دانلود گزارش کاراموزي آماده رشته مکانیک،بررسی اجزاء،ساختمان و مراحل نصب آسانسور

دانلود گزارش کاراموزي آماده رشته مکانیک،بررسی اجزاء،ساختمان و مراحل نصب آسانسور
دانلود گزارش کاراموزي آماده رشته مکانیک،بررسی اجزاء،ساختمان و مراحل نصب آسانسور|32020851|ztگزارش کاراموزي بررسي آسانسور شامل(30 صفحه)که کاملا قابل ويرايش مي باشد و همچنين به راحتي مي توان فونت آن را به مورد دلخواه تغيير داد و در تهيه آن کليه اصول نگارشي، املايي و چيدمان و جمله بندي رعايت گرديده است. اين گزارش کاراموزي براي دانشجويان رشته هاي مرتبط کاربرد دارد و اميدواريم کمکي براي تحقق به رسيدن اهداف شما کرده باشيم. در ادامه ابتدا بخشي از متن اين گزارش کاراموزي را براي شما آورده ايم ، سپس فهرست مطالب را براي شما قرار داده ايم تا بتوانيد جزئيات آن را مشاهده کنيد و در صورت تمايل آن را دانلود نماييد.


قسمتي از متن گزارش کاراموزي:

فهرست
قطعات اصلي آسانسورهاي الكتريكي :
روشهاي تعليق و مكانيزم تعادل :
موتور و گيربكس بالابر:
انواع ترمزها:
وزنه تعادل:
هدايت كابين و وزنه تعادل:
سيستم ترمز ايمني( سيستم پاراشوت):
ديواره كوب ريلهاي راهنما:
انواع گاورنر:
سيستم ايمني آني( لحظه اي):
درها و سر درها:
مشخصات انواع دربها:
حفاظت در مقابل آتش:
ظرفيت جابجائي( يك يا چند آسانسور):
و...


مقدمه

با كمي تامل به تاريخ صنعت و تغيير و تحولات به وجود آمده در علم بشري در طي اين سالها و پس از انقلاب صنعتي مي بينيم كه بشر همواره از علم به عنوان يك فاكتور بسيار مهم در جهت پاسخگويي به بسياري از مجهولات دنياي اطراف خود بكار مي برد . و همچنين از علم خود در جهت ايجاد راحتي و انجام سريع‌تر امور و در نهايت سرعت بخشيدن به زندگي انسان بهره برده و مي برد و در اين ميان يكي از آن ابزاري كه در سايه تلاش علمي بشر در خدمت انسان به كمك تعلق بشر در آمده صنعت ساخت و طراحي و نصب آسانسور است كه نقش بسزائي در بسياري از امور زندگي و كمك به انسان دارد . مانند حمل بارهاي سنگين و حمل بارهاي بيمارستاني و حمل مسافرين در ساختمان بالاي 5 طبقه به ويژه آسمان خراش و برج ها و حمل مصالح و بسياري از كارهايي كه در صورت نبودن آن انسانمي بايستي رنج محنت بسيار متحمل مي شد براي انجام آن .

در پايان اينجانب سعي كردم با جمع آوري برخي از اطلاعات مفيد در رابطه با اجزاء و ساختمان آسانسور و مراحل نصب و مراكز فروض قطعات و قيمتهاي آنها و بررسي خصوصيات مكاني كارگاه آسانسور بتوانم قدمي هر چند ناچيز در جهت اطلاع رساني به افراد مشتاق اين صنعت پويا به ويژه قشر دانشجو برداشته باشم .و در اينجا از استاد محترم جناب آقاي مهندس اسحاقي كه مرا در اين پروژه ياري دادند كمال تشكر وسپاس قلبي خود را ابراز مي دارم .

تعريف آسانسور :
آسانسور وسيله اي دائمي براي بالا بردن بين و سطح توقف يا بيشتر است.اين وسيله شامل كابين براي حمل مسافرين و يا بار است كه حداقل قسمتي از آن در داخل ريلهاي راهنماي صلب كه به صورت عمودي با مورب با زاويه كمتر از درجه نسبت به محور قائم نصب شده حركت مي كند .

طبقه بندي آسانسورها بر اساس نوع رانش :

1-آسانسور برقي
2-آسانسور هيدروليكي
3-آسانسور پنوماتيكي

ويژگي هاي آسانسور هيدروليك :

آسانسور هاي هيدروليك در ظرفيت هاي مختلف با طول مسير حركت كم به كار گرفته مي شوند و معمولاً در ظرفيت هاي بالا نسبت به انواع كششي مقرون به صرفه تر مي باشند ، حركت نرم و روان و قابليت تنظيم سرعت ، دقت توقف در تراز طبقه ، شروع و خاتمه حركت بدون شوك از مزاياي اين نوع آسانسورها مي باشد . عدم نياز به پيش بيني موتورخانه در بالاي چاه و امكان قرار دادن آن در فضاي دورتري از چاه نيز از مزيتهاي اين نوع مي‌باشد .

