پاورپوینت درباره ویروس موزائیک خیار و کدو

پاورپوینت درباره ویروس موزائیک خیار و کدو
پاورپوینت درباره ویروس موزائیک خیار و کدو |1738368|zt

این محصول در قالب پاورپوینت (power point) و قابل ویرایش در 26 اسلاید تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این پاورپوینت و اطمینان از خرید، مطالب چند اسلاید آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

این ویروس دارای دامنه میزبان وسیعی است و در تمام دنیا گسترش دارد . صدها گونه گیاهی و تقریباً 50 خانواده بعنوان میزبان آن گزارش شده اند . تمام کدوئیان به این ویروس حساس می‌باشند . مانند کدو ، هنئوانه ، طالبی ، خربزه ، انواع گیاهان زینتی نیز مورد حمله این ویروس واقع می‌شوند.

این ویروس در فارس ، یاسوج و ممسنی در خیار بسیار مهم و خسارت زا است . در کل ایران نقشی درجه دوم در محصولات جالیزی دارا می‌باشد .

مشخصات ویروس:

ویروسی است ایزومتریک به قطر nm 28 در محیط خارج کم ثبات است ، زیرا اجزاء Protein پوششی ویروس به هم نچسبیده و به راحتی آنزیمهای ریبونوکلوئاز ‌قادرند نوکلئیک اسید را تجزیه کنند . ژنوم آن RNA تک رشته‌ای و سه قسمتی است . انتقال مکانیکی آن به راحتی امکان پذیر است . انتقال طبیعی آن با شته مانند :شته سبز هلو و شته سبز پنبه صورت می‌گیرد. رابطه ویروس با شته به صورت ناپایاست . این ویروس در کدوئیان بذر زاد نمی‌شود .

پایداری : پایداری این ویروس در علفهای هرز بسیار مهم است. در بدن شته ناقل نمی‌تواند پایداری کند زیرا رابطه آن با ویروس ناپایاست. گیاهانی مانند چغندرقند که در فصل زمستان در مزرعه هستند می‌توانند ویروس را انتقال دهند.مطالب دیگر:
📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت زنجیره تأمین📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدل DEA شبکه ای📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق بیمه‌های اتکایی📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق طراحی فضای تجاری📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق تحلیل پوششی داده ها📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق روش های سنجش رضایت مشتری📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق سواد مالی و رفاه مالی📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق تجارت الکترونیکی📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق صنعت نرم افزار📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق بازاریابی داخلی و بازاریابی بین المللی📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق آمیخته بازاریابی📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق صنعت گردشگری و جهانگردی📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق جهانی شدن و رقابت پذیری📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق بازارهای مالی📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق پیش بینی واردات برنج📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق صنعت خودروسازی📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق بانکداری📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق نگرش به تبلیغات اینترنتی📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق پیش بینی و مدل های پیش بینی📗ﻣﺪل ﺷﻲء (The Object Model)📗پاورپوینت مدل شیء📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق میل به ماندن📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق اشتیاق شغلی📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق استعداد خستگی شغلی📗اوراق قرضه