پاورپوینت سیستم حرارتی گرمایش از کف

پاورپوینت سیستم حرارتی گرمایش از کف
پاورپوینت سیستم حرارتی گرمایش از کف|1918457|zt

.

دانلود پاورپوینت با موضوع سیستم حرارتی گرمایش از کف

در قالب ppt ودر35اسلاید، قابل ویرایش

برشی ازمتن تحقیق:

سیستم حرارتی گرمایش از کف

سیستم حرارتی گرمایش از کف که انتقال حرارت به صورت تشعشعی (تابشی) سهم زیادی در فرآیند گرمایشی آن دارد، درمقایسه با سایر سیستمهای حرارتی نه تنها در صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انرژی بلکه در مقوله رفاه و آسایش ساکنان ساختمان ها دارای نقاط قوت بسیاری می باشد. در سالهای اخیر، سیستم گرمایشی از کف در کشورهای اروپائی و آمریکا بسیار متداول شده است و دلیل این گسترش روزافزون بهینه بودن مصرف انرژی، توزیع یکسان گرما در تمامی سطح و فضا و دوری از مشکلات موجود در سایر روش ها ، به عنوان مثال سیاه شدن دیوارها، گرفتگی و پوسیدگی لوله ها و… می باشد. استفاده از روش گرمایش از کف جهت گرمایش محل سکونت از دیرباز به طرق مختلف انجام می گرفته است.

تاریخچه گرمایش از کف

سيستم حرارتي گرمايش از كف كه انتقال حرارت به صورت تشعشعي (تابشي) سهم زيادي در فرآيند گرمايشي آن دارد، درمقايسه با ساير سيستمهاي حرارتي نه تنها در صرفه جويي و بهينه سازي مصرف انرژي بلكه در مقوله رفاه و آسايش ساكنان ساختمان ها داراي نقاط قوت بسياري مي باشد. در سالهاي اخير، سيستم گرمايشي از كف در كشورهاي اروپائي و آمريكا بسيار متداول شده است و دليل اين گسترش روزافزون بهينه بودن مصرف انرژي، توزيع يكسان گرما در تمامي سطح و فضا و دوري از مشكلات موجود در ساير روش ها ، به عنوان مثال سياه شدن ديوارها، گرفتگي و پوسيدگي لوله ها و… مي باشد. استفاده از روش گرمايش از كف جهت گرمايش محل سكونت از ديرباز به طرق مختلف انجام مي گرفته است.
بطوريكه رومي ها زير كف را كانال كشي كرده و هواي گرم را از آن عبور مي دادند و كره اي ها دود حاصل از سوخت را قبل از اينكه از دودكش عبور كند از زير كف انتقال مي دادند. در سال 1940 نيز فردي بنام سام لويت براي اين منظور لوله هاي آب گرم را در زير كف قرار داد. دركشور ايران نيز درمناطق كوهستاني و سردسير ازجمله آذربايجان اين روش مورد استفاده قرار مي گرفته، كه بيشترين مورد استفاده آن درحمام ها بود

در حدود ۱۷۰۰ سال پیش در امپراتوری روم باستان سیستم گرمایش از کف بعنوان یک روش تامین حرارت مطلوب مورد استفاده واقع می گردید. .

رومیان با سوزاندن چوب و ایجاد گازهای متشعل و عبور دادن این گازها از کانالهای هوایی موجود در کف ساختمان اقدام به گرم کردن کف منازل خود می کردند . این روش مدتهای مدیدی مورد استفاده قرار گرفته است.

هم اکنون نیز همین سیستم گرمایشی مورد استفاده قرار می گیرد با این تفاوت که نحوه عمل مقداری تغییر کرده است و بجای گاز داغ از آب گرم و بجای کانالها از لوله های مخصوص استفاده می کنند.
امروزه با پیشرفت تکنولوژی هزینه نصب سیستم گرمایش کفی کاهش یافته است و با استفاده از لوله های PEX دیگر مشکلات مربوط به لوله های مسی وفلزی و پلی بوتیلن را نخواهیم داشت.مطالب دیگر:
📚پاورپوینت درس اول پیام های آسمان پایه هفتم متوسطه با موضوع بینای مهربان📚پاورپوینت استرالیا📚پاورپوینت بررسی معماری کارهای زاها حدید📚پاورپوینت مهارت های ارتباط حرفه ای در پرستاری📚پاورپوینت مروری جامع بر فرایند برنامه‌ریزی آموزش بزرگسالان📚پاورپوینت بررسی نقش تغذیه در پیشگیری از بیماری ها در نوجوانان، بزرگسالان و سالمندان📚تحقیق شیوه دف نوازی📚پاورپوینت خلاصه کتاب شيوه ارائه مطالب علمي فنی تألیف سيدمحمدتقي روحاني رانكوهي📚پاورپوینت ماهیت بازار ارز و ارزش گذاری ارز📚پاورپوینت دعای جوشن کبیر با ترجمه فارسی📚پاورپوینت دعای ابوحمزه ثمالی با ترجمه فارسی📚پاورپوینت کرونا ویروس📚پاورپوینت ترافیک و گنجایش📚پکیج محتوای آزمون ضمن خدمت مدیریت ابزار و اطلاعات سازمان📚مجموعه جزوات معامله گر حرفه ای بورس📚پاورپوینت ضوابط و استاندارد فرهنگسرا📚پاورپوینت حسابداري صنعتي 1📚پاورپوینت مدیریت مهدوی📚پاورپوینت سبک وراهکارهای سیاسی مدیریتی امام خامنه ای (با تحلیل فتنه (88📚پاورپوینت ویروس کرونا (منشاء، علائم، راه‌ های پیشگیری و درمان)📚تحقیق آشنایی با ویروس کرونا (منشأ، علائم، راه‌ های پیشگیری و درمان، شیوع در ایران)📚پاورپوینت صنعت خودروسازی📚پاورپوینت اخلاق حرفه ای در بخش های ویژه📚پاورپوینت اخوت، برادری و حقوق متقابل📚پاورپوینت جاذبه و دافعه امام علی (ع)