سيستم محركه آسانسورهاي هيدروليك مي تواند از نوع مستقيم يا غيرمستقيم باشد . در نوع مستقيم جك مستقيماً به يوك كابين متصل مي گردد و در نوع غيرمستقيم از طريق حركت سيم بكسل متصل به يوك كابين موجب جابجايي آن مي شود در صورتيكه سيستم از نوع مستقيم باشد جك بايد داراي شير اطمينان مخصوص باشد در صورتيكه از نوع غيرمستقيم باشد كابين بايد مجهز به سيستم ترمز اضطراري (پاراشوت) و كاورنر باشد .

در صورتيكه بيش از يك جك براي جابجايي كابين بكار رود بايد بنحوي به همديگر مرتبط شوند كه فشار روغن آنها همواره يكسان باشد .در صورتيكه آسانسور هيدروليك از نوعي باشد كه نياز به حفر چاه جهت استقرار جك باشد بايد پيش بيني لازم جهت حفر اين چاه به عمل آيد .چاه جك (در صورت وجود) بايد نسبت به نفوذ آب مقاوم شده و با دقت شاقولي 25 ميلي متر در ارتفاع 3 متر اجرا گردد .

ابعاد و نحوه اجراي چاه جك و يا سازه هاي مختلف اطراف چاه آسانسور (متناسب با نوع جك و سيستم حركت كابين) بايد از شركتهاي معتبر آسانسور اخذ شود .ساير الزامان مانند محاسبه تعداد ، ظرفيت ، جابجايي كه براي آسانسورهاي كششي مقرر شده ، براي آسانسورهاي هيدروليك نيز لازم الاجرا مي باشد .

آسانسور برقي ممكن است داراي :

الف : رانش كششي (Traction Drive) :
كه سيم بكسل را بعلت اصطكاك با شيارهاي قلكه كششي كه متصل به گيربكس است به حركت در مي آيد .

ب : رانش مثبت :
كه آسانسور توسط زنجير يا سيم بكسل بعلل ديگري غير از اصطكاك بحركت در مي آيد .

پ : رانس با موتور مغناطيسي خطي (LSM) :
كه نيروي محرك به توسط كويلهائي كه بطور خطي آرايش داده شده اند بطور مستقيم يا غيرمستقيم به كابين يا ورزنه تعادل اعمال شود .

قطعات اصلي آسانسورهاي الكتريكي عبارتند از :

الف)وسايل تعليق كاري كابين وزنه تعادل كه مي تواند سيم بكسل فولادي و يا زنجير باشد
ب)وسيله رانش كه محرك آسانسور است و شامل :

- موتور الكتريكي
- گيربكس
- ترمز
- فلكه كششي و يا دنده زنجير
- شاسي ماشين - كوپلينگها، محورها ، ياتاقانها

پ)كابين كه مسافرين و يا بار را حمل مي كند ، شامل يوك ، كه چهار چوبي فلزي است و كابين از طريق آن به سيستم تعليق متصل مي شود ، كف كابين كه بار را نگهداري مي كند و بدنه كابين به كف متصل است .

قطعات ديگرعبارتند از :

- سيستم تعليق
- راهنماها كه باعث هدايت كابين در مسير حركت خود مي شود .
- سيستم ايمني
- درب كابين و محرك درب

مطالب دیگر:
پاورپوینت تم 18 درس ریاضی اول ابتداییتحقیق روانشناسی عشقپاورپوینت تم 19 درس ریاضی اول ابتداییتحقیق اثرات تكليف شب براي دانش آموزانپاورپوینت تم 20 درس ریاضی اول ابتداییپاورپوینت تم 21 درس ریاضی اول ابتداییپاورپوینت تم 14 درس ریاضی اول ابتداییتحقیق زن در فرهنگ غرب و اجتماعتحقیق بررسی ريشه‌هاي فقر و فسادپاورپوینت تم 22 درس ریاضی اول ابتداییپاورپوینت تم 23 درس ریاضی اول ابتداییتحقیق روشهای اصل تربيتپاورپوینت تم 24 درس ریاضی اول ابتداییپاورپوینت تم 25 درس ریاضی اول ابتداییپاورپوینت ریاضی اول دبستان تم 18پاورپوینت زنگ علوم و هوای سالم کلاس دوم دبستانپاورپوینت پیام رمزرا پیدا کن 2پاورپوینت پیام رمز را پیدا کن 1 علوم دوم دبستانپاورپوینت آب و هوای سالم علوم دوم دبستانپاورپوینت مبحث هوای سالم ،آب سالم علوم تجربی دوم دبستانپاورپوینت زندگی ما و گردش زمین 2پاورپوینت فصل دهم علوم دوم ابتدایی ، مبحث درون آشیانهپاورپوینت جمع و تفریق اعداد دورقمی ریاضی دوم دبستانپاورپوینت دوره روخوانی و روان خوانی قرآن کریمپاورپوینت بررسی کامل فصل دوم ریاضی دوم ابتدایی