دانلود تحقیق باطری 17ص

دانلود تحقیق باطری 17ص
دانلود تحقیق باطری 17ص|40107425|zt

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 17 صفحه

باطری 1-كلیات باطری یك منبع تولید كننده جریان الكتریسیته می باشد كه جریان مورد نیاز مصرف كننده ها را تامین می كند.
در حقیقت باطری و دینام تواما جریان مصرف كننده ها را تامین كنند.
دینام و باطری هر دو تولید كننه ی جریان می باشند ولی دلیل استفاده از هر دو در یك مجموعه به خاطر این است كه دینام تا زمانی كه موتور كار می كند جریان تولید می كند.
زیرا نیروی خود را از موتور می گیرد و با خاموش شدن موتور دینام از كار می افتد اگر در زمانی كه دینام جریان تولید نمی كند بخواهیم مصرف كننده ای را به كار اندازیم از باطری استفاده می كنیم چون نیروی باطری به صورت یك انرژی ذخیره شده می باشد.
مخصوصا برای راه اندازی موتور و به كار انداختن استارت از جریان باطری استفاده می كنیم.
در خودرو ها از باطری های سرب اسیدی قابل شارژ استفاده می شود.
2-اساس كار باطری یك باطری از دو فلز غیر هم جنس و یك محلول الكترولیت تشكیل شدهاست الكترولیت مورد استفاده در باطری اتومبیل هامحلول اب و اسید سولفوریك و دو فلز غیر هم جنس ان سرب و پراكسیدسرب می باشد (صفحات).
اسید سولفوریك مقدار كمی اب در خود دارد زیرا برای تهیه ی اسید سولفوریك گاز so3 را با اب تركیب كرده اسید سولفوریك ساخته می شود H2SO4 So3 +H2o = معمولا حدود 2% اسید سولفوریك اب میباشد حال اگر اسید سولفوریك 98% را با اب تركیب كنیم واكنش زیر در اثر تركیب اسید با اب انجام می شود .
H2SO4 +2H2O = SO4 + 2H3O 3- فعل و انفعالات باطری الف- فعل و انفعالات باطری در زمان دشارژ یا تخلیه زمانی كه از باطری استفاده میكنیم فعل و انفعالاتی در ان رخ می دهد كه باعث تخلیه ی باطری می شود این فعل وانفعالات بدین شرح است : در زمان تخلیه اسید موجود در الكترولیت با صفحات و اكسیژن صفحه مثبت با الكترولیت تركیب می شوند.
نتیجه ی كار این است كه در زمان تخلیه كامل باطری جنس صفحه مثبت و منفی هر دو سولفات سرب(pbso4)و جنس الكترولیت اب خالص ((H2oمی باشد.
در زمان تخلیه ی باطری گرد سفید رنگی روی صفحات ان دیده می شود .
این همان سولفاتی است كهدر اثر واكنش اب و اسید با صفحات حاصل شده است.
ب-فعل و انفعالات در زمان شارژ یا پر شدن زمانی كه باطری را شارژ می كنیم فعل و انفعالات داخل باطری عكس می شود .
موقع تخلیه از باطری برق گرفته می شود.
در این حین فعل وانفعالات داخل باطری رخ می دهد.
هنگام شارژ برق مستقیم وارد باطری می شود پس فعل وانفعالات داخل یاطری هم عكس زمان تخلیه می شود .
یعنی دقیقا عكس فعل و انفعالاتی كه موقع دشارژ اتفاق افتاده بود در زمان شارژ باطری رخ می دهد بدین ترتیب كه اسید صفحات به اب ئ به كسیژن به صفحه مثبت بر می گردد و دوباره باطری اماده ی كار می شود .
با وارد كردن برق مستقیم به باطری یاطری شارژ می شود و این امر به خاطر عكس شدن فعل وانفعالات داخل باطری می باشد .
زمانی كه باطری شارژ است صفحه مثبت رنگ قهوه ای شكلاتی و صفحه منفی رنگ خاكستری دارد باید دقت كرد كه اگر باطری تخلیه


مطالب دیگر:
🔑موزه ی تاریخ دشتستان🔑مقایسه اندیشه‌های اگوست كنت و امیل دوركیم🔑معرفی کلی سالن مونتاژ یک سایپا🔑وب سرور اپاچی🔑معرفی سید ابوالحسن بنی صدر و حزب جمهوری اسلامی سید ابوالحسن بنی صدر🔑ارزیابی ایستگاههای کاری سالن رنگ تندرشرکت ایران خودرو🔑بررسی عوامل موثر بر اعتیاد جوانان🔑بررسی تاریخی جشن نوروز در ایران باستان و عوامل ماندگاری آن🔑بررسی تجارب بازسازی روستای توتکابن بعد از زلزله 1369 گیلان و زنجان از دیدگاه توسعه🔑بررسی عوامل مؤثر بر اعتیاد نوجوانان🔑شخصیت حضرت زهرا(س)🔑بررسی مفاهیم دین و اخلاق🔑بررسی و تعیین اندیس کار باند روی نمونه های مستقل و مختلط کانسنگ آهن گل گهر🔑تاثیر انقلاب اسلامی بر جنبش های شیعی در منطقه🔑تأثیرات انقلاب اسلامی ایران بر جنبشهای اسلامی🔑تأثیر شبکه های دسترسی بر توسعه شهری با تأکید بر شبکه قطار شهری🔑تاریخچه ی حجاب🔑تاریخچه پرچم ایران🔑مفهوم موزه،طرح ریزی ومعماری آن🔑تعیین مرز سلامت روانی در محیط خانواده – محیط کار – محیط تحصیل🔑تغییرات محیطی و بازار تعیین کننده استراتژیک درکمپانی‌های رسانه‌ای🔑تقویت كنندهای تفاضلی🔑تهاجم فرهنگی🔑مدیریت آموزشی و جایگاه آن در سازمان،نظام آموزشی و آموزشگاه های آزاد🔑توسعه سیستم‌های كشاورزی سازگار با محیط زیست