تحقیق در مورد شهریار سید محمدحسین بهجت تبریزی

تحقیق در مورد شهریار سید محمدحسین بهجت تبریزی
تحقیق در مورد شهریار سید محمدحسین بهجت تبریزی|39014378|zt

بخشی از متن اصلی :
سید محمدحسین بهجت تبریزی (۱۲۸۵-۱۳۶۷) متخلص به شهریار (پیش از آن بهجت) شاعر ایرانی اهل آذربایجان بود که به زبان‌های فارسی و ترکی آذربایجانی شعر سروده‌است. وی در تبریز به‌دنیا آمد و بنا به وصیتش در مقبرةالشعرای همین شهر به خاک سپرده شد. در ایران روز درگذشت این شاعر معاصر را «روز شعر و ادب فارسی» نام‌گذاری کرده‌اند.
مهم‌ترین اثر شهریار منظومهٔ حیدربابایه سلام (سلام به حیدربابا) است که از شاهکارهای ادبیات ترکی آذربایجانی به‌شمار می‌رود و شاعر در آن از اصالت و زیبایی‌های روستا یاد کرده‌است.
شهریار در سرودن انواع گونه‌های شعر فارسی -مانند قصیده، مثنوی، غزل، قطعه، رباعی و شعر نیمایی- نیز تبحر داشته‌است. از جملهٔ غزل‌های معروف او می‌توان به علی ای همای رحمت و «آمدی جانم به قربانت» اشاره کرد. شهریار نسبت به علی بن ابی‌طالب ارادتی ویژه داشت و همچنین شیفتگی بسیاری نسبت به حافظ داشته‌است.
مجموعهٔ تلویزیونی شهریار که به کارگردانی کمال تبریزی در سال ۱۳۸۴ ساخته شده و در آن جلوه‌هایی از زندگی این شاعر به تصویر کشیده شده‌است، در سال ۱۳۸۶ از طریق شبکهٔ دوم سیما به نمایش درآمد و از جانب مردم مورد استقبال فراوان قرار گرفت.

این فایل به همراه چکیده ، فهرست مطالب ، متن اصلی و منابع تحقیق با فرمتword در اختیار شما قرار می‌گیرد

تعداد صفحات : 12


مطالب دیگر:
📎تاريخ مصر باستان📎تاريخچة سينما در ايران از پيدايش تا پايان دورة پهلوي اول📎تاريخچه و مفاهيم پايه در طرحريزي سيستم مديريت📎تاژكداران نسج و خون📎تاملی در معجزات پیامبر اعظم صلی الله علیه واله وسلم📎تب روماتيسمي 1📎تب روماتيسمي📎تبارشناسی توسعه و پیشرفت در اندیشه غرب📎تثبيت بيولوژيكي نيتروژن در مزارع برنج📎تجارت الكترونيكي و كسب و كار الكترونيكي📎تجاری سازی تحقیقات دانشگاهی📎تجديد ساختار و بازنگري مقررات در صنعت برق📎تجزیه تحلیل و طراحی سیستمها📎تجزیه تحلیل اتصال کوتاه نامتقارن📎تجزیه و تحلیل تجربی روایی و پایایی معیارها و ابعاد کارت امتیازدهی متوازن📎تجزیه و تحلیل سیستمها📎تجزیه و تحلیل عضلاتی حرکت دست در شنای پروانه📎تجزیه و تحلیل📎تجزیه وتحلیل سیستم📎تجزيه نمونه آلودگيها📎تجزيه و تحليل مهارتهاي بسكتبال📎تجهیزات پروما📎تجهیزات شبکه📎تحقیق درباره منطق فازی از مفهوم شناسی تا کاربردهای عملیاتی📎تحقیقات زیست پزشکی