دانلود مقاله بررسی تفاوتهای نسل جدید و قدیم

دانلود مقاله بررسی تفاوتهای نسل جدید و قدیم
دانلود مقاله بررسی تفاوتهای نسل جدید و قدیم |1965280|ztخریدار گرامی شما میتوانید فایل (بررسی تفاوتهای نسل جدید و قدیم) را ویرایش کنید.

بررسی تفاوتهای نسل جدید و قدیم - word (..doc) - ,بررسی تفاوتهای نسل جدید و قدیم,دانلود ,بررسی,تفاوتهای,نسل,جدید,و,قدیم

فایل : filetypetxt

14 صفحه

متن نمونه :

1

‏در مورد تفاوت هاي ارزشي نسل قديم و نسل جديد مي توان اظهار داشت كه اصولا وجود تفاوت ارزشي در دو نسل قديم و جديد به خاطر فرايند جامعه پذيري و تفاوت نسبي امري طبيعي به نظر مي رسد، اما آنچه اين ‏«‏امر طبيعي‏»‏ را به ‏«‏معضل اجتماعي‏»‏ بدل مي كند، تبلور تفاوت ارزشي در يك بستر نامساعد و تحت عوامل مختلف است كه مي تواند از ‏«‏تفاوت ارزشي بالقوه‏»‏ به ‏«‏تعارض ارزشي بالقوه‏»‏ بدل گردد و به ناسازگاري بين نسلي دامن زند و همين امر منجر به برو‏ز‏ اختلافات دامنه داري چه در سطح خانواده (والد-فرزند) و چه در سطح جامعه (نوجوان-حاكم) ميان اين دو نسل مي گردد.

‏در پايان اين بخش بايد اين مهم را متذكر شويم كه هدف اين نوشتار تخطئه همه جانبه نسل قديم نيست و قصد نداريم چنان تصويري از نوجوانان ارائه كنيم كه از هرگونه خطا و سهل انگاري مبرا هستند بل هدف غايي آن ارائه تحليلي روان شناختي و جامعه شناختي است تا با رويكردي علمي با يكي از مهمترين معضلات ‏«‏ايران امروز‏»‏ مواجه شويم و بتوانيم راهكارهايي براي ‏«‏ايران فردا‏»‏ فراهم آوريم.

3

‏ب) تحليل روان شناختي:

‏در اين بخش با استفاده از نظرية رشد رواني ‏–‏ اجتماعي ‏«‏اريك هومبورگر اريكسون‏»‏ و با ارائه تحليلي روان شناختي از نوجوانان در پي آنيم، اين نكته را متذكر مي شويم كه نوجوانان در اين سنين با توجه به تغييراتي كه در ساختار رواني و جسماني اش به وقوع مي پيوندد تفاوت هاي معناداري با دوران كودكي خود دارد كه در طول بحث بيشتر به اين مهم مي پردازيم.

‏اريكسون، مفهوم نيروهاي زيستي و فطري فرويد را به عنوان اساس نظريه شخصيت خود به كار برد ولي بر خلاف فرويد، نظريه مرحله اي خود را فراتر از نوجواني و تا بزرگسالي كه در آن افراد بالغ مي شوند گسترش داد. به همين دليل اريكسون، نظريه خود را در مقايسه با مراحل رواني ‏–‏ جنسي فرويد، مراحل رشد رواني ‏–‏ اجتماعي ناميده است.

‏اريكسون براي رشد رواني ‏–‏ اجتماعي هشت مرحله را مد نظر قرار داد. تحولات رشدي از نظر اريكسون در طول يك پيوستار مطابق ‏«‏اصل تكوين‏»‏ رخ مي دهند و اين هشت مرحله صرفاً هشت نقطه از اين پيوستار را نشان مي دهد. اصل تكوين عبارت از اين است كه رشد شخصيت در مراحلي از پيش تعيين شده صورت مي يگرد. رابطه اين مراحل با هم شبيه رابطه طبقات مختلف گلبرگ هاي يك گل است: هر گلبرگ در زماني معين و با نظمي معين باز مي شود كه طبيعت تعيين كرده است. مداخله بيروني در اين نظم طبيعي سبب مي شود كه تماميت رشد گل به خطر افتد. در هر مرحله وظايف رشدي معيني بايد انجام شوند كه ماهيتي رواني

تصاویری از چند صفحه نخست فایل :

توجه فرمایید بدلیل تهیهی تصویر با نرم افزار های انگلیسی متن نمایش داده شده در تصاویر ممکن است دارای اشکالاتی باشد که در فایل اصلی این چنین نیستمطالب دیگر:
📗دانلود تحقیق در مورددرس 14 میراث فرهنگی ایران در عصر سلجوقی📗دانلود تحقیق در مورددرس هائی از خاور دور📗دانلود تحقیق در مورددرس هفتم زبان سال اول راهنمايي📗دانلود تحقیق در مورددرس پانزدهم (کار و درآمد حلال)📗دانلود تحقیق در مورددرس چهاردهم کتاب دین وزندگی📗دانلود تحقیق در مورددرس کنترل ديجيتال📗دانلود تحقیق در مورددرس-3-نجاسات📗دانلود تحقیق در مورددرمان مالاریا📗دانلود تحقیق در مورددرمان ناباروري مردان📗دانلود تحقیق در مورددریاچه ارومیه و مرگ آن📗دانلود تحقیق در مورددزانفكتان ها و نحوه انتخاب آن درمحيطهاي آزمايشگاهي📗دانلود تحقیق در مورددسترسی به کتب الکترونیک در وب📗دانلود تحقیق در مورددستور العمل روش های صحیح نمونه گیری جمع آوری و انتقال نمونه به آزمایشگاه📗دانلود تحقیق در مورددستور العمل نحوه محاسبه امتیاز مقالات ISI📗دانلود تحقیق در مورددستور كار آزمايشگاه فيزيك جديد 1📗دانلود تحقیق در مورددستورالعمل سلامت، ايمني و بهداشت عوامل اجرايي پسماند📗دانلود تحقیق در مورددستورعمل های واحدهای سیار و ثابت عرضه مواد غذایی📗دانلود تحقیق در مورددستگاه تولید مثل در گیاهان عالی – پیدازادان و نهاندانگان📗دانلود تحقیق در مورددستگاه عصبی📗دانلود تحقیق در مورددستگاه هاي ورودي خروجي📗دانلود تحقیق در مورددفترچه فعاليتهاي عملي در دوره کارورزی زنان و زایمان📗دانلود تحقیق در مورددوره آموزشی مهندسی سازمان و مشاغل📗دانلود تحقیق در مورددوره ی اقدام پژوهی معلمان📗دانلود تحقیق در موردديازپام - داروها📗دانلود تحقیق در موردديـوار برشـي