تعیین و شناسایی تفاوت درمیزان سازگاری زناشویی، بدکار کردی جنسی و شادکامی ذهنی در دو گروه زنان

تعیین و شناسایی تفاوت درمیزان سازگاری زناشویی، بدکار کردی جنسی و شادکامی ذهنی در دو گروه زنان
تعیین و شناسایی تفاوت درمیزان سازگاری زناشویی، بدکار کردی جنسی و شادکامی ذهنی در دو گروه زنان|31016268|zt

تحقيق
متشکل از 183 صفحه ، در قالب word قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::
: ناباروری از جمله شرایط استرس آور و دشواریاست که برای تعداد نسبتا قابل توجهی از زوجها اتفاق می افتد. مطابق با آمارها از هر 5 زوج، یک زوج با مشکل ناباروری مواجهند. این موضوع تثیر مستقیمی بر سلامت روان و شاخصهای مرتبط با آن خواهد داشت.
هدف: هدف از این پژوهش نابارور و زنان بارور می باشد.
جامعه آماری تحقیق شامل زنان نابارور مراجعه کننده به مرکز درمان ناباروری ابن سینا تهران و نیز زنان بارور مراجعه کنند به مدارس جهت ثبت نام فرزندانشان در خرداد و تیرماه سال 1387 بودند و از هر گروه تعداد 50 نفر به عنوان نمونه تحقیق انتخاب گردیدند.
ابزار جمع آوری اطلاعات: دراین پژوهش از پرسش نامه استاندارد سازگاری زناشویی DAS، پرسش نامه شادکامی ذهنی آکسفورد و پرسش نامه بدکار کردی جنسی استفاده شده است.
نتایج: یافته های تحقیق نشان می دهد که بین میزان بدکارکردی جنسی و شادکامی ذهنی در دو گروه زنان نابارور و بارور تفاوت معناداری وجود دارد. اما یافته های این پژوهش گواه آن است که بین میزان سازگاری زناشویی دو گروه مورد مطالعه تفاوت چندانی وجود ندارد.
بحث: شایسته است آموزشهای لازم جهت افزایش شادکامی و افزایش رضایت در روابط جنسی و زناشویی به زنان نابارور ارایه و مشاوره های حمایتی و رواندرمانی مناسب ارایه گردد.
کلید واژه ها: سازگاری زناشویی، شادکامی ذهنی، بدکارکردی جنسی، ناباروری، سلامت روان
مقدمه
خانواده قدیمی ترین و کهن ترین هسته طبیعی است که از بدو پیدایش وجود داشته است و بدون خانواده هسته مرکزی هیچ اجتماعی به وجود نمی آید. در واقع خانواده حکم سلول را در ساختمان موجودات دارد و کانون حفظ سنتهای خانوادگی و اجتماعی است و مرکز تعلیم و تربیت و آموزش حس تعادل، وطن دوستی، گذشت، فداکاری و تمام خصایص عالیه انسانی می تواند باشد. (نجاتی، 1374: 29)
عوامل و فاکتورهای مختلفی در استحکام و پایداری خانواده ها تاثیر گذار است. در واقع سازگاری زناشویی تابعی از عوامل مختلف می باشد. بعضی خانواده ها با تفاهم و سازگاری زندگی را با شادکامی می گذرانند، در حالیکه درست برعکس گروهی از مردم در حل و فصل ساده ترین و ابتدایی ترین مسایل زندگی با دشواری و سردرگمی مواجه هستند در واقع سازگاری زناشویی مفهومی پیچیده است که جهت مطالعه آن می بایستی زوایا و ابعاد مختلف را مد نظر قرار داد.


مطالب دیگر:
📎دانلود تحقیق نقش ارتش در دفاع مقدس📎پاورپوینت استاندارد حسابداری شماره 9 (حسابداری پیمانهای بلندمدت)📎پاورپوینت استاندارد حسابداری شماره 10 (حسابداری كمكهای بلاعوض دولت)📎پاورپوینت استاندارد حسابداری شماره 11 (داراییهای ثابت مشهود)📎پاورپوینت استاندارد حسابداری شماره 12 (افشای اطلاعات اشخاص وابسته)📎پاورپوینت استاندارد حسابداری شماره 13 (حسابداری مخارج تامین مالی)📎پاورپوینت استاندارد حسابداری شماره 15 (حسابداری سرمایه گذاریها)📎دانلود مقاله نقش زن در دفاع مقدس📎پاورپوینت استاندارد حسابداری شماره 16 (تسعیر ارز)📎پاورپوینت استاندارد حسابداری شماره 17 (داراییهای نامشهود)📎پاورپوینت استاندارد حسابداری شماره 18 (صورتهای مالی تلفیقی و سرمایه گذاری در واحدهای تجاری فرعی)📎پروژه ساختار انرژی هسته ای📎اعسار و آثار فقهی و حقوقی آن📎دانلود نمونه سوال کمک بنای سفت کار، بنایی ، پی و بتن ریزی(سری اول )📎پروژه شبکه های وایرلس- شبکه های وایمکس و امنیت در شبکه های وایمکس📎دانلود نمونه سوال کمک بنای سفت کار، بنایی ، پی و بتن ریزی(سری دوم )با جواب📎دانلود نمونه سوال کمک بنای سفت کار، بنایی ، پی و بتن ریزی(سری سوم)با جواب📎دانلود نمونه سوال کمک بنای سفت کار، بنایی ، پی و بتن ریزی(سری چهارم )با جواب📎دانلود نمونه سوال کمک بنای سفت کار، بنایی ، پی و بتن ریزی(سری پنجم )📎دانلود نمونه سوال کمک بنای سفت کار، بنایی ، پی و بتن ریزی(سری ششم)با جواب📎دانلود نمونه سوال کمک بنای سفت کار، بنایی ، پی و بتن ریزی(سری هفتم )📎مقاله نشاط سازمانی📎پروژه درس طراحي سيستم‌هاي زهكشي📎آشنائي با نرم افزار Crop wat📎سيل و روشهاي مهار آن (با تاکيد بر سيلبند)