تحقیق در مورد ماشين ها چگونه كار مي كنند 10ص

تحقیق در مورد ماشين ها چگونه كار مي كنند 10ص
تحقیق در مورد ماشين ها چگونه كار مي كنند 10ص |1549428|zt

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 9 صفحه

قسمتی از متن .doc :

« بسم الله الرحمن الرحيم »

موضوع:

ماشين‌ها و ابزارها چگونه كار مي‌كنند؟

نام: عماد

نام خانوادگي: حق‌خواه

كلاس: 2/3

نام دبير مربوطه: آقاي سرمدي

مدرسة راهنمايي احمديه

سال تحصيلي 85 – 1384

ساعت

ساعت يكي از آشناترين وسيله‌هاست. در ساعتهاي نوع چرخ‌ دنگي (در مقايسه با نوع الكتريكي آن) انرژي مورد نياز مكانيسم ساعت، از طريق كوك كردن تأمين مي‌شود.

چرخ طيار، مثل يك چرخ ضامن‌دار، چرخشي با صداي تيك‌تيك آرامي، انرژي ذخيره شده را به طور آهسته و هر بار ميزان معيني از فنر اصلي آزاد مي‌كند.

مكانيسمي كه حركتهاي كوتاه چرخشي را تنظيم مي‌كند به عنوان مكانيسم چرخ‌دنگي شناخته شده است. انرژي موجود در فنر اصلي موجب مي‌شود تا رقاصك ساعت به جلو و عقب رفته و شيطانكها يك در ميان چرخ طيار را گرفته و رها كنند.

اين عمل سبب مي‌شود تا از باز شدن نامنظم كوك فنر اصلي جلوگيري شده و حركتهاي چرخشي كوتاه و تنظيم شدة زماني از طريق رشته‌اي از چرخ دنده‌ها به عقربه‌هاي ساعت‌شمار و دقيقه شمار منتقل شوند.

آب و گرما

لوله‌هاي پرپيچ و خم آب در ميان ديوارها و سقفهاي بيشتر خانه‌هاي نوساز تعبيه شده‌اند. لوله‌كشي منازل از دو سيستم اصلي تشكيل يافته كه يكي از آنها مربوط به شاه‌لوله و ديگري شبكه جداگانه‌اي براي سيستم حرارت مركزي است.

آب موجود در شاه‌ لوله با فشار زيادي به طرف شيرواني جريان يافته و در آنجا مخزن آب سرد را پر مي‌كند. معمولاً يك لوله از اين شاه لوله ورودي به طرف شير آب سرد آشپزخانه مي‌رود و به اين خاطر هرگاه شير آب سرد آشپزخانه را كاملا باز كنيد، مي‌بينيد كه داراي فشار آب زيادي است. آب موجود در مخزن آب سرد بدرون شيرهاي آب سرد حمام، دوش، دستشويي و توالت جريان مي‌يابد.

شيرهاي آب گرم از طريق مخزن آب گرم كه از نظر شكل ظاهري متفاوت از مخزن آب سرد مي‌باشد، تغذيه مي‌شوند. مخزن آب گرم به وسيله يك سيستم آب گرم كه جداي از ديگ بخار حرارت مركزي است گرم مي‌شود و شبكه آب گرم بدرون رادياتورها جريان يافته و آنها را گرم مي‌كند.

از آنجا كه آب موجود در شبكه حرارت مركزي به هنگام گرم شدن تبخير شده يا نشت مي‌كند، مخزن آب گرم در مقايسه با مخزن آب سرد داراي ساختار متفاوتي است. وقتي سيستم حرارت مركزي به كار مي‌افتد، آب موجود در آن به هنگام گرم شدن منبسط مي‌شود. مخزن آب شوفاژ كه در بالاي شيرواني قرار دارد، امكان افزايش حجم آب را در لوله‌ها فراهم مي‌آورد، بدون آنكه باعث تركيدگي لوله‌ها شود.

سشوار

دستگاه سشوار يا مو خشك‌كن داراي يك هيتر (گرم‌كن) برقي است كه باد گرم توليد مي‌كند. المنت گرم كننده از سيم مقاوم مخصوصي ساخته شده و تا حدود در مقابل جريان الكتريسيته‌اي كه از ميان آن عبور مي‌كند مقاومت نموده و زمانيكه جريان الكتريسيته بسختي از وسط آن عبور مي‌كند باعث توليد گرما مي‌شود. بادبزن هواي نمدار را از موها بيرون داده و پيوسته هواي خشك تازه را جايگزين آن مي‌كند.

شير آب

وقتي شير آب را باز مي‌كنيم و آب از ميان آن جريان مي‌يابد، چه اتفاقاتي قبل از جاري شدن آب واقع شده است. اين نكته‌ايست كه به ندرت راجع به آن فكر كرده‌ايم. هنگاميكه گردونه شير را مي‌چرخانيد، مكانيسم پيچ داخلي كه واشر لاستيكي را در درون لوله آب تحت فشار قرار داده بالا مي‌آيد. فشار آب موجود در لوله، واشر را به سمت بالا برده و آب جاري مي‌شود. از آنجا كه ميله در درون مهرة آب‌بندي شده قرار گرفته است، آب موجود در اطراف ميله نشت نمي‌كند.

توالت فرنگي

بعضي از خانه‌ها داراي چند توپي سيفون هستند كه در هر يك از توالتها يكي از اين توپي‌ها تعبيه شده‌اند. وقتي مخزن از آب پر مي‌شود، توپي شناور به سمت بالا مي‌رود. بازوي اهرم متصل به توپيمطالب دیگر:
الگوریتم و فلوچارتالگوریتم های فشرده سازی اتلاف دارالگوريتم جديد برای شبکه عصبی MLP در کاربردهای دسته بندیالگوريتم جستجوي مبتني بر روشهاي مبني برجمعيتالگوهای ترکیبی اندام فوقانی و تحتانیالگوهاي فرايند براي توسعه نرم افزار مبتني بر مؤلفهالگوی دریافت مفهومالگوی شناختِ فرهنگ ، مدیریت و روحیه جهادیالمپیکامار جمعیتی کشور یونانامام جماعت مدرسهامام حسين عامام محمد باقر عامام مهدی عج در قرآنامامت و رهبريامتناع کودک از شیر خوردنامر به معروف و نهى از منكر در قرآنامر به معروف و نهي از منکرامر به معروف و نهي از منکر2مراتبامر به معروف و نهي از منكرامضاء رقمي و پروتکلهای احراط اصالتامضاء رقمي و پروتكلهاي احراز اصالتامضای دیجیتالامنیت ، ایمنی، پایداری در حوزه پدافند سایبریامنیت اطلاعات