تحقیق درباره نقش مدیریت مصرف در كمك به مدیریت تولید

تحقیق درباره نقش مدیریت مصرف در كمك به مدیریت تولید
تحقیق درباره نقش مدیریت مصرف در كمك به مدیریت تولید|1846736|zt

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 18 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

نقش مدیریت در مصرف یكی از عوامل تأثیر گذار در سازمان می باشد. زیرا خیلی از محصولات در چرخه تولید یا از بین می رود یا به حساب نمی آید، به همین منظور در این مقاله به بررسی مدیریت تولید آب و مصرف آن پرداخته ایم.اگرچه بیش از دو سوم سطح كره زمین را آب فرا گرفته است، اما براساس برآوردهای موجود تنها ۵/۲ درصد از منابع آبی جهان، آب شیرین است و در مجموع، كمتر از یك درصد از كل منابع آب جهان در اختیار جوامع بشری قرار دارد و مابقی آبهای شیرین به صورت یخچالهای قطبی و یا منابع آبی بسیار عمیق هستند كه دستیابی به آنها اقتصادی نیست، منابع آبی اگرچه تجدید پذیر هستند ولیكن حجم آنها ثابت بوده و در مقابل تقاضای بشری برای آن رو به افزایش است. به گونه ای كه طی ۱۰۰ سال اخیر، تقاضای جهانی برای آب بیش از شش برابر شده است در صورتی كه جمعیت سه برابر شده است. بدین ترتیب سرانه آبی برای مردم جهان رو به كاهش است، لذا امروزه حفظ و صیانت از منابع آبی و بهره برداری بهینه و اقتصادی و عادلانه آب یك مسأله جهانی است و به همین جهت است كه در قرن بیست و یكم آب به عنوان یك چالش فراگیر بشری در اجلاسهای بین المللی مورد توجه قرار گرفته است و تأكید جامعه جهانی این است ك كلیه دولتها و ملتها به مقوله آب به عنوان «كلید توسعه» توجه كنند.ایران با متوسط بارندگی ۲۷۰ میلیمتر در سال (یك سوم میانگین جهانی) یكی از مناطق خشك و نیمه خشك جهان شناخته می شود. حجم كل بارندگی در كشور ۴۱۶ بیلیون مترمكعب در سال می باشد كه ۱۱۷ بیلیون متر مكعب آن به صورت بالقوه به شكل آب سطحی و آب زیرزمینی قابل استفاده است و ۱۳ بیلیون مترمكعب آب سطحی كه از مرزها به داخل كشور جریان دارد این رقم به ۱۳۰ بیلیون مترمكعب می رسد كه با اضافه كردن آبهای بازیافت شده، حجم نهایی منابع به ۱۵۹ بیلیون مترمكعب می رسد و مابقی نزولات از طرفی افزایش جمعیت طی ۴۰ سال اخیر موجب كاهش سرانه منابع آبی تجدید شونده كشور از ۷هزار مترمكعب به ۲ هزار مترمكعب درسالهای اخیر رسیده است و پیش بینی می شود با ادامه روند رشد جمعیت سرانه منابع آبی ایران در بیست سال آتی به یك هزار و ۳۰۰ مترمكعب كاهش یابد كه نشانگر ورود كشور به شرایط تنش آبی است.مطالب دیگر:
📂نشانه های یك نقطه عطف در تاریخ ریاضی و وظایف ما📂تحقیق در مورد هندسه📂تحقیق در مورد هندسه 2📂تحقیق هندسه بردارها📂مقاله نسبیت📂مقاله مینیمم كردن توابع چند متغیره📂مقاله معادلات فرد هولم📂مقاله ریاضیات و بند كفش📂تحقیق در مورد مبحث تابع📂تحقیق در مورد ماتریس📂روش های تکراری پیش فرض در مسائل گسسته خطی از منظر معکوس« بایسیان»📂كاربرد روش L1 – تقریب در معادلات انتگرال تكین📂كارایی الگوریتم مسیریابی شكسته شده برای شبكه های چندبخشی سه طبقه📂مقاله عدد طلایی📂تحقیق ریاضیات گسسته📂نامعادلات و نسبت های مثلثاتی📂تحقیق روش گرادیان📂مقاله جبر📂تحقیق توزیع نرمال📂تركیبات و نظریه‌ های گراف📂مقاله تحلیل داده ها📂کلیاتی در مورد ریاضیات📂انواع نمونه قرارداد بیش از 280 قرارداد📂تحلیل تیر خمیده FGM📂تاریخچه اندازه گیری در جهان