پاورپوینت فرآیند تولید و بسته بندی کشمش

پاورپوینت فرآیند تولید و بسته بندی کشمش
پاورپوینت فرآیند تولید و بسته بندی کشمش|40093239|zt

در 24اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx


فرآیند تولید و بسته بندی کشمش


مقدمه:


خشک کردن مواد غذایی در دنیا یک امر عادی و حتی ضروری جلوه می کند و بسیاری از مواد غذایی ، میوه ها، انواع سبزیجات و حتی ضایعات صنایع غذایی را مانند تفاله های میوه بعد از کنسانتره و ... را خشک می کنند.

انگور خشک شده که همه به نام کشمش می شناسند، قرن ها پیش به وجود آمده است. کشمش در ایران و مصر در 2000 سال قبل از میلاد ، تولید شده بود.

ایران بعد از آمریكا و تركیه سومین تولیدكننده كشمش و دومین و پرسابقه‌ترین صادركننده این محصول در دنیا است، این در حالی است كه در سال گذشته صادرات كشمش نزدیك به 220میلیون دلار ارز وارد كشور كرده است.
کشمش خشکباری خشک مغذی است و مانند دیگر خشکبارها در تمام سال یافت می شود و یك محصول پر مصرف می باشد.

کشمش علاوه بر مصرف خوراکی به عنوان مصرف غذایی در داخل کشور به صورت کشمش پلویی و در داخل شیرینی و نیز مصرف آن به صورت آجیل و در صنایع الكلی نیز کاربرد دارد و به دلیل مصرف آن درخارج از کشور بویژه در کشورهای اروپایی و کشور های حاشیه خلیج فارس و چین یکی از ارقلام مهم صادراتی محسوب می شود.


فواید کشمش :


کشمش دارای مواد معدنی و مغذی بسیار زیادی همچون آهن، پتاسیم، کلسیم و ...می باشد و نیز دارای ویتامینها ی B2 B1 C است.

کشمش یک خشکبار پر انررژی، کم چرب و کم سدیم می باشد.

کشمش منبع خوب آنتی اکسیدان و فیبر می باشد. n nکشمش محتوی مقدار زیادی آهن می باشد حدود 600 گرم کشمش 90 درصد آهن مورد نیاز روزانه بدن را تامین می کند 100 گرم کشمش در حدود 88/1میلی گرم آهن دارد، در حالیکه 100 گرم گوشت گاو بین 2 تا 4میلی گرم آهن دارد. n nکشمش موجب کاهش استرس می گردد.


مطالب دیگر:
📗نقشه ی بخش های شهرستان هرسین📗نقشه ی بخش های شهرستان جوانرود📗تحقيق تمركز فكر ، حافظه و يادگيري📗نقشه ی بخش های شهرستان کرمانشاه📗نقشه ی بخش های شهرستان پاوه📗تحقيق تهاجم فرهنگی و راهکارهای مقابله با آن📗نقشه ی بخش های شهرستان صحنه📗تحقيق تهاجم فرهنگی یا شبیخون فرهنگی📗نقشه ی بخش های شهرستان سنقر📗تحقيق تورم در اقتصاد اسلامی📗نقشه ی بخش های شهرستان ثلاث باباجانی📗تحقيق جامعه شناسي📗نقشه ی بخش های شهرستان الیگودرز📗تحقيق جامعه شناسی ازدواج و خانواده📗نقشه ی بخش های شهرستان بروجرد📗نقشه ی بخش های شهرستان ازنا📗تحقيق جامعه شناسي روستايي📗نقشه ی بخش های شهرستان دلفان📗جزوه روانشناسي بازي كودك📗نقشه ی بخش های شهرستان دورود📗نقشه ی بخش های شهرستان خرم آباد📗نقشه ی بخش های شهرستان کوهدشت📗تحقيق جستاري جامعه شناختي پيرامون هويت ملي ايرانيان در قرن چهارم هجري📗نقشه ی بخش های شهرستان پلدختر📗نقشه ی بخش های شهرستان سلسله