دانلود تحقیق مقدمه ای بر تولید 25ص

دانلود تحقیق مقدمه ای بر تولید 25ص
دانلود تحقیق مقدمه ای بر تولید 25ص|40107521|zt

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 28 صفحه

مقدمه ای بر تولید : صنعت خودرو ازصنایعی می باشد كه در آ ن تقریبا تمامی روشهای مهندسی بكار گرفته می شود وحجم عظیمی از عملیات در آن صورت می گیرد تا محصول مورد نظر ساخته شود.
در كشورهای پیشرفته اغلب كارخانجات خودرو سازی بسوی مكانیزه كردن عملیات اصلی مونتاژ در خط تولید كارخانه پیش می روند و قطعاتی كه در خودرو استفاده می شود را به شركتهایی كه از لحاظ كیفی و كمی مورد تأیید آنها می باشند می سپارند در نتیجه قطعات به صورت آماده از این شركتها به كار خانه اصلی وارد میشود و در آنجا به هم مونتاژ شده و محصول نهایی تولید میشود.
در شركت ایران خودرو نیز در سالهای اخیر به همین صورت عمل می شود و اكثر قطعات خودرو از قبیل محورها بدنه و سایر قطعات موتور و قطعات تزئینی داخل و خارج خودرو از شركتهایی كه زیر مجموعه ای از آن شركت هستند به این شركت وارد میشوند ودر سالنهای تولید فقط به تولید قطعات اصلی پرداخته می شود.
قسمت بدنه سازی استقلال بیشتری نسبت به سایر قسمت های كارخانه دارد وهمچنان تمامی مراحل ساخت در خود كارخانه انجام می شود.
در این قسمت ورق ساده از شركتهای فولاد سازی به كارخانه آورده می شود كه قبلا از كشورهای برزیل و هند وارد میشد ورق مورد استفاده در قطعه مورد نظر كه ممكن است شامل شاسی یا اسكلت اصلی خودرو ویا درب كاپوت و صندق ودرهای جانبی سرنشینها یا گلگیرها و سقف باشد فرق میكند به لحاظ ضخامت و استقامت(كشش سطحی) به عنوان نمونه ورقی كه رویه در آن ساخته میشود 75/0 میلیمترضخامت دارد و ورقی كه از آن تقویت های در ساخته میشود(اسكلت داخلی) 2/1 میلیمتر ضخامت دارند.
ضخامت ورق بدنه بستگی به عواملی چون وزن استحكام خودرو دارد.
در تولیدات قدیم ایران خودرو از ورقهایی با ضخامت بیشتر استفاده می شد ولی در تولیدات جدید این شركت ضخامت از 1 میلیمتر به75/0میلیمتر رسیده است.
این تغییر دلایل مختلفی دارد كه نتیجه آن كاهش وزن كلی خودرو وافزایش در بازدهی موتور و مصرف كمتر سوخت میباشد.
از طرفی ملاحظات اقتصادی در نظر گرفته شده است اما از مقاومت و استحكام آن كاسته شده است.
در خط تولید بدنه سازی پیكان از ورق تولید شده فولاد اصفهان استفاده می شود ولی برای تولید پژو از مشابه خارجی استفاده می شود تا با انعطاف خوبی كه دارند در مراحل پرس از تولید ضایعات ناشی از پارگی یا اصطلاحا تركیدن ورق جلوگیری شود.
مراحل ساخت درهای جانبی خودرو پیكان در قسمت بدنه سازی اولین عملی كه روی ورق انجام می شود پرس می باشد.
دستگاههای پرس كه به این منظور استفاده می شوند از سیستمهای هیدرولیكی جهت اعمال نیرو و فشار به غالبهای پرس بهره می برند.
كار سیستمهای هیدرولیكی بر اصل فشار روغن می باشد كه روغن پشت پیستونها قرار گرفته به آنها نیرو وارد كرده باعث فشار فك متحرك دستگاه به فك ثابت كه همان میز دستگاه پرس است می شود.
برای تولید قطعات مختلف از دستگاههای پرس در اندازه های مختلف استفاده می شود مثلا برای تولید قطعاتی مثل قاب چراغ یا هواكش اتاق و همچنین تقویتها از دستگاه پرس سبك استفاده میشود وبرای تولید بزرگ از دستگاه های پرس سنگین استفاده میشود.
در سالن بدنه سازی پرسهای مختلفی هستند كه از 600 تا 1700 تن نیرو می توانند وارد كنند.
عمل ساخت قطعات ب


مطالب دیگر:
🔥آموزش یکپارچه سازی سیستم های انرژی با نرم افزار GAMS🔥طرح برچسب لایه باز گلاب، برچسب لایه باز عرقیات گیاهی🔥آموزش بهینه سازی سیستم های ذخیره انرژی با نرم افزار GAMS🔥آموزش نرم افزار GAMS برای مهندسی مکانیک🔥آموزش کنترل بهینه با نرم افزار GAMS🔥آموزش بهینه سازی دیسپاچینگ نیروگاه با نرم افزار GAMS🔥آموزش برنامه ریزی مشارکت واحد ها با نرم افزار GAMS🔥بهینه سازی غیرخطی پیوسته با نرم افزار GAMS🔥آموزش شبیه سازی سیستم های فتوولتاییک به همراه تکنیک های تعقیب حداکثر توان در سیمولینک متلب🔥حل المسائل کتاب ارتعاش مهندسی Daniel inman ویرایش سوم🔥حل المسائل هیدرولوژی مهندسی🔥دانلود حل المسائل کتاب آنالیز الگوریتم و ساختار داده ها ویرایش دوم از Clifford A. Shaffer🔥آموزش شبیه سازی یکسوسازها در سیمولینک متلب + فایل های شبیه سازی🔥پاورپوینت تكنولوژی و توسعه اقتصادی🔥پاورپوینت توزیع درآمد و توسعه اقتصادی🔥پاورپوینت نقش آموزش و پرورش در توسعه اقتصادی🔥پاورپوینت آزمایشگاه مکانیک خاک آزمایش تراکم (Compaction) در 16 اسلاید کاملا قابل ویرایش🔥تحقیق روانشناسی ازدواج و طلاق - صفحه docx- 33🔥تحقیق ازدواج و لزوم مشاوره قبل از ازدواج - 42 صفحه docx🔥پاورپوینت مشاوره قبل از ازدواج 87 اسلاید، pptx🔥پاورپوینت ازدواج و مسایل آن 83 اسلاید، pptx🔥هند بوک جوشکاری🔥هند بوک بتن🔥نور در معماری سنتی و مدرن🔥نوزایی شهری و شهر سالم در شهر سازی