دانلود تحقیق استارت موتورهای جت وتوربینی 30ص.DOC

دانلود تحقیق استارت موتورهای جت وتوربینی 30ص.DOC
دانلود تحقیق استارت موتورهای جت وتوربینی 30ص.DOC|40107408|zt

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 32 صفحه

استارت موتورهای جت وتوربینی برای روشن شدن یک موتور توربینی یقینا به یک آغازگر و راه انداز نیاز میباشد همانطور که برای روشن شدن یک موتور پیستونی نیاز است.
ولی بین استارت یک موتور پیستونی و یک موتور توربینی تفاوت زیادی وجود دارد که به تعدادی از آنها اشاره میکنم: یک تفاوت اساسی استارت موتورهای جت با استارت موتورهای پیستونی در این است که در موتورهای پیستونی بیشترین فشار و بار وارد بر روی استارت در لحظات اول است و آن به دلیل این است که در این موتورها کافی است میل لنگ با دور متوسطی بچرخد و پیستون ها بتوانند هوا را به اندازه کمپرس کنند و موتور با قدرت خود به کار ادامه دهد.
و چنانچه استارت در این موتورها خراب شود میتوان آنرا به طرق دیگر روشن کرد .
یعنی استارت در این موتورها ارزش حیاتی پایینی دارد چون میتوان با هل دادن یک ماشین آنرا روشن کرد.
و اما در موتورهای توربینی استارت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشد بطوریکه به هیچ وجه نمیتوان این موتورها را بدون داشتن یک استارت بکار گرفت.
نکته ی مهم اینجاست که در موتورهای جت برخلاف موتورهای پیستونی بیشترین فشار و بار بر استارت قبل از قطع جرقه، زمانی است که بار وارد بر کمپرسور افزایش میابد.
تفاوت اساسی دیگر که در ظاهر خود را نشان میدهد مدت زمان استارت خوردن است.
در موتورهای پیستونی مدت زمان استاندارد استارت خوردن حدود 1.
8 ثانیه است و در موتورهای سرحال این مقدار کمتر نیز هست که البته در مورد موتورهای قدیمی بحث نمیکنم.
این درحالی است که مقدار زمان لازم برای استارت خوردن یک موتور توربینی معمولی با قدرت نسبی hp 120 حدود 100 ثانیه است.
البته این زمان در هر موتوری متفاوت است ولی موتور هر چه قدر کوچکتر باشد به زمان کمتری احتیاج دارد و برعکس.
هدف از سیستم استارت شتاب دادن به موتوراست تا لحظه ای که توربین ها بتوانند قدرت کافی برای ادامه ی سیکل کاری موتور را تهیه کنند.
به این نقطه از سرعت توربین ها "سرعت خودکفایی" میگویند.
استارترها انواع مختلفی را دارند ولی همان طور که گفته شد هدف همه ی استارترها یکی است و آن رساندن دور موتور به سرعت خودکفایی و در موتورهای بدون توربین رساندن موتور به نقطه ی خودکفایی است.
تهیه، انتخاب یا استفاده از استارت ها به عواملی بستگی دارد که در زیر به آنها اشاره کردم.
یکی زمان استارت است که در هواپیماهای جنگی بسیار مهم است و حتی پس از رسیدن موتور به دور هرزگرد درجه حرارت گازهای اگزوز بالا میرود ولی پس از اینکه دور به 40% Max رسید درجه حرارت گازهای اگزوز باید پایین بیاید، در غیر اینصورت خلبان باید موتور را خاموش کند تا اشکال آن برطرف گردد.
علت بالا رفتن درجه حرارت اگزوز در حین استارت زدن عدم وجود هوای خنک کننده بخاطر کم بودن دور کمپرسور است.
زمانی که استارت زده میشود شمع ها قبل از ورود سوخت به محفظه ی احتراق شروع به جرقه زدن میکنند.
چون اگر مانند موتورهای پیستونی اول مخلوط هوا و سوخت وارد شود ممکن است به"Hot start" بینجامد.
Hot start استارتی است که در آن حرارت گازهای اگزوز از حد مجاز تجاوز میکند.
چنانچه در زمان استارت زدن موتور روشن نشود، سوخت نسبتا زیادی (در موتورهای بزرگ) وارد مح


مطالب دیگر:
📃پایان نامه مکانیزم ها و سیستم های حاکمیت شرکتی📃پایان نامه عوامل ایجاد تمایز در سیستم های حاکمیت شرکتی📃پایان نامه حاکمیت شرکتی در ایران، تاریخچه و اهمیت آن📃مبانی نظری و پیشینه تحقیق هویت اجتماعی دانشجو 109📃مبانی نظری و پیشینه تحقیق هویت اجتماعی 110 صفحه📃فصل دوم پایان نامه و پیشینه پژوهش هویت اجتماعی📃مبانی نظری و پیشینه تحقیق هویت فردی 105 صفحه📃فصل دوم پایان نامه و پیشینه پژوهش هویت فردی📃مبانی نظری و پیشینه تحقیق هویت ملی دانشجویان 104 صفحه📃مبانی نظری و پیشینه تحقیق هویت ملی 98 صفحه📃فصل دوم پایان نامه و پیشینه پژوهش هویت ملی📃مبانی نظری و پیشینه تحقیق هویت مذهبی و اعتقادی 95 صفحه📃مبانی نظری و پیشینه تحقیق هویت مذهبی و اعتقادی دانشجویان 87 صفحه📃فصل دوم پایان نامه و پیشینه پژوهش هویت مذهبی و اعتقادی دانشجویان📃ترجمه کتاب گالیر و شات بولت در سیستم های اندازه گیری📃نمونه سوالات درس روانشناسی رشد کودك📃مبانی نظری و پیشینه تحقیق هویت سیاسی دانشجویان 85 صفحه📃مبانی نظری و پیشینه تحقیق هویت سیاسی 79 صفحه📃مبانی نظری و پیشینه تحقیق هویت شغلی دانشجویان 89 صفحه📃مبانی نظری و پیشینه تحقیق هویت شغلی و حرفه ای 87 صفحه📃مبانی نظری و پیشینه تحقیق هویت فرهنگی دانشجویان 99 صفحه📃مبانی نظری و پیشینه تحقیق هویت فرهنگی 96 صفحه📃فصل دوم پایان نامه و پیشینه پژوهش هویت فرهنگی📃مبانی نظری و پیشینه تحقیق هویت خانوادگی دانشجویان 83 صفحه📃مبانی نظری و پیشینه تحقیق هویت خانوادگی 82 صفحه