتکت)🔍کلیه لغات کلیدی زبان تخصصی روانشناسی🔍دانلود کتاب معتادان گمنام (ترجمه شده از زبان انگلیسی)🔍پاورپویبنت رشته علوم تربیتی،تکنولوژی آموزشی: آشناسازی کودکان با مهره داران🔍مطالعات شهرک توریستی🔍پاورپوینت نحوه اجرای پی و ستون🔍آموزش گام به گام فتوشاپ🔍پاورپوینت حمام های ایرانی🔍پاورپوینت کاخ های پهلوی🔍دانلود پاورپوینت ابزار، نهاد و بازارهای مالی🔍دانلود پاورپوینت ساختار بازار اولیه در بازارهای مالی🔍دانلود پاورپوینت صندوق های بازنشستگی و شرکت های بیمه🔍تحقیق رشته معماری: معماری اسلامی در ایران🔍تحقیق رشته معماری و رشته های مرتبط: انواع تصاویر هندسی و پرپسکتیو🔍تحقیق معارف و دروس عمومی: اثرات دعا روی بدن انسان🔍تحقیق معارف و عمومی: سیر تکامل انسان از دیدگاه قرآن،علم و دانشمندان🔍تحقیق رشته مهندسی برق و رشته های مرتبط: سلف و خازن🔍تحقیق اقتصادی:موضوع:بازاریابی چیست؟ویک بازاریاب موفق کیست؟🔍سورس کتاب اندرویدی شماره 1