مبانی نظری سنجش از دور حرارتی، سنجنده MODIS، شهرسازی و میکروکلیماتولوژی شهری، جزایر حرارتی شهری، خوش

مبانی نظری سنجش از دور حرارتی، سنجنده MODIS، شهرسازی و میکروکلیماتولوژی شهری، جزایر حرارتی شهری، خوش
مبانی نظری سنجش از دور حرارتی، سنجنده MODIS، شهرسازی و میکروکلیماتولوژی شهری، جزایر حرارتی شهری، خوش|31012533|zt

مبانی نظری سنجش از دور حرارتی، سنجنده MODIS، شهرسازی و میکروکلیماتولوژی شهری، جزایر حرارتی شهری، خوش
دارای 64 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::


2-1- منطقه مورد مطالعه
2-2- پیشینه تحقیقاتی
2-2-1- پیشینه تحقیقاتی (منابع خارجی)
2-2-2- پیشینه تحقیقاتی در ایران
2-3- جمع‌بندی
3-1- مقدمه
3-2- سنجش از دور حرارتی
3-3- سنجنده MODIS
3-4- شهرسازی و میکروکلیماتولوژی شهری
3-4-1- فاکتورهای کنترل کننده اقلیم شهر
3-4-2- معادله توازن تابشی در شهر
3-5- جزایر حرارتی شهری
3-5-1- جزایر حرارتی شهری سطح زمین
3-5-2- جزایر حرارتی شهری اتمسفری
3-5-3- ارتباط دمای سطح و دمای هوا در شهر
3-5-4- عوامل موثر بر جزایر حرارتی شهری
3-5-5- جزایر حرارتی شهری و تغییرات اقلیم
3-5-6- پی آمدهای جزایر حرارتی شهری
3-6- خوشه بندی
3-6-1- خوشه بندی
3-6-2- روش‌هاي خوشه‌بندي
3-6-3- تحلیل نقاط بحرانی گتیس-اورد


منطقه مورد مطالعه

منطقه مورد مطالعه تحقیق شامل پنج کلانشهر اهواز، اصفهان، تبریز، تهران و مشهد می باشد. این شهرها به عنوان مهمترین مراکز جمعیتی و صنعتی دارای رشد بالای توسعه شهری و افزایش جمعیت بوده‌اند. با توجه به تاثیر عرض جغرافیایی و اقلیم‌های مختلف بر دمای سطح و پدیده جزایر حرارتی، شهرهای انتخابی در عرض‌های جغرافیایی مختلف و در سطح کشور پراکنده شده اند که اقلیم‌های مختلف را شامل می‌شوند. محدوده مطالعاتی در این تحقیق در شکل های 2-1 تا 2-5 نمایش داده شده است.

تهران
تهران از نظر جغرافیایی در 51 درجه و 17 دقیقه تا 51 درجه و 33 دقیقه طول شرقی و 35 درجه و 36 دقیقه تا 35 درجه و 44 دقیقه عرض شمالی قرار گرفته است. شهر تهران در دامنه جنوبی رشته کوه های البرز و حاشیه شمالی کویر مرکزی ایران قرار دارد. تهران بین کوه های البرز و حاشیه شمالی کویر مرکزی ایران در دشتی نسبتا هموار واقع شده است. پهنه استقرار آن از جنوب و جنوب غربی به دشت های شهریار و ورامین منتهی می شود و در سمت شمال و شرق با حد طبیعی فضای جغرافیایی شهر تهران در کوه و دشت به وسیله دو رود کرج در غرب و جاجرود در شرق مشخص می شود که در نزدیکی کویر نمک در جنوب شرقی تهران به یکدیگر می پیوندند. ارتفاع تهران از 1104 متر در جنوب تا ارتفاع 1800 متر ابتدای پارک جمشیدیه در شمال تهران متغیر است.

متوسط دمای تهران در ماه مرداد به 8/29 و در دی ماه به 8/2 درجه سلسیوس می رسد. تعداد روزهای یخبندان سالانه حدود 55 روز است. در هر کدام از ماه های دی تا اسفند تعداد روز های یخبندان بیشتر از 10 روز می باشد. (سعیدی، 1375 و افشار، 1379). ایجاد جزیره حرارتی سبب شده است که جریان باد از اطراف به طرف شهر وزیده و مواد آلاینده حومه را هم به داخل شهر هدایت کند. باد غالب مهرآباد، غربی و دوشان تپه، شمال شرقی است. بادهای غربی در ایستگاه دوشان تپه در درجه دوم قرار دارند. در مجموع بادهای غربی اقلیم تهران را کنترل می کنند. جهت باد در هر دو ایستگاه حاکی از آن است که استقرار هر نوع منبع آلاینده در غرب تهران سبب آلودگی هوا می شود. با توجه به اینکه در شرق تهران هم بادهای شرقی غالب هستند هر دو جریان، مواد آلاینده را از هر طرف به مرکز شهر می آورند و مرکز شهر پتانسیل آلودگی بالایی دارد. فرسوده بودن ماشین ها، عدم رعایت اصول استاندارد از طرف مردم، و نبود مدیریت کارآ همگی سبب شده اند که خودروها معضل بزرگی برای تهران و حتی ایران بشود (غیور منش، 1382).


مطالب دیگر:
بررسی انواع موتورهای برقیبررسی هادیهای برق (رساناها)بررسی اهميت سيستمها و شبكه هاي الكتريكي(خطوط انتقال شبكه توزيع هوايي و زميني)بررسی کلیدهای فشار قویبررسی آناتومي و فيزيولوژي استخوان هابررسی ساختار و بیماری های دهان و دندانبررسی بافت استخوانیبررسی اثرملاتونین درزخم معده ناشی ازاتانول درموش صحراییبررسي بيماريهاي دستگاه گوارش (مري و ...)بررسی سرطان خون (لوسمی)تأثير تابش اشعه ليزر هم توان بر وزوز و شاخصه‌هاي آزمون الكترو كوكلئوگرافي و آزمون گسيلهاي صوتي گوشبررسی بیماری آسمبررسی دانش ژنتیک ( زادشناسی)بررسی بیماری ترومای چشممقاله بررسی پیسی پوستمقاله بررسی پوکی استخوانبروشور معرفی سرطان ریهبررسی ارزش تشخیصی سونوگرافی و نقش آن در اسکار کلیوی کودکانبررسی محاسبه مبتنی بر DNAمدلهای محاسباتی عصبی از تأثیر جانبی ناحیه آسیب دیده مغز روی نواحی دیگرآفازي (آنومي) فراهم كردن منبع براي تمرينات باليني، تحقيقات درآفازي و همچنين تحقيقات روان-زبان شناختیپاورپوینت طراحی خطوط انتقال نیروپاورپوینت بررسی انواع سنسورهاتكوين يك روش گاز كروماتوگرافي انتخابي جهت تعيين مقدار آمانتادين در مايعات بيولوژيكبررسی بیماری مننژیت