تحقیق در مورد ماشین های سنباده

تحقیق در مورد ماشین های سنباده
تحقیق در مورد ماشین های سنباده |1623495|zt

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 16 صفحه

قسمتی از متن .doc :

بسمه تعالی

سنگ گردسائی

استاد : نیک کار

تهیه کننده:

احسان خرمی پور

ماشینهای سنگ و سنگ سنباده

یکی دیگر از ماشینهای ابزار ماشینهای سنگ وسنگ سنباده می باشند.

این گروه از ماشینهای ابزار مخصوصا برای تکمیل کردن وپرداخت نمودن قطعات بابرداشتن مقدار فلز کمی از روی سطح کاردرنظر گرفته می شود .

مقدار باربرداشته شده در حدود دهم میکرون می باشد . در این صورت سطح تولید شده کاملا پرداخت و در حدود N1 تا N4کاملا پرداخت خواهد مي باشد .

معمولا از ماشینهای سنگ برای سنگ زدن قطعاتیکه قبلا بوسیله سایرماشینهای ابزار براده برداری شده است استفاده می گردد .اصولا مقدار باریکه برای سنگ زدن درنظرگرفته می شود بستگی به اهمیت ومقداردقت واندازه قطعه خواهد داشت .همچنین می بایستی نوع عملیات قبلی را که صورت گرفته است مورد اهمیت قرار داد .

توسعه ماشینهای سنگ اززمان بسیار دور تا کنون سبب شده است تاازسنگهائی بزای تولید زیاد در حالتهای مختلف ازقبیل خشن تراشی وپرداخت کاری بجای استفاده از ماشینهای تراش – وسایرماشینهای ابزار که مورد استفاده می گردد دربعضی ازمواقع ازماشینهای سنگ برای سنگ زنی قطعات بطوردقیق استفاده می شود .

ماشینهای سنگ رابرای انجام عملیات زیر درنظرمی گیرند .

الف – خشن تراشی وبرش قطعات

ب – سنگ زدن سطوح صاف بادقت زیاد – سطوح دوار – منحنی دندانه ها – دندانه پیچها وسایرسطوح مارپیچ

ج – تیزکردن انواع ابزارهای برش – تیغ فرزها – برقووقلاویزها

سنگ گردسائی :

برا ی سنگ زدن سطوح گرد – استوانه ای – دوار – مخروطی – فرم دار برای سنگ زنی داخلی اجسام دوار بکار می رود .

ماشینهای سنگ گردسائی

ماشینهای گردسائی به سه دسته تقسیم می شوند .

ماشین سنگ گردسائی ساده

ماشین سنگ گردسائی یونیورسال

ماشین سنگ گردسائی مخصوص ( سنترلس )

اختلاف بین ماشینهای ساده و یونیورسال در ساختمان و نوع کارهائی که به آنها بسته و سنگ زده می شود دارد . وماشینهای مخصوص یا سنترلس که بدون مرغک بوده و خارج از مرکز می باشد .و متفاوت با ماشینهای ساده و یونیورسال می باشد .

ماشین سنگ گردسائی ساده

یک نوع ماشین تولیدی که برای سنگ زدن کارهای ساده استوانه ای طراحی شده و این ماشین دارای چندین دستگاه مخصوص مجزا می باشد .

سنگ سمباده روی محور مخصوص بخود که در روی دستگاه بصورت عمودی نسبت به راهنمای میز ماشین قرار گرفته و محور اصلی که قطعه کار دربین دو مرغک سوارشده موازی خواهد بود .

دستگاه محور اصلی آن ثابت بوده و قابل انحراف می باشد .

2- ماشین سنگ گردسائی یونیورسال

ماشین سنگ گردسائی یونیورسال برخلاف ماشین سنگ گردسائی ساده دارای دستگاه نگهدارنده سنگ بوده که می تواند حول محور خود و نیز نسبت به میز ماشین دارای گردش باشد و در تحت هر زاویه ای که لازم باشد آنرا بچرخانند . همچنین دستگاه مرغک آن نیز دارای گردش بوده که با این عمل می توان از آن برای سنگ زدن مخروطها تحت زوایای مختلف استفاده نمود .

دستگاه محور اصلی نیز دارای گردش حول محور خود بوده و تحت هرزاویه ای که لازم باشد قابل انحراف می باشد

بنابراین یا این نوع ماشین می توان کارهای زیادی راانجام داد و از جمله می توان کارهای داخلی را سنگ زد .مطالب دیگر:
طرح توجیهی تولید محصولات خارج از فصل در گلخانه (صیفی جات گلخانه ای) به ظرفیت 3000 متر مربعطرح توجیهی تولید محصولات خارج از فصل در گلخانه (صیفی جات گلخانه ای) به ظرفیت 1500 متر مربعجزوه سیستم هوارسانطرح توجیهی پرورش بلدرچین به ظرفیت 420000 قطعهطرح توجیهی بسته بندی و توزیع مواد غذایی (تخم مرغ)دانلود پاورپوینت اصول کنترل کیفیت جامع دمینگدانلود پاورپوینت بازارهای مصرف کننده عوامل موثر در رفتار مصرف کنندهدانلود پاورپوینت بهره وری و تجزیه وتحلیل آن در سازمانهادانلود پاورپوینت بیمه کارگریپاورپوینت نان فانتزیپاورپوینت شیر سویاپاورپوینت شرح کامل مراحل ثبت شرکتپاورپوینت مخمرهاتجزیه تحلیل پرش سه گامتجزیه و تحلیل حرکت پرتاب دیسکجزوه خوردگی در شبكه آبرسانیجزوه راهنمای برنامه ایمنی آب آشامیدنیطرح توجیهی پرورش بره پرواری به ظرفیت 1000 راس هر دورهطرح توجیهی پرورش بره پرواری به ظرفیت 750 راس در هر دورهمقاله در رابطه با دیه زن و مرد - برابری یا نابرابری - Wordطرح توجیهی احداث باغ زیتون (به مساحت 200 هكتار)طرح توجیهی احداث باغ زیتون (به مساحت 100 هكتار)طرح توجیهی بازیافت و تولید ظروف پلی اتیلنیدانلود پاورپوینت تجزیه و تحلیل دوی سرعت و اسپک والیبالمجموعه کتاب های اکتشاف معدن (اصول اکتشاف مواد معدنی)