دانلود تحقیق كرایكولر 20ص

دانلود تحقیق كرایكولر 20ص
دانلود تحقیق كرایكولر 20ص|40107508|zt

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 32 صفحه

كرایكولر بررسی انواع و كاربردها سرد كننده های كوچكی كه بیش از چند وات سرمایش ایجاد نمی كنند.
این واحدها بازده پایینی داشته ولی مسایل دیگری از قبیل عدم قابلیت اطمینان، اندازه، جرم، لرزش و قیمت بالای آن ها، بیشترین توجه تولید كنندگان این نوع ابزارهای تبرید را به خود جلب نموده است.
درجه ی اهمیت هر یك از این مسایل وابستگی مستقیم به كاربرد كرایكولر دارد.
بیشترین كاربرد كرایكولرها در سرمایش حسگرهای مادون قرمز نصب شده بر روی ماهواره های نظامی می باشد.
كرایكولرهای استرلینگ با ظرفیت سرمایی حدود 25/0 در 80 درجه كلوین اصولاً برای كاربردهایی از این قبیل در نظر گرفته شده اند.
اما عمر متوسط 4000 ساعته ی این ابزارها برای پاسخگویی به نیازها مناسب نمی باشد.
این قابلیت اطمینان پایین كرایكولرهای استرلینگ موجب ایجاد عزمی راسخ در تولید كنندگان برای ارتقای كیفیت كاری این دستگاه ها و همین طور موجب تحقیقات و پیشرفت هایی در سرد كننده های پالس تیوب شده است.
بیشترین كاربرد كرایكولرها در اشل تجاری، در پمپ های سرد برای ساخت نیمه رساناها می باشد.
كرایگولرهای گیفرد.
مك ماهاون، موجب سرمایش حدود چند وات در 15 درجه ی كلوین گشته و از محبوبیتی خاصی نزد مصرف كنندگان برخوردار است.
البته نقطه ضعف این نوع كرایكورلرها ارتعاشات تقریباً شدیدی است كه ایجاد می كنند.
سازندگان نیمه رساناها در صدد ساخت خطوط نازكتری در تراشه های خود بوده تا بدین وسیله اندازه و وزن مدارات نیمه رساناها را به حداقل برساندد.
با اینكه كرایكورها عموماً بر اساس سیكل ترمودینامیكی طبقه بندی می شوند ولی عمدتاً آن ها را به دو نوع جبران كننده و بازیاب طبقه بندی می كنند(walker 1983).
یك كرایكولر از نوع جبران كننده است، اگر فقط مبدل های جیران كننده در لن استفاده شده باشد و از نوع بازتاب است اگر حداقل یك مبدل حرارتی بازیاب در ان واحد استفاده شده باشد.
از آنجایی كه مبدل های حرارتی جبران كننده موجب فراهم شدن دو كانال جریان مجزا برای مبرد می گردند.
جریان مبرد همیشه دایمی بوده و در یك جهت می باشد مشابه یك سیستم الكتریكی DC.
این مبدل حرارتی نیاز به یك دریچه با كمپرسورهای رفت و برگشتی و شیرهای انبساط یا كمپرسور و شیرهای انبساط چرخشی یا توربنی دارد.
در سیكل های بازیابی جریان مبرد نوسانی می باشد، مشابه جریان AC د سیستم‌های الكتریكی.
این اثر نوسانی موجب ذخیره ی انرژی در ماتریس مبدل در نیمه ی اول سیكل و ازاد شدن این انرژی ذخیره شده و انتقال آن به سیال عامل در طی نیمه دوم سیكل می گردد.
برای اثربخشی بیشتر، ماتریس های با مواد جامد جا سازی شده در بازتاب باید از ظرفیت گرمایی ویژه ی بالا و هدایت حرارتی خوبی برخوردار باشند.
در این مقاله به بررسی پیشرفت های ایجاد شده در كرایكولرها تا حدود سال 1999 خواهیم پرداخت.
سیستم های جبران كننده سیكل های ژول تامسون و برایتون كه در شكل(1) با یكدیگر مقایسه شده اند دو سكل تبرید استفده شده در سیستم های جبران كننده می باشد.
كرایكولرهای ژول- تامسون اثر ژول تامسون كه همان رسیدن به سرمایش با استفاده از خفانس یك گاز ایده آب می باشد، از قدیمی ترین راه ها و در عین حال با كمترین بازده برای


مطالب دیگر:
📂پاورپوینت بررسی علل گرایش دختران و زنان به مواد مخدر در کلینیک های خصوصی ترک اعتیاد شهر تهران (6)📂پاورپوینت بررسی مسائل مدیریت دولتی در ایران📂پاورپوینت بررسی موانع کلی در فرایند یاد دهی یاد گیری درس فیزیک 1📂پاورپوینت برنامه سازي پيشرفته 567 اسلاید📂psd لایه باز مواد غذایی طب جامع - طرح لایه باز عسل📂پاورپوینت برنامه سازي پيشرفته سی پلاس پلاس📂پاورپوینت برنامه سازی پیشرفته 2 سی پلاس پلاس📂پاورپوینت برنامه نويسي موبايل 19 اسلاید📂پاورپوینت برنامه های پرداخت استراتژیک📂psd لایه باز مواد غذایی طب جامع - طرح لایه باز پنج شیره📂پاورپوینت برنامه‌سازي پيشرفته سی📂پاورپوینت بروتالیسم📂پاورپوینت برگ📂پاورپوینت بلایت باکتریایی پنبه📂پاورپوینت بلوغ سازمانی در مدیریت پروژه های فناوری اطلاات📂psd لایه باز مواد غذایی طب جامع - طرح لایه باز پودر دندان📂پاورپوینت بلوک شیشه ای📂پاورپوینت بن بست ها 36 اسلاید📂آئین نامه اجرایی کمیته ممیزی HSE-MS📂پاورپوینت بهبود پايداري سيستم قدرت توسط ادوات FACTS📂psd لایه باز مواد غذایی طب جامع - طرح لایه باز چهار شیره📂پاورپوینت بهشت برزخ جهنم📂پاورپوینت بهينه سازی الگوریتمهای اجتماع مورچگان📂پاورپوینت بهینه سازی مصرف انرژی📂پاورپوینت بوقلمون