پاورپوینت سیر تحول مسجد جامع اصفهان

پاورپوینت سیر تحول مسجد جامع اصفهان
پاورپوینت سیر تحول مسجد جامع اصفهان|1908114|zt

توضیحات:
فایل ،در حجم 29 اسلاید قابل ویرایش،همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:
مسجد جامع یا مسجد جمعه اصفهان، یکی از شاهکارهای معماری اسلامی در ایران است که در طول حیاط خود، تغییرات گسترده ای را تجربه کرده است. شهرت این مسجد بیشتر از آن جهت است که انواع شیوه های معماری اسلامی را در بر دارد و می توان گفت این مسجد آیینه ایست تمام نما از هنر دوران اسلامی که از قرون اولیه تا دوران متأخر آن را شامل می شود.
اصفهان به عنوان یکی از کانون های مهم سیاسی و مذهبی در ادوار مختلف مطرح بوده است. همین امر سبب شده است به دنبال هر رخداد و تغییر سیاسی و مذهبی و اجتماعی، تغییراتی را در این مسجد شاهد باشیم(موزه رضا عباسی،1358: 12).
البته این تغییرات عوامل متعددی می تواند داشته باشد و تغییرات سیاسی و اجتماعی بیشتر بر نوع و سبک تغییرات حاکم بر مسجد تأثیر داشته است.
در مورد مسجد جامع اصفهان و تحولات صورت گرفته در آن پژوهش های بسیاری صورت گرفته است ولی بیشتر تمرکز این پژوهشها بر تحولات مسجد جامع از دوره سلجوقی به بعد بوده است و کمتر به دوره های تحولی آن تا قبل از دوره سلجوقی پرداخته شده است. البته شاید یکی از دلایل عمده این امر، محدودیت هایی باشد که در زمینه کاوش در این مسجد وجود دارد و مانع حفریات پیگیر و گسترده در بافت مسجد می شود. اکثر اطلاعاتی که از تغییرات مسجد جامع از دوره اولیه آن تا دوره سلجوقی در دست است بر اساس حفریاتی است که در حین مرمت مسجد توسط هیئت ایتالیایی "ایزمئو" صورت گرفته است.
و...

فهرست مطالب:
مقدمه
پیشینه مطالعاتی
مسجد جامع اصفهان از ابتدا تا پایان آل بویه
تزئینات مسجد جامع اصفهان در دوره آل بویه
تحولات مسجد جامع در زمان سلجوقیان
پلان های شکل گیری مسجد جامع
نتیجه گیری


این فایل با فرمت پاورپوینت در 29 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.


هدیه محصول:
فایل پاورپوینت مسجد تاریخانه ی دامغان(16 اسلاید)مطالب دیگر:
📚فاکتور فروش شرکتی📚کارت ویزیت فروشگاه لباس قشقایی📚کارت ویزیت خیاطی لباس بچه گانه📚تحقیق نقش ترویج در توسعه تعاونیهای تولید خاصل زارعان خرده پا در قالب ورد 96 صفحه📚تحقیق معرفی امنیت زیستی بعنوان روشی برای كاهش بیماریهای عفونی📚تحقیق كلیات جی ام پی در تولید فرآورده های گیاهی روشهای مطلوب تولید (GMP)📚دانلود پاورپوینت گسل ها در 31 اسلاید کاملا قابل ویرایش به طور کامل و جامع همراه تصاویر دقیق و جزییات گسلها📚دانلود پاورپوینت تصمیم گیری پیچیده و تئوری عمومی سیستم ها📚دانلود پاورپوینت برنامه ریزی مواد اولیه مورد نیاز📚پاورپوینت مفهوم IP در تجهیزات الکترونیکی و صنعتی📚دانلود پاورپوینت روش تحقیق فراتحلیل📚دانلود پاورپوینت تصمیم گیری پیچیده وتئوری عمومی سیستم ها📚پاورپوینت ایمنی، بهداشت و محیط زیست برای کارکنان اداری📚پاورپوینت ایمنی، بهداشت و محیط زیست در محیط های کاری📚پاورپوینت نمودار جریان کار📚پاورپوینت ایمنی و بهداشت محیط کار📚جزوه ارزیابی کار و زمان📚جزوه کامل نانو📚پاورپوینت کاتالیزور📚پاورپوینت تاثیر رنگ ها در بازاریابی📚پاورپوینت حمل و نقل هوایی📚پاورپوینت فاکتور های انسانی و ارگونومی📚پاورپوینت نگهداری و تعمیرات مبتنی بر قابلیت اطمینان (RCM)📚دانلود پاورپوینت آشنایی با روش تحقیق قوم نگاری📚کاوش های باستان شناسی گورستان تل چگاسفلی بهبهان