تحقیق درباره پیل حرارتی

تحقیق درباره پیل حرارتی
تحقیق درباره پیل حرارتی |1798790|zt

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 20 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

پیلهای حرارتی مهمترین جزء باتری حرارتی به شمار می‌آیند. باتریهای حرارتی ، باتریهایی هستند که بخاطر دارا بودن یک سری ویژگیهای منحصر به فرد ، برای استفاده در اهداف نظامی کاملا مناسب می‌باشند. در این مقاله پیلهای حرارتی معرفی و طبقه بندی می‌شوند. سپس اجزای پیلهای حرارتی شامل آند ، کاتد و الکترولیت این پیلها و مواد تشکیل دهنده آنها معرفی می‌شود. باتری حرارتی یک منبع تولید کننده جریان الکتریکی است که به علت دارا بودن چگالی جریان بالا و قابلیت اطمینان زیاد و عمر طولانی ، به منظور تأمین جریان الکتریکی مورد نیاز در سلاحهای نظامی بکار می‌روند. این جریان الکتریکی بوسیله تعدادی پیل تولید می‌شود. بر حسب اینکه جریان مصرفی مورد نیاز چقدر باشد، تعداد پیلها ، نحو ه آرایش آنها به صورت سری یا موازی و نیز ابعاد الکترودها متفاوت خواهد بود.
ساختمان پیل

هر پیل از سه بخش اصلی و سه بخش فرعی تشکیل شده است. اجزای اصلی عبارتند از: کاتد (قطب منفی) ، الکترولیت و آند (قطب مثبت). اجزای فرعی نیز عبارتند از جمع کننده جریان قطب مثبت ، جمع کننده جریان قطب منفی و منابع گرمایی. برخلاف سایر پیلهای شیمیایی که دارای الکترولیت مایع هستند، در پیلهای حرارتی ، الکترولیت در دمای محیط ، جامد و غیر هادی است، لذا در شرایط معمولی پیل غیر فعال خواهد بود. اما زمانی که الکترولیت به صورت مذاب در آید، یونیزه می‌شود و هدایت الکتریکی بسیار زیادی پیدا می‌کند. ابن عامل باعث می‌شود تا واکنش الکتروشیمیایی بین آند و کاتد برقرار شود و جریان الکتریکی در پیل تولید گردد. این جریان توسط جمع کننده‌ها انتقال می‌یابد. الکترولیت زمانی به صورت مذاب در می‌آید که تا دمایی بالاتر از نقطه ذوبش گرم شود. این گرما از طریق منابع گرمایی موجود در لابلای پیلها تأمین می‌شود.مطالب دیگر:
📃محاسبه ریشه توابع دلخواه با استفاده از روش سکانت📃محاسبه ریشه توابع دلخواه با استفاده از روش نیوتن-رافسون📃محاسبه ضریب تمرکز تنش نوک ترک در ورق دوبعدی – مکانیک شکست📃محاسبه همه ریشه های تابع در دامنه دلخواه📃آموزش و پرورش تطبیقی کشورعربستان📃تحقیق احترام به پدر و مادر از ديدگاه قرآن📃تحقیق استاد جعفري و شخصيت اسلامي زن📃تحقیق انسان سالم از ديدگاه قران📃تحقیق تاریخچه حجاب و علل پیدایش آن📃تحقیق ترفندهاي تبليغي پايگاههاي مسيحي📃تحقیق تعریف انسان📃تحقیق حقوق متقابل زن و مرد در خانواده📃تحقیق خصوصیات فردی امام خمینی📃تحقیق سيره نبوی و گسترش سريع اسلام📃مقاله صفات خداوند📃تحقیق علل انحطاط تمدنها از ديدگاه قرآن كريم📃تحقیق مباني طبيعي حقوق خانواده📃تحقیق مقايسه تطبيقي فرهنگ اسلامي و غربي📃تحقیق مهريه📃مقاله نقش اخلاق و معنویت در كارامدی نظام اسلامی📃تحقیق نگرشی به مراحل تطور علم اخلاق اسلامی📃تحقیق استفاده از ACO وPSO براي رفع مشكلات طبقه بندي مالي📃تحقیق انتقال جرم و آميختگي در بيوراكتورهاي ترابري هوايي مجهز به همزن مكانيكي.DOC📃تحقیق بررسي فلزات سنگين موجود در پسابهاي صنايع فلزي و اثرات زيست محيطي📃تحقیق بررسي معماري‌ها و روش‌هاي طراحي سيستم‌هاي قابل پيكربندي مجدد