دانلود پاورپوینت حوزه های آبریز و خصوصیات آنها 28 اسلاید

دانلود پاورپوینت حوزه های آبریز و خصوصیات آنها 28 اسلاید
دانلود پاورپوینت حوزه های آبریز و خصوصیات آنها 28 اسلاید|40106870|zt

قسمتی از محتوی ورد

تعداد اسلاید : 28 صفحه

حوزه های آبریز و خصوصیات آنها زیر نظر استاد ارجمند: جناب آقای مهندس حاتمی دانشجو: رضا احمدی یک حوضه آبریز به مساحتی از زمین گفته می شود که اطراف آن را ارتفاعات در برگرفته و لذا رواناب حاصله از بارندگی روی این سطح در پست ترین نقطه آن تمرکز پیدا کرده و از نقطه ای که پایین ترین ارتفاع را دارا می باشد از حوضه خارج می گردد.
هر حوضه آبریز از مجموعه زیادی زیر حوضچه تشکیل شده و زیر حوضه ها نیز بنوبه خود به واحدهای کوچک تقسیم می شوند.
حوزه های آبریز و خصوصیات آنها نقطه A پست ترین نقطه ای است که رواناب حاصله از بارندگیهایی که روی حوضه می بارند به آنجا هدایت می شود.
داخل این حوضه یک دره مرکزی یا رودخانه اصلی وجود دارد که با خط سیاه درشت رسم شده و رواناب از دو طرف در محلهای B،C و .
.
.
به داخل آن تخلیه می شود.
حوزه های آبریز و خصوصیات آنها مثلاً نقطه H که در داخل حوضه قرار گرفته است فقط رواناب قسمتی از حوضه را که با هاشور مشخص شده است دریافت می دارد.
به این قسمت از حوضه که خود یک بخش جداگانه بوده و با رودخانه اصلی در نقطه اصلی در نقطه H ارتباط پیدا می کند زیر حوضه (Sub-basin) گفته می شود.
حوزه های آبریز و خصوصیات آنها رودخانه ای که تمامی رواناب ازسر حوضه ها به آن می ریزد به نام زه کش اصلی یا رودخانه اصلی نامیده می شود.
قسمتهای اولیه رودخانه اصلی را سراب (upstream) و قسمتهای انتهایی آن را پایاب (downstream) می نامند.
اگر در جهت حرکت آب طوری بایستیم که صورت ما به طرف پایاب باشد دست راست را ساحل یا جناح راست رودخانه و سمت چپ را ساحل چپ یا جناح چپ رودخانه گویند.
حوزه های آبریز و خصوصیات آنها شبکه رودخانه شبکه رودخانه به مجموعه آبراهه هایی گفته می شود که در سطح حوضه عمل تخلیه رواناب را انجام می دهند.
برخی از این آبراهه ها به صورت رودخانه های دائم،برخی به صورت فصلی و بعضی دیگر مسیلهایی هستند که فقط در هنگام بارندگی ممکن است آب در آنها جاری باشد.
حوزه های آبریز و خصوصیات آنها حوزه های آبریز و خصوصیات آنها اگر مجموع طول تمام رودخانه ها و آبراهه های حوضه اندازه گیری و بر مساحت حوضه تقسیم شود عدد به دست آمده که معمولاً بر حسب کیلومتر در هر کیلومتر مربع (km/km2)توصیف می شود،تراکم شبکه رودخانه های حوضه نامیده می شود.
=طول هر یک از آبراهه های حوضه،اعم از رودخانه های دائم و خشک رودها،بر حسب km A = مساحت حوضه بر حسب km2 =تراکم شبکه رودخانه های حوضه بر حسب km/ km2 سرشاخه هر آبراهه را که از ارتفاعات شروع می شود رودخانه رده یک گویند.
از اتصال حداقل دو رودخانه رده 1 رودخانه رده 2 بوجود می آید.
رودخانه رده 2 زمانی به رودخانه رده 3 تبدیل می شود که حداقل یک رودخانه رده 2 دیگر به آن بپیوندد.
از اتصال دو یا چند رودخانه رده 3 رودخانه رده 4 و الخ تشکیل می شود.
حوزه های آبریز و خصوصیات آنها اگر در حوضه ای n1 ، n2 ، n3 .
.
.
و ni به ترتیب تعداد رودخانه های رده 1 ، 2 ، 3، .
.
.
وi باشد بر حسب تعریف نسبت انشعاب رودخانه های این حوضه برابر است با: BR= نسبت انشعاب رودخانه ها در حوضه و i= شماره رده رودخانه اصلی حوضه می باشد.


مطالب دیگر:
📝پاورپوینت شاخص ها و آشنایی با تعاریف آن ها📝پاورپوینت شركت‌هاي دانش‌ بنيان📝پاورپوینت ضرورت استفاده از امضای دیجیتالی و تاثیر آن بر امنیت دولت الکترونیک📝پاورپوینت طراحي مدل و شبيه سازي رايانه اي انتقال اطلاعات در شبكه هاي پزشكي از راه دور اورژانس📝پاورپوینت فصل پنجم حسابداری مدیریت پیشرفته سجادی (کاربرد مدیریت بر مبنای فعالیت در مؤسسات خدماتی)📝پاورپوینت سناریوهای مختلف تغییر اقلیم در بهره برداری مخازن برق آبی (سد کارون 4)📝پاورپوینت علایم سرطان های دستگاه کلیه و مجاری ادرار📝پاورپوینت علوم پزشكي:‌ رده هاي R و NLM📝پاورپوینت عوارض جذام📝پاورپوینت عیوب در ریخته گری تحت فشار📝پاورپوینت فرآیند دگرگونی و سنگ های دگرگون شده📝پاورپوینت قرص هاي پيش گيري از بارداري📝پاورپوینت جامع و کامل كارگاه برنامه ريزي و تدوين طرح درس📝پاورپوینت کیفیت خدمات در شبكه هاي كامپيوتري (Quality of Service)📝پاورپوینت لايه فيزيکی📝تحقیق تربیت فرزند در اسلام📝پاورپوینت مديريت رفتار سازماني پيشرفته📝گزارش کار آزمایش تعیین مقاومت سه محوری📝پکیج ترجمه مقاله بهسازی لرزه ای به همراه فایل پاورپوینت ارائه📝پاورپوینت و تحقیق بتن سبک سازه ای📝پاورپوینت و ترجمه مقاله ترکیب CFRP-ECC به منظور مقاوم سازی سازه های بتنی📝جزوه کامل و دست نویس تحلیل سازه های 2📝خلاصه مقاله مدل کمانشی برای طراحی پایداری ستون های فولادی دارای بارهای ثقلی میانی📝تحقیق سدهای انفجاری📝پاورپوینت مقایسه مدل کمانشی برای طراحی پایداری ستون های فولادی با ضوابط آیین نامه AISC