تحقیق درباره ابزار دقيق

تحقیق درباره ابزار دقيق
تحقیق درباره ابزار دقيق|2061632|zt

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word

(قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:11

قسمتی از متن فایل دانلودی:

تطبيق اسپدانس الكتريكي:

طي سالهاي پيش، زمانيكه براي اولين بار سيستمهاي كامپيوتري به بازار عرضه شدند، ابزارهاي بزرگ و در عين حال كم سرعتي بودند كه قابل قياس با يكديگر نبودند.امروزه معيارهاي شبكه اي ملي و بين المللي به ايجاد تفاهم نامه هايي در زمينه كنترل الكترونيكي پرداخته كه از اين طريق سيستمهاي گوناگون را قادر به مذاكره با يكديگر مي كنند.

مجامع صنايع الكترونيكي (EIA) و انجمن مهندسان الكترونيك و الكتريك، معيارهايي را كه پايه گذار اصطلاحات متعارف و نيازهاي مشترك چون JEE8023,RS232,EIA بودند، توسعه دادند. اگر يك طراح سيستم وسيله اي را طبق اين معيارها خلق كند، آن وسيله با ديگر سيستمها (دستگاهها) ارتباط برقرار خواهد كرد. اما راجع به سيگنالهاي مشابهي كه در فراصوتها استفاده مي شوند، چه مي دانيد؟

سيگنالهاي ديتا: ورودي در مقايسه با خروجي

سيگنالي (پيام) را كه وارد مبدلهاي فراصوت شده و در از آن خارج مي شود را ملاحظه كنيد. زمانيكه شما داده ها را در سرتاسر كابل مي فرستيد، اين كار معمولا با قياس بين آنچه را كه از يك طرف كابل داخل شده و آنچه را كه از سمت ديگر خارج مي شود، انجام مي شود.

پالسهايي كه داراي فركانس بالا مي باشند، هنگام عبور از هر كابلي يا كاهش مي يابند يا از بين مي روند. هم ارتفاع پالس (دامنه) و هم شكل پالس (شكل موج) به طرز چشمگيري دچار تغييراتي مي شوند كه ميزان اين تغييرات به ميزان اين داده ها و مسافت نقل و انتقال و ويژگي هاي الكتريكي كابل بستگي دارد.

گاهي اوقات يك كابل الكتريكي جانبي تنها در صورتي كه قطعه كوتاهي از آن مورد استفاده قرار گيرد، به اندازه كافي قادر به عملكرد ميباشد.اما همان كابل با طول بيشتر و همان ميزان داده ها عمل نخواهد كرد.

خصوصيات كابل الكتريكي:

از مهمترين خصوصيات در يك كابل الكتريكي، امپدانس، نقش محافظ، كاهش و ظرفيت پذيري مي باشد. ما در اينجا تنها به مرور بعضي از اين ويژگي ها به طور خلاصه مي پردازيم:

امپدانس(اهم) : نشان دهنده مقاومت كلي است كه كابل به جريان برقي كه در حال عبور از آن است، مي فرستد.

اصولا در فركانس هاي كم، امپدانس تابعي از رسانا مي باشد، اما در رسانايي با فركانس بالا، موارد ايزولاسيون و ضخامت ايزولاسيون هم در امپدانس كابل تاثير گذارند.

و...مطالب دیگر:
📂پاورپوینت معماری اسلامی مقایسه حیاط در مساجد📂پاورپوینت ویژگیهای فنی در انتخاب و بکارگیری مصالح📂پاورپوینت نحوه اجرای پی در ساختمان📂کتاب انگلیسی قرارداد های‏‎ EPC ‎در نفت و گاز📂پاورپوینت نظارت و كنترل در معماری📂پاورپوینت آنتروپومتری و ارگونومی در معماری📂بررسی تاثیر فشار روانی بر عملكرد تحصیلی دانشجویان دانشگاه شاهد شهر تهران📂پاورپوینت هویت خانه- هویت محله📂بررسی تحلیلی ارتباط بین تغییرات قیمت سهام با تغییرات سودهای واقعی و پیش ‌بینی شده سهام شركتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار📂پاورپوینت تاثیر اسلام در معماری ایران📂بررسی تعیین اثر سه روش بیش تمرینی بر سیستم ایمنی بدن مردان ماهر كاراته📂بررسی رنگ در طراحی اتاق بازی کودکان 3 تا 6 سال کودکستانهای بلوار سجاد مشهد همراه پاوروپینت📂بررسی علل و نحوه پیدایش حاشیه نشینی (درس روش تحقیق در شهرسازی) همراه پاورپوینت📂روش تحقیق بررسی میزان آسیب اجتماعی در میان دانشجویان📂بررسی میزان افسردگی امدادگران مرد جمعیت هلال احمر شهرستان كرج📂روش تحقیق بررسی پایبندی دانشجویان دانشگاه آزاد به دین📂بررسی تاثیر رنگ بر حافظه كودكان📂بررسی تفسیر روان شناختی نقاشی های اطفال 7 تا 9 ساله كرج در ارتباطات خانوادگی📂بررسی خلاقیت در نقاشی كودكان📂بررسی ایجاد خلاقیت در نقاشی كودكان📂تجزیه و تحلیل سیستم داروخانه پروژه مهندسی نرم افزار📂فایل پاورپوینت رفتارهای غیر کلامی📂کتاب مبانی سیستمهای كنترل و ابزار دقیق📂تجزیه و تحلیل سیستم انتخاب واحد دانشگاه پروژه مهندسی نرم افزار📂روش تحقیق بررسی مدیریت مشارکت کارکنان با رویکرد مدیریت اسلامی